Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Obróbka konwencjonalnych zdjęć RTG

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Obróbka konwencjonalnych zdjęć RTG"— Zapis prezentacji:

1 Obróbka konwencjonalnych zdjęć RTG
Opracował: Tomasz Pyszka

2 Wstęp

3 Skanowanie-urządzenia
Budowa skanera tradycyjnego Budowa skanera do obrazów transparentnych

4 Skanowanie - rozdzielczość
Obraz w rozdzielczości 100dpi Obraz w rozdzielczości 600dpi

5 Skanowanie – rozdzielczość rzeczywista i interpolowana
Zdjęcie RTG z widoczną „pikselozą” Zdjęcie RTG z widoczną nadmierną interpolacją

6 Skanowanie – gęstość optyczna
Gęstość optyczna to jeden z podstawowych parametrów mówiących o jakości skanera. Oznacza zdolność rozróżniania szczegółów w najciemniejszych miejscach obrazu. Typowe wartości gęstości optycznej zależnie od pochodzenia oryginałów wynoszą: materiały drukowane między 1,0 a 2,0, fotografie na papierze między 2,0 a 2,5, negatywy między 2,5 a 3,0, przezrocza między 3,5 a 4,0. Jeśli ma nie dojść do utraty szczegółów, gęstość optyczna skanera musi być większa od tych liczb.

7 Zapis obrazów skanowanych
TIFF - Tagged Image File Format jeden z najbardziej rozpowszechnionych i uniwersalnych formatów plików graficznych. Służy do zapisywania grafiki bitmapowej. Zaletą formatu TIFF jest to, że części dużych obrazów o wysokiej rozdzielczości dają się obrabiać, bez konieczności ładowania całego obrazu do pamięci operacyjnej komputera. Te części obrazu, które nie będą pokazywane na monitorze, pozostają po prostu na twardym dysku, co skraca wydatnie czas ładowania i czas obliczeniowy, a ponadto ułatwia sposób pracy z plikiem. BMP - to jeden z formatów plików z grafiką bitmapową. Opracowany pierwotnie jako natywny dla systemu OS/2. Mimo dużych rozmiarów jest popularny jako format przechowywania danych na wszystkich platformach. Zawiera w sobie prostą kompresję bezstratną RLE (która nie musi być użyta). Obsługuje tylko tryb RGB.

8 Obróbka w programie - LEVEL

9 Obróbka w programie - LEVEL

10 Obróbka w programie - KRZYWA

11 Podsumowanie Rzeczywista wielkość obrazu zależy od rozdzielczości obrazu skanowanego oraz rozdzielczości ekranu monitora Analiza powiększonych fragmentów zdjęcia zależna jest przez rzeczywistą rozdzielczość obrazu zarchiwizowanego. Wszelkie skalowanie obrazu wprowadza trwałą modyfikacje danych diagnostycznych. Wyrównanie histogramu zazwyczaj poszerza możliwości diagnostyczne


Pobierz ppt "Obróbka konwencjonalnych zdjęć RTG"

Podobne prezentacje


Reklamy Google