Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

LASY W MOJEJ OKOLICY Opracowanie: Mateusz Czołomiej, kl. III G Data urodzenia: 18. 10. 1997r. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Kawalerów Orderu.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "LASY W MOJEJ OKOLICY Opracowanie: Mateusz Czołomiej, kl. III G Data urodzenia: 18. 10. 1997r. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Kawalerów Orderu."— Zapis prezentacji:

1

2 LASY W MOJEJ OKOLICY Opracowanie: Mateusz Czołomiej, kl. III G Data urodzenia: 18. 10. 1997r. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Kawalerów Orderu Uśmiech w Hucie

3 Nasz Ośrodek znajduje się w małej miejscowości Huta k. Lipska. Jest położony z dala od wielkich miast, wśród pól i lasów. To właśnie las obok naszej placówki jest dla nas głównym miejscem spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Jest dla nas - wychowanków miejscem spacerów wędrówek gier i zabaw w każdej porze roku. Nasz las należy do rodzaju lasów bagiennych mieszanych. Wokół niego jest wiele rowów, stawów i zbiorników wodnych.

4 Głównymi gatunkami drzew w naszym lesie są brzozy, olchy i sosny. Są też krzewy takie jak kruszyna i jałowiec. Najniższą warstwą lasu są mchy i paprocie. Oprócz nich w naszym lesie wiosną kwitną zawilce i fiołki, latem zbieramy jagody i borówki, a jesienią chodzimy na grzyby.

5 Zwierzętami żyjącymi w lesie są: zające, lisy sarny, dziki. Jest w nim dużo ptaków, także takich, które lubią okoliczne zbiorniki wodne: dzięcioły, czaple, żurawie. Całe to bogactwo lasu sprawia, że każdy spacer po nim jest dla nas miłą wędrówką. W każdej porze roku las wygląda pięknie. Chętnie chodzimy po nim na spacery szukając nowych tras i ścieżek na leśne wędrówki. Lubimy też bawić się w nim w podchody, chowanego i inne gry terenowe.

6 Najwięcej frajdy jednak sprawia nam RAJD PIESZY i ROWEROWY pod hasłem: „Z Kawalerami Orderu Uśmiechu wesoło na szlaku”, który odbywa się u nas każdego roku w maju. Podczas Rajdu wędrujemy pieszymi trasami właśnie po okolicznych lasach. Piękno tych terenów zachwyca wszystkich uczestników Rajdu, także tych z innych szkół i placówek z terenu naszego powiatu.

7 Las w pobliżu naszego Ośrodka jest dla wychowanków naszej placówki wyjątkowy. Dla nas ma wartość nie tylko ze względu na swój urok i bogactwo roślin i zwierząt, ale zwłaszcza ze względu na radość, którą nam daje.

8 Źródła: -wszystkie wykorzystane w pracy zdjęcia pochodzą z kronik Ośrodka, -w pracy wykorzystano prace plastyczne wykonane przez wychowanków SOSW w Hucie.


Pobierz ppt "LASY W MOJEJ OKOLICY Opracowanie: Mateusz Czołomiej, kl. III G Data urodzenia: 18. 10. 1997r. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Kawalerów Orderu."

Podobne prezentacje


Reklamy Google