Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Bądźmy zdrowi ?... Mg D A B12 C.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Bądźmy zdrowi ?... Mg D A B12 C."— Zapis prezentacji:

1 bądźmy zdrowi ?... Mg D A B12 C

2 C B12 Mg A D Tak, oczywiście, bądźmy zdrowi Byśmy do walki z chorobami
Byli zawsze gotowi. Bo kto jest silny i zdrowy Temu choroba nigdy krzywdy nie zrobi. Mg D A B12 C I to już zapewne wiecie, Że byłoby to nierozumne, By wszystkie pieniądze wydać w aptece.

3 C B12 Mg A D Powiem nad wyraz mądrze Trzeba mieć jeszcze kasę
Na ładną i twarzową urnę. Bo nawet gdybyś był zdrowy jak rydz I tak umrzesz jak nic. Mg D A B12 C A to wcale nie stoi na przeszkodzie By nasze życie było zawsze zdrowe. I wcale nie musisz dużo jeść, Przecież najzdrowszy jest śmiech. Wie to dobrze nasza przepona, Że od radosnego śmiechu jeszcze nikt nie skonał.

4 C B12 Mg A D A jeśli chcesz być zdrowy jak koń
To z jadłospisu wykreśl denaturat, ocet i tytoń. Brak kiszonej kapusty, czyli witaminy „C” I żyć Ci się nie chce. Mg D A B12 C To jest właśnie najgorsze w szkorbucie, Że zęby zamiast mieć w buzi, Wszystkie masz, albo w lewym, albo W prawym bucie i dziurawą onucę.

5 Najbardziej szkodliwe jest życie i choć jest dla ludzi, to Jednak bardzo się trudzi, by dokładnie ich ostudzić, a gdy już Zesztywnieją, to niosą ich cmentarną aleją; do mogiły, Bo oni już nie mają siły. A z tej makabreski nauka jest taka, że nikt nie może udawać chojraka Bo czy chory, czy zdrowy, każdy ma jakiegoś robaka. Mg D A B12 C Trudno być zupełnie zdrowym, gdy chemia z ołowiem, dym ze smogiem, spaliny i wydzieliny robią z człowieka kupkę plasteliny.

6 Ale tym nie trzeba się przejmować, lepiej nadal wytrwale trenować, by mimo wszystko nie chorować. Jak choroba chce to niech sama idzie wagarować. Ja wolę mojego zdrowia pilnować i mogę na to nawet całe życie zmarnować. A ja wam, to jeszcze też szczerze powiem, że jeśli chcecie iść miedzy ule, by delektować się miodem, to musicie jeść czosnek, jarmuż i cebulę, bo wówczas żadna pszczoła was nie użądli, gdy jelito grube kanonadę zarządzi. Najlepsza obrona, to dymna zasłona. Tylko chorobliwie wrażliwym taki mały fetorek może nieco zepsuć apetyt i humorek. Ale lepsze to niżby nam miało wyrwać bok. Mg D A B12 C

7 A racjonalne odżywianie, to nic innego jak spożywanie tylko tego co zdrowe. A wszyscy wiemy, że najlepsze jest świeże powietrze. Tylko, że trzeba go szukać wiecznie, bo nie ma go dostatecznie dużo, by wystarczyło go wszystkim ludziom. Gminna wieść niesie, że najwięcej świeżego powietrza jest w lesie, bo ludzie w nim nie mieszkają i okien nie otwierają. Mg D A B12 C

8 Jadła tylko raz dziennie
Jadła tylko raz dziennie. Chudy szczypiorek, styropian jałowy i przeźroczystą pleksę, więc nie dziw, że wpadła w ciężką anoreksję. Nie grozi mu żadna bulimia, bo w jego menu tylko kabaczki, arbuzy i dynia. Za to wegetarianie mają jedzenie tanie i zdrowe, bo jedzą wszystko co rośnie na rowie. Modraki, by marsza nie grały im flaki. Mlecze są najlepsze na skecze. Kaczeńce dobre są na wzdęcie. Mg D A B12 C

9 Pytanie skąd ta otyłość, bo do jedzenia miał zawsze wielką miłość
Pytanie skąd ta otyłość, bo do jedzenia miał zawsze wielką miłość. Jadł wszystko jak leci, nie zostawiał żadnych resztek, ani śmieci. A co mu tam, figurę ma jak hipopotam i zazdrości mu jej wiele dam, co bardziej przypominają sparaliżowane dżdżownice, niż kobiecy stan. Wszystkie nygusy mają platfusy, czyli stopy takie płaskie jak naleśnik z masłem. Mg D A B12 C Miał też wielką wadę postawy, bo nigdy nie stanął w obronie słusznej sprawy. Kręgosłup miał tak krzywy, że jedną łopatkę miał pod kolanem, a druga wystawała mu nad ramię. Tylko spożywanie nabiału, prostuje wszystko, ale pomału.

10 Bardzo cenię pływanie na basenie i jazdę na rowerze, bo wówczas jestem tak zahartowany, że żadna paskudna zaraza mnie nie bierze. A po pięćdziesiątce – zbiorowa psychoza, bo straszy osteoporoza. Można łatwo poznać, bo kiedy idą, to zostawiają za sobą trocinowy szlak. Wtedy najlepsza jest miotełka i szufelka, by mogli sprzątnąć to co wysypało im się z osobistego kuferka. Sprawa to państwowej wagi, zwłaszcza dla tych co nie ustrzegli się nadwagi, bo jedli słodycze, które robią próchnicę. Mg D A B12 C

11 Kiedy sobie pomyślę jak ciężkie i trudne jest życie zaraz mam nadciśnienie tętnicze. Krew uderza mi do głowy, robię się cały czerwony, nawet bardziej niż buraczek ćwikłowy. A tak jest w całej przyrodzie, że przekazywane są tylko geny silne, mocne i zdrowe, dlatego wszystkie osobniki są do walki o byt zawsze gotowe. Mg D A B12 C A taki niby mądry człowiek naturę psuje, bo zdrowia swojego nie szanuje i genetyczne buble przekazuje.

12 Ona wiotka jak lebiodka on jak kiszony ogórek, ale kopuluje.
I zamiast pulchnego bobaska widzimy płaczliwego nieboraczka. Tylko sole mineralne czynią to, że życie jest słone, ma smak i dlatego jest bardzo fajnie. Mg D A B12 C Woda, to naszej planety największa uroda, choć jest zupełnie mokra, jednak na życie tylko ona patent ma, choć też potrafi być okropna.

13 Posłuchał dietetyka zachęty i swoją dietę wzbogacił o mikroelementy i od tej pory, nie pękają mu paznokcie ani pięty i zawsze jest uśmiechnięty. Węglowodany i banany, a gdy do tego jeszcze białka dodamy, to złego cholesterolu nie mamy i nie grozi nam miażdżyca i do końca życia z kostuchą możemy sobie grać w brydża. Mg D A B12 C I to Wam jeszcze wyłuszczę, że naszemu organizmowi potrzebne są tłuszcze, by człowiek mógł normalnie funkcjonować nie można tylko kiślu gotować. Pyszne są leguminy jednak nie zastąpią smacznej wędliny.

14 Chcesz mieć serce zdrowe, jedz produkty zbożowe, chleby pszenne i razowe, bułki mleczne i cebulowe. A jak będziesz jadł makaron, czterojajeczny to zapewnisz sobie żywot wieczny. Groszek, groch, bób, fasola i szabelek ma błonnika bardzo wiele; a z tego wynika, że lepiej być bogatym i zdrowym niż biednym i chorym, bo tego świata taka jest logika. Mg D A B12 C A Ty dobrze się odżywiaj by Twoje życie, to był jeden wielki maj, a nie nędzna wegetacja, gdzie cmentarz, to najbliższa stacja.

15 I jeszcze taka rada. Jedz śniadanie zawsze o tej samej porze dnia, na obiad musi być ciepła strawa, a kolacja bardzo lekka, byś nocnych koszmarów się nie doczekał. Tak oczywiście, bądźmy zdrowi i duchem, zawsze młodzi. Chociaż biologiczny zegar bije kolejne godziny, to my się życia nie boimy, bo nasza Pani od biologii na każdej lekcji nam tłumaczy o co chodzi; co trzeba robić byśmy byli zdrowi i mimo to do szkoły chcieli chodzić. Chociaż to zdrowiu bardzo szkodzi. Mg D A B12 C Stres, nerwy, kartkówki, egzaminy i czy chcesz, czy nie, musisz brać witaminy.

16 C B12 Mg A D Bądźmy zdrowi to nasz okrzyk bojowy!
To jest ten świat mądrze urządzony, że małżeństwo składa się z męża i żony. I taka też jest naukowa opinia, że największym bogactwem każdego państwa jest zdrowa Rodzina! Mg D A B12 C

17 C B12 Mg A D ANDZRZEJ BARTKOWIAK.
Możecie sobie myśleć tak czy owak, ale tę pracę wykonałem ja ANDZRZEJ BARTKOWIAK. Mój rozpoznawczy znak – ochoty do nauki mi nie brak! Mg D A B12 C


Pobierz ppt "Bądźmy zdrowi ?... Mg D A B12 C."

Podobne prezentacje


Reklamy Google