Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Prezentacja autorstwa Agaty Chmielewskiej i

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Prezentacja autorstwa Agaty Chmielewskiej i"— Zapis prezentacji:

1 Prezentacja autorstwa Agaty Chmielewskiej i
Eweliny Iwickiej pt. „Choroby zębów” przygotowana w ramach akcji promującej zdrowie „W zdrowym ciele zdrowy ząb” koordynowanej przez Katarzynę Wardengę.

2 Ból zęba Ból zęba nie należy do przyjemności - wręcz przeciwnie. Ból ten powstaje wówczas, gdy ząb się psuje. Proces chorobowy niszczy zewnętrzną warstwę ochronną zęba i dociera aż do nerwów znajdujących się w jego wnętrzu. Powoduje to ból, zwłaszcza przy spożywaniu pokarmów zimnych, gorących lub słodkich.

3 Jak zapobiec ? Jedną z przyczyn bolących zębów jest podrażnienie wywołane zalegającym miedzy zębami jedzeniem co powoduje nadwrażliwość szkliwa zębowego. Aby uchronić nasze zęby przed nieprzyjemnościami należy szczotkować je po każdym posiłku oraz ograniczyć picia słodkich napojów takich jak cola oraz słodyczy : )

4 Próchnica Przyczyną psucia się zębów (próchnicy) i chorób dziąseł jest płytka nazębna. Jest to cienka warstwa śliny i resztek jedzenia, w której rozwijają się bakterie. Bakteriom służy obecność cukru w jamie ustnej. Żeby móc uodpornić się na działanie bakterii i cukru należy używać pastę z zawartością fluoru.

5 Budowa chorego zęba

6 Stomatolog Stomatolog większości z nas kojarzy się przede wszystkim z nieprzyjemnym borowaniem i przerażającym wyrywaniem zębów. Lecz w waszym wieku na wizyty należy uczęszczać raz na cztery miesiące aby sprawdzić czy ząbki są zdrowe : )

7 Dziękujemy za uwagę !!! :D


Pobierz ppt "Prezentacja autorstwa Agaty Chmielewskiej i"

Podobne prezentacje


Reklamy Google