Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

15 października Światowy Dzień Mycia Rąk

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "15 października Światowy Dzień Mycia Rąk"— Zapis prezentacji:

1 15 października Światowy Dzień Mycia Rąk

2 Twoje zdrowie w Twoich rękach!

3 aż 80% infekcji przenoszonych jest przez ręce – i to przenoszonych bardzo szybko!
statystycznie 1 osoba może przekazać bakterie z brudnych dłoni aż 14 kolejnym każdy cm2 skóry człowieka może pomieścić tysiące, a nawet miliony drobnoustrojów przez dłonie najłatwiej przenoszone są m.in. rotawirusy odpowiedzialne m.in. za tak zwaną „grypę żołądkową”

4 istnieje wiele innych „chorób brudnych rąk”, m. in
istnieje wiele innych „chorób brudnych rąk”, m.in. zapalenie wątroby typu A, zatrucie Salmonellą i Shigellą, czy bakteryjne zapalenie jamy ustnej ok. 70% zakażeń oraz zatruć układu pokarmowego powoduje wciąż niewłaściwa higiena

5

6 Co mogę zrobić?? Regularne i dokładne mycie rąk może znacznie zmniejszyć ryzyko zachorowania na wymienione wcześniej choroby!

7 Jak prawidłowo myć ręce??
myj ręce przez ok. 30 sekund, używaj ciepłej, bieżącej wody i mydła, używaj mydła w płynie, ponieważ mydło w kostce pozostawione w mydelniczce wciąż jest wilgotne, a to służy namnażaniu bakterii, ręce powinno się starannie osuszać, w miejscach publicznych ręcznikami papierowymi,

8

9 Kiedy myć ręce? zawsze po wizycie w toalecie, przed każdym posiłkiem,
po powrocie ze szkoły, ze spaceru, po wizycie u lekarza itp. po głaskaniu zwierząt, po przywitaniu się z kilkoma osobami, po każdorazowym kontakcie z pieniędzmi, gdy jesteśmy przeziębieni kichamy i mamy katar, Ręce powinno się myć kilkanaście razy dziennie!!

10

11 Mydło lubi zabawę w chowanego pod wodą Każda taka zabawa jest wspaniałą przygodą Kiedy dobry ma humor to zamienia się w pianę A jak znajdzie gdzieś słomkę, puszcza bańki mydlane. Ref.: Mydło wszystko umyje, nawet uszy i szyję Mydło, mydło pachnące jak kwiatki na łące Mydło lubi kąpiele, kiedy woda gorąca Skacząc z ręki do ręki, złapie czasem zająca Lubi bawić się w berka, z gąbką chętnie gra w klasy I do wspólnej zabawy wciąga wszystkie brudasy.

12 Sio zarazki! Sio zarazki z moich dłoni! Zaraz mydło was przegoni. Mycia rączek znam zalety tuż po wyjściu z toalety. Przed jedzeniem również sam ręce wkładam wprost pod kran, by obiadek smaczny był i bym zawsze w zdrowiu żył.


Pobierz ppt "15 października Światowy Dzień Mycia Rąk"

Podobne prezentacje


Reklamy Google