Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

EBSCOhost Mobile Przewodnik

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "EBSCOhost Mobile Przewodnik"— Zapis prezentacji:

1 EBSCOhost Mobile Przewodnik http://support.epnet.com/training/lang/pl/pl.php

2 Witamy w przewodniku EBSCOhost Mobile, przewodniku po najpopularniejszych funkcjach EBSCOhost dostępnych na urządzeniach mobilnych, takich jak iPhone i smartfony z systemem Android. Zdalny dostęp do EBSCOhost można uzyskać wpisując adres strony http://search.ebscohost.com w przeglądarce internetowej urządzenia. EBSCOhost automatycznie rozpozna Cię jako mobilnego użytkownika i wyświetli mobilny interfejs. http://search.ebscohost.com

3 Jeśli korzystasz z urządzenia z ekranem dotykowym, jak iPhone, dotknij pola Szukaj, aby uwidocznić Twoją ekranową klawiaturę i wpisz terminy wyszukiwawcze. Dokonaj wyboru, dotykając ekranu. Zaczniemy od przeprowadzenia wyszukiwania podstawowe dla terminu „global warming”. Możesz przeglądać dostępne ograniczniki i rozszerzenia klikając lub dotykając linku Opcje wyszukiwania.

4 Korzystając z funkcji Opcje wyszukiwania łatwo jest ograniczyć lub rozszerzyć wyniki wyszukiwania. Możesz wybrać jeden z dostępnych Trybów wyszukiwania i w zależności od wybranych baz danych możesz mieć możliwość ograniczenia wyszukiwania do pełnego tekstu artykułów, czasopism naukowych lub konkretnej publikacji, którą możesz wpisać w wyświetlonym polu. Po dokonaniu wyboru, dotknij Aktualizuj, aby powrócić do ekranu wyszukiwania i wpisz szukane terminy.

5 Na ekranie wyszukiwania podstawowego w polu Szukaj wpisz Twoje terminy wyszukiwawcze i dotknij przycisku wyszukiwania w kształcie lupy.

6 Twoja lista wyników jest wyświetlona. Na liście wyników dostępne są następujące opcje: Aby wyświetlić stronę ze szczegółowym opisem artykułu dotknij tytułu artykułu. Jeśli jest dostępny, możesz wyświetlić pełny tekst artykułu dotykając linku Pełny tekst HTML lub Pełny tekst PDF. Jeśli jest dostępny, wyświetl Szybki podgląd obrazów dotykając obrazu wyświetlanego z informacjami na temat artykułu. Aby bardziej zawęzić Twoje wyniki, wybierz przycisk Zawęź wyniki.

7 Na ekranie Zawęź wyniki możesz zastosować dodatkowe ograniczenia i rozszerzenia, jak również zawęzić Twoje wyniki wykorzystując fasety. Fasety pozwalają Ci zawęzić Twoje wyniki według Typów źródeł, Tematów, Publikacji i innych. Aby zastosować fasety dotknij opcji, do której chcesz uzyskać dostęp, wybierz elementy, które chcesz zastosować i dotknij Aktualizuj w górnej części ekranu. Nastąpi powrót do ekranu Zawęź wyniki z dodanymi przez Ciebie fasetami. Następnie wybierz przycisk Wyniki w górnej części ekranu. Lista wyników jest odświeżana według Twoich ograniczników, rozszerzeń i faset zastosowanych przy wyszukiwaniu.

8 Na stronie ze szczegółowym opisem artykułu możesz przesłać artykuł na swój adres e-mail wraz z dostępnym pełnym tekstem klikając lub dotykając ikony E-mail obok tytułu. Możesz również dodać artykuł do folderu, jeśli chcesz przesłać kilka artykułów jednocześnie, lub dodać artykuł do Twojego osobistego konta Moje EBSCOhost. Dotknij ikony folderu, aby dodać artykuł do folderu. Aby wyświetlić pełny tekst dotknij ikony pełny tekst HTML lub PDF. Dotknij przycisku Lista wyników, aby wrócić do Twojej listy wyników lub użyj strzałek w lewo i w prawo, aby przejść bezpośrednio do strony Twoich wyników.

9 Dotknij ikony folderu na liście wyników lub ekranie szczegółowego opisu artykułu, aby dodać artykuły do folderu. Całkowita liczba dodanych artykułów jest widoczna na folderze na górze ekranu. Wybierz folder w górnej części ekranu, aby wyświetlić zawartość folderu.

10 Z folderu możesz wysłać artykuły e-mailem lub wybierz link Zaloguj się, aby zapisać artykuły na stałe w Twoim osobistym folderze Moje EBSCOhost. Uwaga: Jeśli nie masz jeszcze konta Moje EBSCOhost możesz również utworzyć je wybierając link Utwórz nowe konto po dotknięciu Zaloguj się. Aby przesłać artykuły na adres e-mail zaznacz je za pomocą pola wyboru obok każdego z nich. Dotknij przycisku E-mail i wpisz Twój adres e-mail w wyświetlonym polu. Wybierz jedną z dostępnych opcji formatu i dotnij Wyślij.

11 Możesz dostosować Twoje preferencje w EBSCOhost Mobile dotykając ikony w prawym górnym rogu. Preferencje pozwalają kontrolować wygląd Twojego mobilnego interfejsu poprzez dostosowanie liczby artykułów na stronie Twojej listy wyników, formatu artykułów i wyświetlanego języka mobilnego interfejsu.

12 Wybierz jedną z dostępnych ustawień i dotknij Aktualizacja. Możesz również zapisać preferencje dla Twojego osobistego folderu Moje EBSCOhost dotykając przycisku Zarejestruj się. Gdy Twoje preferencje są zapisywane, możesz zobaczyć je w EBSCOhost Mobile w każdej chwili po zalogowaniu się do Twojego folderu.

13 W dowolnym momencie możesz dotknąć linku Pomoc w dolnej części ekranu, aby wyświetlić różne tematy pomocy dotyczące korzystania z EBSCOhost Mobile.


Pobierz ppt "EBSCOhost Mobile Przewodnik"

Podobne prezentacje


Reklamy Google