Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Oferta spektakli. Zbigniew Hołdys – Prawo McGoverna PRAWO McGOVERNA to pierwszy, poważny dramat napisanym przez Zbigniewa Hołdysa z myślą o profesjonalnym.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Oferta spektakli. Zbigniew Hołdys – Prawo McGoverna PRAWO McGOVERNA to pierwszy, poważny dramat napisanym przez Zbigniewa Hołdysa z myślą o profesjonalnym."— Zapis prezentacji:

1 Oferta spektakli

2 Zbigniew Hołdys – Prawo McGoverna PRAWO McGOVERNA to pierwszy, poważny dramat napisanym przez Zbigniewa Hołdysa z myślą o profesjonalnym teatrze – został napisany specjalnie dla NIEWINNYCH CHŁOPCÓW -...to historia o tym, że za krzywdzenie kogoś trzeba zapłacić. Zawsze, któregoś dnia pojawia się życiowy komornik, który za to kasuje. Trzymające w napięciu przedstawienie w stylu najlepszych amerykańskich dramatów teatralnych. Debiutujący Teatr Niewinni Chłopcy gra tak, jak powiedział jeden z krytyków: z ładunkiem semtexu przyklejonym do czoła każdego widza… Spektakl będzie grany 1, 2, 3, 13 i 14 grudnia o godz. 19:00. Bilety w cenie 10zł.

3 Studio Teatralne KOŁO – Hydraulik "Gorzkowski jak nomada wędruje po tematach. Od paru lat Igor Gorzkowski idzie własną drogą. Pisze własne scenariusze albo sięga po "literaturę teatralnie trudną". Jak rasowy nomada wędruje to tu, to tam- po tematach, stylach i konwencjach. (..)W "Hydrauliku" jesteśmy świadkami narodzin obsesji - pisząca doktorat dziewczyna, zaniedbywana przez swojego mężczyznę, wpada w obsesję seksualną na tle natrętnego faceta od rur. W banalny rytm życia wdzierają się pożądanie i wstyd. Strach przed zdradą. Za każdym razem reżyser odmiennie buduje dramaturgię spektaklu. Udowadnia, że zawiesistą paranoję można poprowadzić na dwa sposoby. Jakby była częścią chorego snu i jakby po prostu znikąd przylepiła się do świata.(...) Lubię posiedzieć sobie czasem u niego na uczcie." (Łukasz Drewniak, Przekrój nr 3/17.01) Scenariusz i reżyseria: Igor Gorzkowski Scenografia i kostiumy: Olga Szczepańska Asystentka: Dorota Szewczyk Występują: Marta Chodorowska, Anna Gajewska, Bartek Mazur, Wiktor Korzeniewski Spektakl grany będzie 7, 8 i 9 grudnia o godz. 21:00. Bilety w cenie: 20 zł.

4 Studio Teatralne KOŁO – Żółta strzała Akcja opowiadania Żółta strzała, z tomu Omon Ra, dzieje się w pociągu, który nie ma początku ani końca. Nie zatrzymuje się na żadnej stacji i nie można z niego wyjść. W środku toczy się normalne życie: ludzie rodzą się i umierają, kochają, robią interesy, grają w karty, zapełniają codzienność drobnymi zajęciami. Nie słyszą nawet stukotu kół. Tylko nieliczni zadają sobie pytania: dokąd jedziemy? co jest poza pociągiem? Pielewin (ur. 1962) jest pisarzem pokolenia, które we Wschodniej Europie rozpoczynało dorosłe życie wraz z rodzącym się kapitalizmem. W powieściach i opowiadaniach łączy elementy fantastyki, satyry, groteski, postmodernistycznego pastiszu i dalekowschodniej mistyki. Powieść Generation P., o ludziach rozczarowanych światem wolnej gospodarki, rządzonej przez wszechobecną reklam, uczyniła z niego kultowego pisarza młodych Rosjan. obsada: Agata Buzek, Sławomir Grzymkowski, Wiktor Korzeniewski, Paweł Koślik, Łukasz Lewandowski oraz Antoni Ferency Spektakl będzie grany również 10 i 11 grudnia o godz. 21:00 Bilety w cenie: 20 zł.

5 Psychozy naszej codziennej 4:48 Treść spektaklu pozastawia dużą płynność fabularną. Nie jest jasno powiedziane - gdzie zaczyna się szpital i kończy życie, gdzie swój początek ma szaleństwo a koniec normalność. Spektakl stworzony przez inicjatywę twórczą TERAZ POLIŻ. Pierwsza wersja spektaklu była ich przedstawieniem dyplomowym, granym w maju 2008 na warszawskiej Pradze. Obecna wersja stworzona została specjalnie na potrzeby projektu Przymierzalnia 08 w Centralnym Basenie Artystycznym. Ula Kijak – zadebiutowała w 2004 roku Szczurem wg Witolda Gombrowicza w Teatrze Miejskim w Gdyni. Jest reżyserką m. in. Momo w Teatrze Dramatycznym w Wałbrzychu, Moralności wg Gabrieli Zapolskiej w teatrze w Kaliszu. W ramach konkursu Nowe Sytuacje na Międzynarodowym Festiwalu Malta 2008 wyreżyserowała Wieczorynkę – projekt miejskiego spektaklu dla dzieci. Spektakl grany będzie 14, 15, 16, 17 grudnia o godz. 20:00. Bilety w cenie 20 zł.

6 ZAPRASZAMY PAŃSTWA NA NASZE SPEKTKLE! DLA ZORGANIZOWANYCH GRUP DODATKOWA ZNIŻKA! DLA OPIEKUNÓW GRUP WSTĘP WOLNY KONTAKT: Marta Muszyńska ul. Marii Konopnickiej 6 m.muszynska@basen.art.pl Kom. 607-297-557 m.muszynska@basen.art.pl Info: www.basen.art.pl


Pobierz ppt "Oferta spektakli. Zbigniew Hołdys – Prawo McGoverna PRAWO McGOVERNA to pierwszy, poważny dramat napisanym przez Zbigniewa Hołdysa z myślą o profesjonalnym."

Podobne prezentacje


Reklamy Google