Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Informatyka Edytor tekstów Word. Tabele Tabele WORD składają się z poziomych wierszy i pionowych kolumn, a tekst wpisujemy do komórek tabeli. Tekst.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Informatyka Edytor tekstów Word. Tabele Tabele WORD składają się z poziomych wierszy i pionowych kolumn, a tekst wpisujemy do komórek tabeli. Tekst."— Zapis prezentacji:

1 Informatyka Edytor tekstów Word

2

3 Tabele Tabele WORD składają się z poziomych wierszy i pionowych kolumn, a tekst wpisujemy do komórek tabeli. Tekst wpisywany w komórki możemy dowolnie zmieniać zmieniając czcionki, style itp. Możemy też w komórki wstawiać rysunki czy inne obiekty.

4 Tabele Tabela o dwóch wierszach i dwóch kolumnach To jest komórka tabeli W komórce obok wpisaliśmy tekst W komórce obok wstawiliśmy rysunek.

5 Tabele Wstawianie nowej tabeli Polecenie Wstaw... Tabela...

6 Tabele Okno wstawiania tabeli

7 Tabele Wstawianie nowej tabeliPrzycisk Tabela - wstawianie tabeli Przycisk wstawiania tabeli Ustalanie wymiarów tabeli (5*2)

8 Tabele Wstawianie nowej tabeli Polecenie Rysuj tabelę z menu Tabela albo kliknięcie na przycisk Tworzenie tabeli

9 Tabele Wypełnianie tabeli. Wprowadzania tekstu do tabeli odbywa się tak samo, jak wprowadzanie każdego innego tekstu do dokumentu. By zmienić komórkę, korzystamy z myszki lub z klawiszy: Tab – by iść do przodu Shift + Tab – by się cofnąć Uwaga: Ponieważ klawisz Tab używany jest do poruszania się po tabeli, jego funkcję jako tabulatora pełni Ctrl+Tab. Uwaga: W czasie wprowadzania tekstu do tabeli wciśnięcie klawisza Enter nie powoduje przejścia do następnego wiersza tabeli, pozwala natomiast uzyskać kilka akapitów w jednej komórce - do przejścia w dół służy klawisz strzałka w dół ( ).

10 Tabele Zmiana rozmiarów komórek i wielkości tabeli. Menu Tabela polecenie Właściwości tabeli.. i odpowiednią z zakładek – Wiersz, Kolumna bądź Komórka

11 Tabele Zmiana rozmiarów komórek i wielkości tabeli Zakładka Tabela

12 Tabele Zmiana rozmiarów komórek i wielkości tabeli Zakładka Wiersz

13 Tabele Zmiana rozmiarów komórek i wielkości tabeli Zakładka Kolumna

14 Tabele Zmiana rozmiarów komórek i wielkości tabeli Zakładka Komórka

15 Tabele By usunąć wiersz, kolumnę lub komórkę należy ustawić się w komórce, którą chcemy usunąć i wybrać z opcji Tabela polecenie Usuń. Okno dialogowe pozwoli nam usunąć to co chcemy.

16 Tabele Wstawienie nowego wiersza umożliwia przycisk Wstaw wiersze bądź analogiczne polecenie Wstaw wiersze... z menu Tabela.

17 Tabele Do tworzenia skomplikowanych formularzy czy tabeli o różnych wielkościach komórek służą polecenia Scal komórki i Podziel komórki... bądź przyciski w oraz przyciski Rysuj tabelę i Gumka w pasku narzędzi Tabele i krawędzie Po kliknięciu na przycisk Rysuj tabelę i wybraniu odpowiedniego styku i grubości linii krawędzi przeciągnięcie myszką powoduje zamianę linii dotychczasowej na nowo wybrany styl (i grubość). Użycie Gumki powoduje scalenie komórek.

18 Tabele

19 Tworzenie krawędzi (obramowań) polecenie Obramowanie i cieniowanie (z menu Format).

20 Tworzenie krawędzi (obramowań) Polecenie Obramowanie i cieniowanie (z menu Format) dotyczy nie tylko tabel ale także dowolnego fragmentu tekstu, akapitu czy nawet całej strony

21 Tworzenie krawędzi (obramowań) Zakładka Obramowanie

22 Tworzenie krawędzi (obramowań) Zakładka Obramowanie strony

23 Tworzenie krawędzi (obramowań) Przycisk Linia pozioma... pozwala na wybór stylu linii w oknie dialogowym i jej wstawienie.

24 Tabele Cieniowanie polecenie Obramowanie i cieniowanie (z menu Format).

25 Tabele Cieniowanie Przykład obramowanej tabeli, której komórki są pocieniowane z różną intensywnością 25%40% 80% przezroczysty

26 Tabele Drukowanie odwrotne - białe litery na czarnym tle Aby uzyskać ten ciekawy efekt z zakładki Cieniowanie wybieramy jako STYL kolor Czarny (Pełny 100%) a następnie po zamknięciu pola dialogowego Obramowanie i cieniowanie z menu Format wybieramy polecenie Czcionka i z pola KOLOR wybieramy Biały. Inną metodą jest wybranie koloru Czarny z zakładki Cieniowanie. Drukowanie odwrotne

27 Tabele wyśrodkowanie Dół obrót

28 Tabele - zaznaczanie kolumn wierszy Cała tablica = Alt + 5 (num)

29 Konwersja tekstu na tabele 1,2;2,3;3,3 4,4;5,5;7,7 1,0;2,0;12,1

30 Konwersja tekstu na tabele Wybór separatora

31 Konwersja tabeli na tekst 1,22,33,3 4,45,57,7 1,02,012,1

32 Konwersja tekstu na tabele 1,2%2,3% 3,3 4,4% 5,5% 7,7 1,0% 2,0% 12,1

33 Konwersja tekstu na tabelę 1 Jan Kowalski 2 Anna Malinowska 3 Jan Abacki Ustalanie ilości kolumn Wybór separatora

34 Konwersja tekstu na tabelę 1 Jan Kowalski 2 Anna Malinowska 3 Jan Abacki 1JanKowalski 2AnnaMalinowska 3JanAbacki Polecenie Sortuj z menu Tabela

35 Konwersja tekstu na tabelę Zdjęcie numeracji Posortowana (???) wg 3 kolumny tabela JanKowalski AnnaMalinowska JanAbacki 1JanKowalski 2AnnaMalinowska 3JanAbacki Numeracja automatyczna 2JanAbacki 1JanKowalski 3AnnaMalinowska

36 Konwersja tekstu na tabelę Ponownie posortowana tabela Polecenie Sortuj... z menu Tabela Okno Sortuj tekst


Pobierz ppt "Informatyka Edytor tekstów Word. Tabele Tabele WORD składają się z poziomych wierszy i pionowych kolumn, a tekst wpisujemy do komórek tabeli. Tekst."

Podobne prezentacje


Reklamy Google