Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Cytowanie artykułów w EBSCOhost Przewodnik

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Cytowanie artykułów w EBSCOhost Przewodnik"— Zapis prezentacji:

1 Cytowanie artykułów w EBSCOhost Przewodnik http://support.ebsco.com/training/lang/pl/pl.php

2 Narzędzie cytujące EBSCO zapewnia dostęp do cytowań artykułów w różnorodnych popularnych formatach, takich jak MLA i APA. W tym przewodniku zajmiemy się wykorzystaniem narzędzia Cytuj, by skopiować i wkleić cytowania artykułów wyświetlanych w EBSCOhost i innych interfejsach EBSCO.

3 Podczas pisania pracy naukowej musisz cytować lub umieścić w cudzysłowie każdą informację, która nie pochodzi od Ciebie. Cytowania prowadzą czytelników do pełnej informacji uwzględnionej w pracy. Nawet jeśli parafrazujesz informację, bez zastosowania cudzysłowu, musisz ją cytować. Narzędzie Cytuj sprawia, że cytowanie informacji jest proste poprzez udostępnianie cytowań w różnorodnych popularnych formatach, takich jak MLA, AMA i APA. Aby rozpocząć, kliknij link Cytuj w menu Narzędzia szczegółowego rekordu lub pełnotekstowego podglądu artykułu.

4 Przewiń listę dostępnych formatów cytowań, aby znaleźć żądane cytowanie i dodać je do swojego dokumentu.

5 Skopiuj żądany format poprzez zaznaczenie cytowania i zastosuj funkcję kopiuj/wklej w swojej przeglądarce, aby dodać cytowanie do listy cytowanych prac w Twoim dokumencie.

6 Kiedy skończysz, kliknij znak w górnym rogu, aby zamknąć narzędzie Cytuj.

7 Pamiętaj, że formaty cytowań są często uaktualniane, dlatego zawsze powinieneś konsultować się z pracownikami Twojej biblioteki, aby uzyskać dokładne wytyczne dotyczące formatowania i interpunkcji. Dodatkowo, jeśli chcesz wyeksportować cytowanie do oprogramowania do zarządzania bibliografią, jak EndNote lub ProCite, możesz tego dokonać wykorzystując funkcję Eksportuj dostępną w menu Narzędzia. Możesz również dodać kilka artykułów do folderu i wyeksportować ich cytowania równocześnie z folderu..

8 Kliknij link Pomoc, aby wyświetlić pełny system pomocy online.

9 Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę Działu Wsparcia EBSCO http://support.ebsco.com http://support.ebsco.com


Pobierz ppt "Cytowanie artykułów w EBSCOhost Przewodnik"

Podobne prezentacje


Reklamy Google