Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

SYSTEM MRP JAKO NARZĘDZIE KIEROWANIA PRZEDSIĘBIORSTWEM

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "SYSTEM MRP JAKO NARZĘDZIE KIEROWANIA PRZEDSIĘBIORSTWEM"— Zapis prezentacji:

1 SYSTEM MRP JAKO NARZĘDZIE KIEROWANIA PRZEDSIĘBIORSTWEM
STEFAN SENCZYNA Politechnika Śląska, Katedra Podstaw Systemów Technicznych

2 Procesy decyzyjne w przedsiębiorstwie
Analizę procesów decyzyjnych w przedsiębiorstwie należy prowadzić oddzielnie dla działalności: finansowej, handlowej (marketingowej), produkcyjnej, organizacyjnej. Biorąc pod uwagę działalność produkcyjną w celu analizy można zastosować model przepływów materiałowych.

3 Struktura organizacyjna przedsiębiorstwa (zależności kompetencyjne jednostek organizacyjnych)

4

5 Planowanie i kontrola działalności materialnej
W oparciu o model opisywane są procesy decyzyjne, które inicjują i utrzymują (optymalny) przepływ materiałowy. Na najwyższym poziomie organizacji, tworzony jest plan działalności, którego realizację (i kontrolę) zapewniają odpowiednie procesy decyzyjne i struktura organizacyjna. Poszczególne jednostki organizacji, w oparciu o plan (główny) opracowują plany (operacyjne) działalności (własnej) i realizują decyzje potrzebne do jego wykonania. Realizacja planów wymaga przepływów informacji między jednostkami organizacji. Proces decyzyjny jest formalizowany - definiowane są formaty dokumentów (informacje), drogi przepływu informacji i kodyfikowane są decyzje w organizacji.

6 Ogólny model procesów decyzyjnych w organizacji

7 Model powiązań między przepływami materiałowymi a podsystemami MRP

8 Model przepływów danych w systemie kierowania produkcją

9 Model procesu decyzyjnego kierowania produkcją

10 Etap "grupowania zamówień” w modelu procesu decyzyjnego
Przyjęcie zamówienia na wyroby Katalog wyrobów i decyzja o zamówieniu Wejście Projektowanie i tworzenie technologii Zlecenia produkcji Zamówienia na produkcję Grupowanie i sumowanie zamówień Obliczanie planu (okresowego) produkcji PRODUKCJA Etap opcjonalny w procesie decyzyjnym

11 Etapy „zdolności produkcyjnych” w procesie decyzyjnym

12 Ogólny model procesu decyzji finansowych

13 Podsumowanie Modele procesów decyzyjnych dla przedsiębiorstwa produkcyjnego zostały zbudowane na modelu „przepływów materiałowych”. Modele (ogólne) procesów kierowania produkcją zostały utworzone w oparciu o standard MRP II. Proponuje się zastosowanie modeli procesów decyzyjnych we wdrażaniu systemów MRP, w oparciu o założenia: opracowanie modelu procesu decyzyjnego dla przedsiębiorstwa zgodnego z funkcjami (i strukturą) systemu MRP. utworzenie struktury organizacyjnej (reorganizacja) zgodnie z modelem, który określa kompetencje jednostek organizacyjnych do funkcji systemu MRP.


Pobierz ppt "SYSTEM MRP JAKO NARZĘDZIE KIEROWANIA PRZEDSIĘBIORSTWEM"

Podobne prezentacje


Reklamy Google