Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Ośrodek Europejski Nasz

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Ośrodek Europejski Nasz"— Zapis prezentacji:

1 Ośrodek Europejski Nasz
Projekt międzynarodowego ośrodka Buddyzmu Diamentowej Drogi Luty 2007

2 Ośrodek Europejski – Projekt w Południowej Bawarii
Miejsce Południowa Bawaria, niedaleko granicy austriacko szwajcarskiej Niecale 2 godziny z lotniska w Monachium W samym sercu Europy

3 Ośrodek Europejski

4 Dlaczego Ośrodek Europejski?
Ośrodek Europejski – Podstawowe Informacje Dlaczego Ośrodek Europejski? ,,Celem Ośrodka Europejskiego jest połączenie naszych międzynarodowych ośrodków i grup, aby zapewnić żywy przekaz naszej Diamentowej Drogi i służyć wszystkim jako pełne mocy ogólnoświatowe miejsce.” Lama Ole Nydahl Ośrodek Europejski będzie naszym własnym miejscem: Siedzibą międzynarodowego centrum komunikacji dla naszych ośrodków, krajów i aktywności Stworzy trwałe pole mocy Reprezentacyjnym dla społeczeństwa Chroniącym linię przekazu.

5 Jak będziemy korzystać z Ośrodka Europejskiego?
Ośrodek Europejski – podstawowe informacje Jak będziemy korzystać z Ośrodka Europejskiego? Miejsce to zapewni nam: Międzynarodowe kursy (jak w Kassel, a nawet większe) Medytację, nauki i wydarzenia Dom dla przyjaciół z całego świata, dla spotkań, które przyniosą inspirację i rozwój Możliwosci międzynarodowych spotkań, zebrań podróżujących nauczycieli oraz innych projektów Miejsce długich i krótkich odosobnień Programy naukowe, bibliotekę, archiwa Dharma Café itp.

6 Ośrodek Europejski – lokalizacja i odległości
OE jest położony niecałe 2 godziny drogi z lotniska w Monachium i około 70km od lotniska w Friedrichshafen. W najbliższym mieście znajduje się dworzec kolejowy IC. Copenhagen St. Petersburg Riga Moscow London Hamburg 7h Berlin 6,5h Brussels 7h Warszawa 12h Irkutsk >>> Prague 5h Paris 5h Kiev Munich (lotnisko) 2h Zürich 2h Vienna 6h Budapest 8h Graz 5,5h Milano 4h Bukarest Roma Sofia Karma Guen Athens

7 Dlaczego Ośrodek Europejski mieści się w Niemczech?
Ośrodek Europejski – Podstawowe Informacje Dlaczego Ośrodek Europejski mieści się w Niemczech? Lama Ole zdecydował o tej lokalizacji z kilku powodów: Położenie w środkowej Europie Dogodne środki transportu Szybki przepływ informacji, bardzo łatwa komunikacja. „To również sprawa honoru: Chociaż przez lata nasza aktywność i pomoc materialna stawała się zasługą wszystkich naszych krajów, na moich niemieckich uczniach i przyjaciołach ciągle spoczywał największy ciężar. Bez nich wiele osób nie spotkałoby nauk. Dlatego myślę, że Niemcy to naturalne miejsce. Lama Ole Nydahl

8 Ośrodek Europejski - Fakty
Teren • miejsce położone około 850 m n.p.m. • około 5 x większe od Kassel • prawie 50 hektarów ( m2) • w 1/3 wolny teren, 2/3 las i dzika przyroda Mamy wszystkie mozliwosci do przyszłego rozwoju.

9 Ośrodek Europejski - Fakty
Budynki: • Główny budynek reprezentacyjny (1200 m2) • Mniejszy dom (700 m²) • Stodoła (1500 m2 na dwóch piętrach) • W planach budowa czwartego budynku. Nasi najbliżsi sąsiedzi oddaleni są o 750 m a najbliższe miasto około trzy kilometry.

10 Ośrodek Europejski Kassel

11 Ośrodek Europejski Ośrodek Europejski Kassel

12 Ośrodek Europejski Kassel Hamburg Ośrodek Europejski

13 Ośrodek Europejski Kassel Hamburg Budapest Ośrodek Europejski

14 Obszar i budynki Ośrodka Europejskiego w porównaniu do innych ośrodków
Ośrodek Europejski Ośrodek Europejski Kassel Obszar i budynki Ośrodka Europejskiego w porównaniu do innych ośrodków Hamburg Budapest EC

15 Ośrodek Europejski „We found it!“ „Znalezliśmy!”

16 Ośrodek Europejski

17 Ośrodek Europejski

18 Ośrodek Europejski

19 Ośrodek Europejski

20 Ośrodek Europejski

21 Ośrodek Europejski

22 Ośrodek Europejski

23 Ośrodek Europejski

24 Ośrodek Europejski

25 Ośrodek Europejski - Wizja

26 Ośrodek Europejski – Zbiórka Pieniędzy
Jak możesz przyłączyć się do tej wizji?

27 Ośrodek Europejski – Zbiórka Pieniędzy
Przyłącz się do światowej zbiórki pieniędzy „Chcemy to kupić w starym stylu – bez długu. Na końcu zawsze jesteśmy na plusie.” (Lama Ole Nydahl) Nasza moc leży w naszych liczbach, w tym, że jest nas tak wielu. Ogólnoświatowa Sanga Diamentowej Drogi pomoże zebrać brakującą sumę. W przybliżeniu każdy z 6000 przyjaciół powinien dać 500 Euro.

28 Ośrodek Europejski – Zbiórka Pieniędzy
Ile potrzebujemy? Celem jest uzbieranie ,-€ Od 1999 uzbieraliśmy ,-€ Na stronie naszym głównym centrum komunikacji, można sprawdzać codziennie aktualizowaną sumę. Zbiórka kończy się trzy miesiące po Tybetańskim Nowym Roku, czyli 18 maja 2007 roku. Celem tego międzynarodowego przedsięwzięcia jest zaangażowanie ludzi w naszych ośrodkach w wizję OE. Zapraszamy wszystkich do współpracy!

29 Ośrodek Europejski – Finanse
Jak zbierać pieniądze w naszych ośrodkach regionach i krajach? indywidualne darowizny wyznaczenie sumy, którą wszyscy są w stanie przekazać (np. 100 osób x 500 Euro = euro w przeciągu trzech miesięcy) grupy osób biorące pożyczki lub przekazujące darowizny(przykład Hamburga) sprzedaż ( koszulki itp.) aukcje i tombole Nieograniczona kreatywność zależy od was i waszego kraju. Cieszcie się robieniem rzeczy pełnej głębokiego znaczenia!

30 Ośrodek Europejski – Finanse
Picture of streaming I asked Ośrodek Europejski – Finanse Jak uzyskać informacje? • W każdą sobotę w ciągu nadchodzących tygodni Lama Ole podczas streamingu będzie informował i odpowiadał na pytania • W czasie weekendów medytacyjnych i wydarzeń poświęconych OE w ośrodkach Diamentowej Drogi • Mailowo od Europe Center Team • Oraz dzięki wszystkim pomysłom, wydarzeniom i wkładowi waszego ośrodka, regionu czy kraju :-)

31 Ośrodek Europejski – Finanse
Jak przelewać pieniądze? Przekaż bezpośrednio na niemieckie konto: Bank: Commerzbank Hamburg (adres: Ness 7-9, D Hamburg) BIC: COBADEFFXXX Nr konta.: IBAN: DE Właściciel konta: Buddhismus Stiftung Diamantweg Lub na wasze krajowe konto. Sprawdźcie, czy możecie dostać zwrot podatku w swoim kraju. Lista krajowych kont znajduje się na Proszę, znajdźcie także najkorzystniejsze sposoby transferu pieniędzy na niemieckie konto.

32 »To olbrzymia wizja, wielkie wyzwanie dla nas wszystkich«
Lama Ole Nydahl


Pobierz ppt "Ośrodek Europejski Nasz"

Podobne prezentacje


Reklamy Google