Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Płetwa grzbietowa Głowa Oczy Płetwa ogonowa Płetwa odbytowa Płetwa brzuszna Pęcherz pławny Skrzela.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Płetwa grzbietowa Głowa Oczy Płetwa ogonowa Płetwa odbytowa Płetwa brzuszna Pęcherz pławny Skrzela."— Zapis prezentacji:

1

2

3 Płetwa grzbietowa Głowa Oczy Płetwa ogonowa Płetwa odbytowa Płetwa brzuszna Pęcherz pławny Skrzela

4 1.Są ważnym ogniwem łańcuchów troficznych. Z jednej strony są konsumentami, a z drugie same stanowią ważne źródło pokarmu dla wielu zwierząt. 2.Są źródłem smacznego i zdrowego mięsa 3.Właściwości lecznicze, np. tran, czyli ciekły tłuszcz pozyskiwany z wątroby ryb dorszowatych bogaty jest w kwasy omega i witaminę A i D. 4.Niektóre gatunki ryb są dobrym obiektem do badań laboratoryjnych.

5 1.Okres rozmnażania ryb nazywany jest tarłem. 2.Ryby są w większości jajorodne i składają jaja zwane ikrą. 3.Młode rybki rozwinięte z jaj złożonych przez samicę nazywane są narybkiem. 4.Istnieją gatunki ryb, które są jajożyworodne, czyli jaja rozwijają się w ciele samicy.

6 Niekiedy narybek potrzebuje innych warunków do rozwoju i życia, niż dorosłe osobniki. Wtedy też ryby odbywają wędrówki, przemieszczają się, by znaleźć odpowiednie miejsce, np. łososie, jesiotry i węgorze. Niektóre ryby na czas tarła wracają do zbiorników, w których się rozwinęły.

7 Ryby przyciągają wielu wielbicieli. Dostarczają ludziom pasję, jaką jest wędkarstwo.

8


Pobierz ppt "Płetwa grzbietowa Głowa Oczy Płetwa ogonowa Płetwa odbytowa Płetwa brzuszna Pęcherz pławny Skrzela."

Podobne prezentacje


Reklamy Google