Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

WŁAMANIA W SIECIACH KOMPUTEROWYCH. INTERNETOWE PRZESTĘPSTWA Wraz z rozwojem Internetu przybyło wiele nowych, nieznanych wcześniej form przestępczości.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "WŁAMANIA W SIECIACH KOMPUTEROWYCH. INTERNETOWE PRZESTĘPSTWA Wraz z rozwojem Internetu przybyło wiele nowych, nieznanych wcześniej form przestępczości."— Zapis prezentacji:

1 WŁAMANIA W SIECIACH KOMPUTEROWYCH

2 INTERNETOWE PRZESTĘPSTWA Wraz z rozwojem Internetu przybyło wiele nowych, nieznanych wcześniej form przestępczości. Każdego tygodnia liczba popełnianych w sieci przestępstw wzrasta o 4,5 %. Najczęściej nie zdajemy sobie sprawy z zagrożeń czyhających w sieci. Nie wiemy jak się przed nimi bronić ani jak je zwalczać… Ofiarą cybernetycznych przestępców może zostać każdy, poczynając od niewinnej nastolatki po specjalistę w dziedzinie bezpieczeństwa w Internecie. Nawet najważniejsze instytucje rządowe ( Pentagon, NASA ).

3 ZAGROŻENIA W INTERNECIE

4 NIKT NIE JEST BEZPIECZNY Techniki włamań komputerowych: testowanie haseł wbudowanych w standardowe konta, wypróbowanie krótkich haseł, wywiad dotyczący danych osobowych, wyłudzenie od administratora ( udawanie legalnego użytkownika)… Chroń swój komputer przed zagrożeniami sieciowymi, aby uniknąć naruszenia bądź utraty swoich zasobów ! Zapobiegaj atakom ! Reaguj na występujące ataki !

5 BĄDŹ CZUJNY !!! Zaczęło się tak… … a skończyło…

6 UWAŻAJ NA SIEBIE !!! NIGDY NIE WIESZ CO MOŻE CI SIĘ WYDARZYĆ W CZASIE KORZYSTANIA Z KOMPUTERA.


Pobierz ppt "WŁAMANIA W SIECIACH KOMPUTEROWYCH. INTERNETOWE PRZESTĘPSTWA Wraz z rozwojem Internetu przybyło wiele nowych, nieznanych wcześniej form przestępczości."

Podobne prezentacje


Reklamy Google