Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

NAJWIĘKSZEMU Z POLAKÓW „Szukałem Was, teraz przybyliście do mnie...”

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "NAJWIĘKSZEMU Z POLAKÓW „Szukałem Was, teraz przybyliście do mnie...”"— Zapis prezentacji:

1 NAJWIĘKSZEMU Z POLAKÓW „Szukałem Was, teraz przybyliście do mnie...”
PIERWSZA ROCZNICA ŚMIERCI OJCA ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II 18 V IV 2005 TOTUS TUUS MARYJO!

2 Pod CHRYSTUSOWYM krzyżem...
Obok krzyża Jezusowego stały: Matka Jego i siostra Matki Jego, Maria, żona Kleofasa i Maria Magdalena. Kiedy więc Jezus ujrzał Matkę i stojącego obok Niej ucznia, którego miłował, rzekł do Matki: «Niewiasto, oto syn Twój». Następnie rzekł do ucznia: «Oto Matka twoja». I od tej godziny uczeń wziął Ją do siebie.

3 Totus Tuus – Cały Twój... Totus Tuus - to cytat z modlitwy w „Traktacie o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny” św. Ludwika Marii de Montford.

4 Nawiedził różne Sanktuaria Maryjne

5 Kalwaria Zebrzydowska
Przed Sanktuarium stoi obecnie pomnik Polaka Pielgrzyma, który bywał tu wielokrotnie.

6 CUDOWNY WIZERUNEK To przed ten wizerunek Maryi mały Lolek, późniejszy Jan Paweł II pielgrzymował od dzieciństwa Tu - jak mówił -rozwiązywały się cudownie wszystkie problemy...

7 Z dawna Polski Tyś Królową...
Z dawna Polski Tyś Królową, Maryjo! Ty za nami przemów słowo, Maryjo! Ociemniałym podaj rękę Niewytrwałym skracaj mękę, -Swe Królestwo weź w porękę,- Maryjo. Gdyś pod krzyżem Syna stała, Maryjo, - Tyłeś Matko wycierpiała, Maryjo! - Przez Twego Syna konanie, Uproś sercom zmartwychwstanie, - W ojców wierze daj wytrwanie, Maryjo! Z dawna Polski Tyś Królową, Maryjo! Ty za nami przemów słowo, Maryjo! Weź w opiekę naród cały, Który żyje dla Twej chwały, - Niech rozwija się wspaniały, Maryjo!

8 JASNA GÓRA „...sługa powołany z tej ziemi, wzięty od podnóża Jasnej Góry, gdzie nieraz stałem tak, jak wy tu stoicie i klęczałem na gołej ziemi tak, jak wy tu nieraz godzinami klęczycie ... " To pierwsze słowa Ojca Świętego wypowiedziane na Jasnej Górze.

9 NA JASNEJ GÓRZE

10 Dobra Matko i Królowo 1. Dobra Matko i Królowo z Jasnej Góry, Z wdzięcznym sercem dziś ku Tobie wznoszę głos, Nie potrafię podziękować za Twe serce, Którym wspierasz każdy czyn mój, każdy gest. Jesteś tuż obok mnie, jesteś ze mną, W rannej mgle, w słońcu dnia i w noc ciemną. Wspierasz mnie, chronisz mnie w swych ramionach, Jesteś tuż obok mnie, w każdy dzień. 2. Gdy mi ciężko, Ty wyciągasz do mnie ręce, gdy mi smutno, Ty oddalasz to, co złe, Twą obecność czuję zawsze, czuję wszędzie, Z Tobą, Matko, tak radosne serce me.

11 FATIMA... Jak sam mówił, jego pontyfikat trwał tylko trzy lata; reszta była darem Matki Bożej Fatimskiej i zadaniem, które miał wypełnić...

12 FATIMA

13 ...nie tylko dziękuje za uratowanie życia,ale składam Akt Zawierzenia całego świata Matce Bożej.
Z siostrą Łucją

14 Odszedł Pasterz nasz... Do Wiecznego Miasta garnęli ze wszystkich stron świata pielgrzymi, by oddać hołd zmarłemu Ojcu Św. Na pogrzeb przybyły Głowy prawie wszystkich państw świata i ok. 4-5 mln. ludzi.

15 Przeszedł do DOMU OJCA W pierwszą sobotę – dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi, której zawierzył wszystko [ 2 IV 2005 o godz ] nasz Ojciec Święty powrócił do domu Ojca. CZY TO PRZYPADEK?

16 ZAWIERZYŁ DO KOŃCA „Co do mnie, muszę wyznać, że nigdy nie czułem się tak szczęśliwy, jak wtedy, gdy przychodzi pierwsza sobota” mówił Jan Paweł II.

17 Z dalekiej FATIMY Z dalekiej Fatimy donośnie brzmi dzwon, Zjawienie Maryi ogłasza nam on Ave, Ave, Ave Maria, Ave, Ave, Ave Maria Śpieszymy więc wszyscy wśród zmartwień i trosk, by w ręce Twe złożyć niepewny nasz los. Ave, Ave... Dziewica przecudna w koronie dębu, Jej płaszcz jak śnieg biały, różaniec w ręku. Ave, Ave...

18 Od głodu i wojny - wybaw nas Panie!
Od wojny atomowej, od nieobliczalnego samozniszczenia, od wszelkiej wojny - wybaw nas Panie! Od grzechów przeciw życiu człowieka od jego zarania - wybaw nas Panie! Od nienawiści i podeptania godności dziecka Bożego - wybaw nas Panie! Od wszelkich rodzajów niesprawiedliwości w życiu społecznym, państwowym i międzynarodowym - wybaw nas Panie! Od deptania Bożych przykazań - wybaw nas Panie! Od usiłowań zadeptania samej prawdy o Bogu w sercach ludzkich - wybaw nas Panie! Od grzechów przeciw Duchowi Świętemu - wybaw nas Panie!

19 RÓŻANIEC – słodki węzeł łączący nas z Maryją
Zwracamy się do Maryi w modlitwie. Powtarzamy za Janem Pawłem II słowa: „Cały jestem Twój, Maryjo”. Prosimy Ją o wstawiennictwo u Boga odmawiając tajemnicę różańca. W szczególny sposób polecajmy Jej beatyfikację JP II.

20 „Różaniec jest moją ulubioną modlitwą”.
Jan Paweł II

21 TESTAMENT „Pragnę raz jeszcze całkowicie zdać się na Wolę Pana. On Sam zdecyduje, kiedy i jak mam zakończyć moje ziemskie życie i pasterzowanie. W życiu i śmierci „Totus Tuus” przez Niepokalaną. Wszystkim dziękuję. Proszę także o modlitwę, aby Miłosierdzie Boże okazało się większe od mojej słabości i niegodności. W ręce Twoje, Panie polecam ducha mojego...”

22 SZUKAŁEŚ NAS, WIĘC JESTEŚMY...
Serce dygocze broda drży minuty w wieczność oblekają się nie ma nadziei dla wielkiego z wielkich odchodzi Jan Paweł II idzie na spotkanie z Najwyższym Panie mój przytul go jak on przygarnął cały świat muzułmanina buddystę prawosławnego protestanta katolika wierzących i niewierzących wszystkich modlę się za dobrego Ojca Świata takim pozostanie w sercu mym ...

23 Tobie oddaję wszystkie owoce mego życia i posługi; Tobie zawierzam losy Kościoła; Tobie polecam mój naród; Tobie ufam i Tobie raz jeszcze wyznaję: Totus Tuus, Maria! Totus Tuus. Amen. Jan Paweł II Wielki

24 BARKA 1. Pan kiedyś stanął nad brzegiem, Szukał ludzi gotowych pójść za Nim, By łowić serca, Słów Bożych Prawdą. Ref. O Panie, to Ty na mnie spojrzałeś, Twoje usta dziś wyrzekły me imię, Swoją barkę pozostawiam na brzegu, Razem z tobą nowy zacznę dziś łów. 2. Jestem ubogim człowiekiem, Moim skarbem są ręce gotowe, Do pracy z Tobą, I czyste serce. Ref. 3. Ty potrzebujesz mych błoni, Mego serca młodego zapałem, Mych kropli potu, I samotności. Ref. 4. Dziś wypływamy już razem, Łowić serca na morzach dusz ludzkich, Twej prawdy siecią, I słowem życia. Ref. 5. O Panie, dalszy rejs odwołany, bo Sternika do Siebie wezwałeś A nam brak siły, nadzieja zgasła Ref. O Chryste, przecież burze szaleją, Ratuj Barkę, bo bez Ciebie zginiemy Nie lękajcie się, a wypłyńcie na głębię, cała naprzód, nowy świta już dzień.

25 Do zobaczenia...


Pobierz ppt "NAJWIĘKSZEMU Z POLAKÓW „Szukałem Was, teraz przybyliście do mnie...”"

Podobne prezentacje


Reklamy Google