Prezentacja na temat: "SPORT W MOJEJ SZKOLE SPORTAS MANO MOKYKLOJE"— Zapis prezentacji:

1 SPORT W MOJEJ SZKOLE SPORTAS MANO MOKYKLOJE
ERIKA RUSONIENE ADAM PACZKOWSKI

2 SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO – WYCHOWAWCZY im. JANA BRZECHWY w GIŻYCKU

3 Sport w mojej szkole przebiega w duchu Olimpiad Specjalnych

4 W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym działa Klub Olimpiad Specjalnych. Uczniowie przygotowywani są do zawodów sportowych podczas, których mogą sprawdzić poziom swoich umiejętności oraz podjąć się zdrowej rywalizacji .

5 W czym startują nasi uczniowie?
Koszykówka Piłka nożna Lekkoatletyka Pływanie Program MATP

6 Program MATP – przeznaczony jest dla osób, które nie mogą uczestniczyć w oficjalnych treningach i zawodach sportowych Olimpiad Specjalnych. Powodem tego może być niepełnosprawność fizyczna uniemożliwiająca udział w oferowanych dyscyplinach sportu lub niemożność zrozumienia i przestrzegania zasad współzawodnictwa oraz przepisów sportowych Olimpiad Specjalnych.

7 SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW ROK 2016

8 III miejsce w XI Regionalnym Turnieju Koszykówki Olimpiad Specjalnych

9 XVII Ogólnopolski Turniej piłki nożnej w Koninie Do reprezentacji województwa Warmińsko- Mazurskiego został powołany uczeń naszej szkoły Karol Jarosz, który wraz z drużyną zdobył brązowy medal w swojej grupie sprawnościowej

10 IX Regionalny Turniej Piłki nożnej Olimpiad Specjalnych w Kętrzynie Ośrodek reprezentowały 2 drużyny chłopców. Giżycko zdobyło złoto i srebro.

11 II Integracyjny Turniej Halowej Piłki Nożnej w Olecku SOSW Giżycko jako zwycięzcy całego turnieju bez straty gola!!!

12 IX Ogólnopolski Turniej Koszykówki Olimpiad Specjalnych w ramach Europejskiego Tygodnia Koszykówki w Olsztynie Do reprezentacji województwa na ten turniej został powołany uczeń naszej szkoły Radosław Naprawski, który grając w kategorii drużyn zunifikowanych(zespoły składają się z zawodników pełnosprawnych i z niepełnosprawnością intelektualną) wraz z drużyną zdobył brązowy medal.

13 VIII Ogólnopolski Mityng pływacki Olimpiad Specjalnych w Katowicach
Do reprezentacji województwa warmińsko- mazurskiego powołanych zostało 3 zawodników naszego Ośrodka. Piotr Brant zajął dwukrotnie IV miejsce na dystansie i 50 m st. dowolnym, Maciej Glica zdobył brąz na 25 m st. dowolnym a Michał Czajka złoto na dystansie 50 m st. dowolnym.

14 Sport w naszej szkole wybiega także poza Olimpiady Specjalne
Sport w naszej szkole wybiega także poza Olimpiady Specjalne. Uczniowie w ramach zajęć wychowania fizycznego nabywają wiadomości i umiejętności między innymi z takich dyscyplin sportowych jak żeglarstwo, czy też Boccia

15 Uczniowie w trakcie zajęć uczą się podstaw żeglarstwa, począwszy od nauki poruszania się po jachcie żaglowym, taklowania, komend jak również obsługi takielunku.

16 Już od wielu lat nasi uczniowie biorą udział w imprezie żeglarskiej ,,Nieprzetarty Rejs”, która przybiera charakter obozu żeglarskiego.

17 Nieprzetarty Rejs

18 Dobrym momentem do sprawdzenia swoich umiejętności są Integracyjne Młodzieżowe Regaty w klasie DZ

19 Uczniowie podczas Giżyckich zawodów BOCCII
BOCCIA

20 W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nauczyciele swoim przykładem oraz czynną postawą starają się zachęcać swoich podopiecznych do wszelkiej aktywności ruchowej.

21 Mecz koszykówki nauczyciele kontra uczniowie o puchar Dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Giżycku

22 Dzień dziecka na sportowo Uczniowie mieli okazję podszkolić swoje umiejętności manewrowania kajakiem jak również zmierzyć się we wspólnej grze zespołowej.

23 W ofercie naszej szkoły są także atrakcje sportów zimowych, rajdów rowerowych oraz spływów kajakowych