Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Szkolne KOŁO LOP 1937 r. Asymilacja wśród dzieci i młodzieży szkoły w moim moim mieście zauważalna była nawet na zajęciach poza lekcyjnych. Na zdjęciu.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Szkolne KOŁO LOP 1937 r. Asymilacja wśród dzieci i młodzieży szkoły w moim moim mieście zauważalna była nawet na zajęciach poza lekcyjnych. Na zdjęciu."— Zapis prezentacji:

1 Szkolne KOŁO LOP 1937 r. Asymilacja wśród dzieci i młodzieży szkoły w moim moim mieście zauważalna była nawet na zajęciach poza lekcyjnych. Na zdjęciu zamieszczonym powyżej udokumentowano uczniów, którzy działali w Lidze Ochrony kraju. Asymilacja wśród dzieci i młodzieży szkoły w Łęcznej zauważalna była nawet na zajęciach pozalekcyjnych. Na zdjęciu powyżej - uczniowie, którzy działali w Lidze Ochrony kraju.

2 Rabin Łęczycy przed Kościołem p.w. ś. Marii Magdaleny w 1930r.
Życie w przedwojennej Łęcznej łączyło ze sobą mieszkańców bogatych i biednych, żydów i katolików. Sąsiedzi zapraszali siebie na ważne dla obydwu społeczności uroczystości religijne. Życie w przedwojennej Łęcznej łączyło ze sobą mieszkańców bogatych i biednych, żydów i katolików. Sąsiedzi zapraszali siebie na ważne dla obydwu społeczności uroczystości religijne.

3 Wśród nich także dzieci żydowskie.
Dzieci przed budynkiem szkoły Powszechnej im. Króla Bolesława Chrobrego w Łęcznej w 1938 roku. Zdjęcie zostało wykonane w roku 1938 przed budynkiem Szkoły Powszechnej im. Króla Bolesława Chrobrego.Na zdjęciu wspólnie zostali uwiecznieni uczniowie tej szkoły.Wśród nich można zauważyć dzieci żydowskie. Zdjęcie zostało wykonane w roku 1938 przed budynkiem Szkoły Powszechnej im. Króla Bolesława Chrobrego.Na zdjęciu wspólnie zostali uwiecznieni uczniowie tej szkoły. Wśród nich także dzieci żydowskie.

4 Zgoda na budowę szkoły w Łęcznej.
W gronie obywateli łęczyńskich, którym zależało ułatwieniu dostępu do nauki byli członkowie Rady Miasta Polacy i Żydzi. W gronie obywateli łęczyńskich, którym zależało ułatwieniu dostępu do nauki byli członkowie Rady Miasta Polacy i Żydzi.

5 Podpisy c.d.

6 Absolwenci szkoły powszechnej


Pobierz ppt "Szkolne KOŁO LOP 1937 r. Asymilacja wśród dzieci i młodzieży szkoły w moim moim mieście zauważalna była nawet na zajęciach poza lekcyjnych. Na zdjęciu."

Podobne prezentacje


Reklamy Google