Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zaczynamy przygodę z angielskim!

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zaczynamy przygodę z angielskim!"— Zapis prezentacji:

1 Zaczynamy przygodę z angielskim!

2 1.Na czym polega kurs e-learningowy angielski123.pl?
Za chwilę dowiesz się… 1.Na czym polega kurs e-learningowy angielski123.pl? 2.Do kogo kurs jest skierowany? 3.W jaki sposób korzystać z kursu?

3 Angielski 123.pl to e-learningowy (a więc komputerowy) kurs języka angielskiego dla osób dorosłych, które dopiero zaczynają uczyć się angielskiego lub znają jego podstawy.

4 Do korzystania z kursu wystarczy komputer z dostępem do Internetu, mikrofon i słuchawki.

5 4 poziomów podzielonych na 22 lekcje
Kurs składa się z 4 poziomów podzielonych na 22 lekcje

6 Gdy ukończysz poziom pierwszy, będziesz potrafił / potrafiła:
konstruować proste zdania m.in. z czasownikiem „have got” prezentować własną osobę: przedstawiać się oraz podawać swój wiek prosić o podstawowe informacje wyrażać opinie i preferencje relacjonować wydarzenia dowiadywać się o drogę i również udzielać wskazówek pytać o czas a także podawać godzinę opisywać ludzi i zwierzęta

7 Gdy ukończysz poziom drugi, będziesz potrafił / potrafiła:
rozpoznawać różne sposoby narracji np. w czasach teraźniejszych opowiadać o swoich codziennych zajęciach i nawykach prezentować swoje zdolności i umiejętności, prosić o szczegółowe informacje dokładnie opisywać ludzi i zwierzęta

8 Gdy ukończysz poziom trzeci, będziesz potrafił / potrafiła:
przedstawiać członków swojej rodziny opisywać zdjęcie używać zwrotów związanych z kupowaniem i sprzedawaniem opisywać wygląd zewnętrzny oraz uczucia pytać o samopoczucie lokalizować przedmioty i siebie w otoczeniu używać nowego słownictwa dotyczącego określeń czasu, nazw części ciała oraz obiektów domowych

9 Gdy ukończysz poziom czwarty, będziesz potrafił / potrafiła:
lokalizować przedmioty i osoby z wykorzystaniem przyimków opowiadać o swoim miejscu zamieszkania i okolicach szczegółowo opisywać przyrodę i pogodę uzasadniać swoją opinię mówić o powinnościach i obowiązkach opowiadać o zajęciach charakterystycznych dla danej pory roku przedstawiać swoje plany na przyszłość nowego słownictwa dotyczącego wnętrza domu, hobby i zainteresowań

10 Przejście całości zajmuje niecały rok – zakładając, że uczestnik będzie uczył się w bibliotece dwa razy w tygodniu po min.

11 Taki rytm jest najbardziej efektywny i przynosi najlepsze rezultaty.
To nie jest szkolna nauka, tutaj można się uczyć w swoim rytmie i nikt nie stawia wymagań.* Jak jest dyktando, to człowiek wpisuje do skutku, tak długo aż się nauczy.* *Wypowiedzi uczestników kursu

12 Jak zacząć?

13 Rejestracja na angielski123.pl
Po to, by korzystać z kursu angielski123.pl podaj bibliotekarzowi swój adres . Bibliotekarz dzięki temu będzie mógł utworzyć Twoje indywidualne konto w serwisie angielski123.pl.

14 Rejestracja na angielski123.pl
Gdy bibliotekarz zarejestruje Twój adres mailowy na na Twoją skrzynkę mailową przyjdzie wiadomość zawierająca hasło dostępowe do kursu.

15 Rejestracja na angielski123.pl
Gdy już otrzymasz maila z hasłem, wejdź na stronę i kliknij ikonę ZALOGUJ SIĘ znajdującą się w prawym górnym rogu.

16 Rejestracja na angielski123.pl
Wpisz swój login – czyli adres mailowy, oraz hasło i kliknij ZALOGUJ

17 Rejestracja na angielski123.pl
Tylko Ty będziesz mieć dostęp do swojego indywidualnego konta. Będą w nim zapisywać się Twoje postępy w nauce. W każdej chwili będziesz mógł również powtarzać wszystkie ćwiczenia. Pamiętaj!

18 Rejestracja na angielski123.pl
Po zalogowaniu się, system „poprosi” Cię o podanie jeszcze jednego hasła. Otrzymasz je od bibliotekarza. Takie dodatkowe hasło będzie zmieniało się raz w tygodniu – za każdym razem otrzymasz je właśnie od bibliotekarza.

19 Rejestracja na angielski123.pl
Gdy już wpiszesz hasło podane przez bibliotekarza, znajdziesz się na stronie głównej kursu angielski123.pl. Teraz możesz zmienić własne hasło do kursu na łatwiejsze do zapamiętania – w tym celu kliknij w zakładkę MOJE KONTO.

20 Rejestracja na angielski123.pl
Możesz zmienić swoje hasło, a także wpisać swoje imię i nazwisko – przyda się szczególnie wtedy, gdy po przejściu poszczególnych poziomów pobierzesz certyfikat.

21 Rejestracja na angielski123.pl
Teraz kliknij w tę ikonę, aby powrócić do strony głównej.

22 Zaczynamy naukę Możesz rozpocząć naukę! Do przejścia masz 4 poziomy kursu składające się z 22 lekcji.

23 Zaczynamy naukę Kliknij w zakładkę 1 lekcja. Po kliknięciu wyświetlą się zadania do wykonania. Kliknij w pierwsze z nich.

24 Film Teraz naciśnij START i… i po prostu oglądaj!

25 Film Po zakończeniu oglądania kliknij w NASTĘPNA ZAKŁADKA – przejdziesz wtedy do kolejnego zadania.

26 Fotolekcja Teraz możesz rozpocząć Fotolekcję. Kliknij START.

27 Fotolekcja Słuchaj słówek! Klikaj w te obrazki, które Twoim zdaniem odpowiadają danemu wyrazowi. Pamiętaj – każde słówko masz też napisane nad obrazkami.

28 Fotolekcja Nie zrażaj się, jeśli popełnisz błąd – system będzie wyświetlał fotolekcję do skutku. Gdy poprawnie przyporządkujesz słowa do obrazków, przejdziesz do kolejnej planszy.

29 Fotolekcja Po zakończeniu zadania możesz jeszcze raz zobaczyć obrazki i dopasowane do nich słowa. Wyrazy możesz też odsłuchać. Kliknij w dowolny numer planszy na skali, następnie kliknij wybrany obrazek.

30 Fotolekcja Gdy już powtórzysz słówka, kliknij NASTĘPNA ZAKŁADKA - ponownie przejdziesz do kolejnego zadania. Możesz też cofnąć się, klikając POPRZEDNIA ZAKŁADKA.

31 Kącik gramatyczny Znajdziesz się w kąciku gramatycznym. Opisane tu zasady możesz wydrukować – wystarczy kliknąć DRUKUJ. Możesz przejść do następnego zadania klikając odpowiednią zakładkę.

32 Ćwiczenia Jesteś teraz w sekcji Ćwiczenia. Usłyszysz polecenie po angielsku – jego tłumaczenie wyświetli się po najechaniu na ten element.

33 Ćwiczenia Jeśli popełnisz błąd – system podświetli go na czerwono i poprosi Cię o poprawkę.

34 Ćwiczenia Gdy poprawnie wykonasz ćwiczenie – system pogratuluje Ci i poprosi o wykonanie kolejnego zadania.

35 Ćwiczenia Pamiętaj, polecenie po polsku znajdziesz w tym miejscu. Kliknij napis i przeciągnij go do odpowiedniego obrazka.

36 Dialog Pora na ćwiczenie wymowy! Przeczytaj polecenie po polsku. Żeby wysłuchać poszczególnych części rozmowy, kliknij w ikonę >, która znajduje się przy każdym fragmencie. Lub odsłuchaj cały dialog.

37 Dialog Tłumaczenie poszczególnych fragmentów rozmowy wyświetli się, gdy najedziesz na nie myszą.

38 Dialog Twoim zadaniem jest przeczytanie kwestii Michaela. Kliknij daną kwestię, następnie kliknij czerwony przycisk i powiedz to, co Michael!

39 Dialog Po zakończeniu nagrywania kliknij raz jeszcze w czerwony przycisk (zmieni się wówczas na szary kwadrat). Jeśli wymówiłeś/aś kwestię poprawnie, kolejną kwestię wypowie Emilly, a w okienku obok wypowiedzi Michaela znajdzie się zielony napis: Perfect!

40 KROK 8: Dialog Jeśli niepoprawnie powtórzysz kwestię Michaela, w okienku pojawi się czerwony napis: Wrong! I heard: (czyli, „Źle! Usłyszałem:”) – po czym system poinformuje Cię, co usłyszał.

41 Dialog Jeśli będziesz mieć problemy z wysłuchaniem lub nagraniem dialogu, kliknij Rozwiązywanie problemów z dialogiem. Dowiesz się tu, co zrobić, jeśli nie działa przycisk nagrywania, nie możesz odtworzyć nagrywania z własnym głosem lub słyszysz własny głos, ale nagranie nie zostaje zaakceptowane.

42 Lista słówek Czas na powtórzenie słówek! Wpisz dane słowo po angielsku, następnie kliknij przycisk ZATWIERDŹ. Jeśli wpisałeś/aś słowo poprawnie – usłyszysz je. Możesz odsłuchać je ponownie klikając symbol >.

43 KROK 9: Lista słówek Jeśli źle wpiszesz słowo – system wyświetli wyraz właściwy i go przeczyta.

44 KROK 9: Lista słówek Poniżej znajdziesz listę wszystkich słów do zapamiętania. Kliknij Odtwórz, aby usłyszeć ich brzmienie. Możesz tez kliknąć ikonę książki, aby zobaczyć więcej informacji.

45 Lista słówek Po kliknięciu w ikonę książki pojawi się więcej informacji o danym słowie. Możesz też odsłuchać zdania, w których pojawia się dane słowo.

46 Przejście do kolejnej lekcji
Jeśli udało Ci się rozwiązać wszystkie zadanie – możesz przejść do kolejnej lekcji. Na stronie głównej możesz też zobaczyć, ile już masz za sobą!

47 Przejście do kolejnej lekcji
Poznałeś/aś już większość zadań kursowych. W kolejnych lekcjach pojawią się jeszcze trzy zupełnie nowe: gra, dyktando i piosenka.

48 Gra Przeczytaj polecenie i kliknij START.

49 Gra Na zakończenie zobaczysz swój wynik. Jeśli chcesz – zagraj ponownie! Możesz tez skorzystać z zakładek: Instrukcja, Pełny ekran, Pauza i Zakończ.

50 Dyktando Pora przyjrzeć się, jak wygląda dyktando!

51 Dyktando Wpisuj dokładnie to, co słyszysz. Zwróć uwagę, że słowa, przez chwilę wyświetlane są na górze obrazka, po czym znikają. Zawsze jednak możesz usłyszeć je raz jeszcze klikając w „ikonę dźwięku”.

52 Piosenka Elementem kursu są też piosenki! Klikaj, słuchaj i czytaj słowa wraz z tłumaczeniem!

53 Śledzenie postępów w nauce
Przez cały czas możesz sprawdzać postępy w Twojej nauce. W tym celu kliknij zakładkę POSTĘPY

54 Śledzenie postępów w nauce
Tu zobaczysz szczegółowe informacje dotyczące wykonanych przez Ciebie zadań.

55 Certyfikat A gdy „przerobisz” 80% materiału – kliknij w zakładkę POBIERZ CERTYFIKAT

56 Powodzenia 


Pobierz ppt "Zaczynamy przygodę z angielskim!"

Podobne prezentacje


Reklamy Google