Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

TWORZENIE SPISU TREŚCI Opracowała: Iwona Kowalik.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "TWORZENIE SPISU TREŚCI Opracowała: Iwona Kowalik."— Zapis prezentacji:

1 TWORZENIE SPISU TREŚCI Opracowała: Iwona Kowalik

2 Aby utworzyć spis treści należy posłużyć się wbudowanymi stylami nagłówków dla tych haseł, które mają zostać zawarte w spisie treści, np. Do haseł ZDOLNOŚCI, KWALIFIKACJE i POMIAR PREFERENCJI zastosowano Nagłówek 2+Nie pogrubienie, Do lewej, a do hasła Ćwiczenie 1 (określenie umiejętności) zastosowano Nagłówek 2 + Do lewej.

3 Aby nadać pewnemu hasłu odpowiadający nam styl, należy je zaznaczyć, a następnie wybrać z listy stylów ten, który nam odpowiada, np.

4 Należy wybrać miejsce w dokumencie, w którym chcemy wstawić spis treści klikając w tym miejscu. Następnie z menu Wstaw/Odwołanie wybieramy polecenie Indeksy i spisy i wybieramy kartę Spis treści.

5 Ustalamy, czy spis treści ma pokazywać numery stron, znaki wiodące tabulacji oraz wybieramy format spisu.

6 Po zastosowaniu swobodnego formatu otrzymujemy następujący wygląd spisu treści: Po wybraniu nowoczesnego formatu otrzymujemy :

7 Utworzenie spisu treści umożliwia szybkie poruszanie się po dokumencie. Kliknięcie elementu ze spisu treści z równoczesnym naciśnięciem klawisza CTRL przenosi nas w to miejsce dokumentu, gdzie zapisano wybrany przez nas tytuł.


Pobierz ppt "TWORZENIE SPISU TREŚCI Opracowała: Iwona Kowalik."

Podobne prezentacje


Reklamy Google