Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zapraszam do zobaczenie projektu

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zapraszam do zobaczenie projektu"— Zapis prezentacji:

1 Zapraszam do zobaczenie projektu

2 Herb Rybnika Flaga Rybnika
Kształt flagi stanowi prostokąt o proporcji boku krótszego (szerokości) do boku dłuższego (długości) jak 5:8. Flaga składa się z trzech poziomych pasów w następującym ułożeniu i barwach. Herb Miasta przedstawia w polu tarczy błękitnym rybę - szczupaka - srebrną (białą) w skos, skierowaną ku prawemu narożnikowi tarczy.

3 Ratusz i Rynek Rybnik jest miastem na prawach powiatu składającym się z 27 dzielnic zamieszkiwanych przez 141,4 tys. mieszkańców oraz siedzibą powiatu rybnickiego ziemskiego. Zajmuje 14 miejsce na liście największych miast Polski wg powierzchni i 25 miejsce na liście największych miast polski wg ludności. Jest również na 9 miejscu pod względem wielkości w województwie śląskim wg ludności.

4 Dawniej Zamek teraz Sąd
Średniowieczny zamek książęcy wzniesiono na przełomie XII i XIII wieku. W latach 1223 – 1228 siedziba klasztoru sióstr Norbertanek, prowadzących szkołę dla panien szlachetnie urodzonych.  W XII w. powstał nowy zamek , mający służyć jako rezydencja prywatnych właścicieli miasta, który przebudowany w końcu XIII w wg projektu Franciszka Ilgnera na dom dla inwalidów wojennych zyskał obecną późnobarokowo – klasycystyczna formę. W roku 1842 zamek stał się siedzibą Sądu Grodzkiego. Obecnie jest siedzibą Sądu Rejonowego.

5 Bazylika Św. Antoniego Świątynia neogotycka, zbudowana wg projektu architekta Ludwika Schneidera w latach 1903 – 1906. Najwyższa świątynia na Śląsku (96-metrowe wieże). Kościół orientowany. Zachowane niemal kompletne neogotyckie wyposażenie wnętrza.

6 Rybnik Dziś Rybnik Kiedyś
Początki Rybnika są dotąd mało znane. W okresie Średniowiecza Rybnik pełnił funkcję osady rybackiej, leżącej na ważnym szlaku handlowym, wiodącym z Krakowa przez Oświęcim do Raciborza i Wrocławia.

7 K.S Energetyk Row Rybnik
ZARZĄD: Prezes: Grzegorz Janik (ur w Rybniku) Wiceprezes: Waldemar Stępniewski Wiceprezes: Wilhelm Weiner Sekretarz: Henryk Frystacki

8 Stadion Miejski Stadion miejski, na którym rozgrywa swe mecze rybnicka drużyna żużlowa oraz piłkarska, jest częścią kompleksu sportowo - rekreacyjnego, położonego na peryferiach miasta. W jego skład, poza stadionem piłkarsko-żużlowym, wchodzi stadion lekkoatletyczny, kąpielisko "Ruda" oraz boiska treningowe sekcji piłkarskiej. Pierwsze zawody na obecnym w stadionie w Rybniku przeprowadzono w czerwcu 1939 roku na bieżni wyłożonej mączką ceglaną.

9 Koniec dziękuje za obejrzenie
Autor : Tomasz Zimończyk


Pobierz ppt "Zapraszam do zobaczenie projektu"

Podobne prezentacje


Reklamy Google