Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Style definiujące tabele

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Style definiujące tabele"— Zapis prezentacji:

1 Style definiujące tabele
Damian Urbańczyk xHTML + CSS Style definiujące tabele

2 Formatowanie tabel Tabele są bardzo ważnymi elementami stron WWW. Dzięki nim strony stają się bardziej czytelne, a przechodzenie z jednej strony na inną jest prostsze, gdyż elementy nawigacyjne można bardzo dobrze wkomponować w tabele. Wygląd tabel, tak samo jak teksty, możemy formatować za pomocą styli.

3 Szerokość tabeli Aby za pomocą stylów ustawić szerokość tabeli, używamy width, podając szerokość w pikselach lub procentach.

4 Wysokość Aby za pomocą stylów ustawić wysokość tabeli, używamy height, podając wysokość w pikselach lub procentach.

5 Kolor tła Aby za pomocą stylów ustawić kolor tła tabeli, używamy background-color, podając kolor w formacie szesnastkowym, np. #FF0000 – dla tła czerwonego.

6 Obramowanie Aby za pomocą stylów ustawić szerokość obramowania tabeli, używamy border, podając szerokość w pikselach oraz określając kolor.

7 Położenie tekstów w tabeli
Aby za pomocą stylów ustawić położenie tekstów w tabeli (np. wyśrodkować), używamy text-align, podając wartości left, right lub center (do lewej, do prawej lub do środka).

8 Wszystkie elementy Wszystkie elementy definiujące tabelę, umieszczamy w stylach. Nie ma znaczenia, których użyjemy – zależy to tylko i wyłącznie od nas.

9 Dziękuję za uwagę!


Pobierz ppt "Style definiujące tabele"

Podobne prezentacje


Reklamy Google