Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Film z pracy na witrynie. Redagowanie witryn Witam, Paweł Kruszelnicki - DIU.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Film z pracy na witrynie. Redagowanie witryn Witam, Paweł Kruszelnicki - DIU."— Zapis prezentacji:

1 Film z pracy na witrynie

2 Redagowanie witryn Witam, Paweł Kruszelnicki - DIU

3 Formalności Musimy być upoważnieni do redagowania części witryny WWW AWF, musimy być przeszkoleni aby robić to prawidłowo. Bo: informacje na stronie są widoczne na świecie, a wygląd witryny to prestiż Uczelni...

4 Zabezpieczenia Zasady zabezpieczeń nie pozwolą na redagowanie cudzych artykułów. Jeśli nie pozwalają na redagowanie zgodne z naszym upoważnieniem, to skontaktuj się z administratorem.

5 Organizacja artykułów Zasady zabezpieczeń nie pozwolą na redagowanie cudzych artykułów. Jeśli nie pozwalają na redagowanie zgodne z naszym upoważnieniem, to skontaktuj się z administratorem.

6 Odwołania z menu Odwołania z menu są zazwyczaj do widoku kilku artykułów z kategorii lub pojedynczego artykułu, rzadko do wszystkich artykułów z sekcji. Są też inne odwołania: do spisu artykułów, do podstrony www wewnątrz naszej witryny itp. Sekcje i kategorie mają naturalne nazwy!

7 Strona startowa Wszystkie artykuły mogą mieć atrybut na stronę startową. Pojawią się wówczas w dwóch miejscach: na stronie startowej i w wybranym miejscu. Na stronie AWF nie ma strony startowej a zbiór artykułów z sekcji Ogólna/ kategorii Nowości. Czyli aby móc publikować na głównej stronie trzeba mieć dodatkowe uprawnienia.

8 Artykuł - składowe Artykuł musi mieć: TYTUŁ, TREŚĆ. Może mieć WSTĘP. Pomiędzy WSTĘPEM a TREŚCIĄ wstaw WIĘCEJ

9 Artykuł - atrybuty Artykuł musi mieć: SEKCJĘ i KATEGORIĘ. Aby go zobaczyć zaznacz Opublikowany i zapisz!!!

10 Artykuł - poprawa Poprawiać jest łatwo. Ostrożnie z formatowaniem! To nie jest Word!

11 Artykuł - grafika Wybieramy obraz z katalogów i naciskamy Wstaw. Lub wybieramy katalog i wczytujemy obraz z dysku...

12 Grafika - rozmieszczanie Po: zaznaczeniu obrazka i naciśnięciu drzewka pojawi się okno dialogowe. Wybrać położenie np. z lewej.

13 Problemy z formatowaniem Niestety – to nie Word tylko edytor graficzny HTML! Wiele akcji formatowania nas może nie zadowalać.

14 Nie wklejaj z Worda!!! W czasie kopiuj-wklej przenoszone są style z Worda, ale strona www sama stosuje własne style. Widok może być tragiczny. RADA: kopiuj z Worda do Notatnika, następnie skopiuj z Notatnika do edytora na stronie www.

15 Jak rozpocząć pracę... logowanie,wylogowywanie, czas trwania sesji.

16 Co nacisnąć aby się logować? W stopce z prawej strony pomarańczowy znaczek jest aktywny. Kliknij go! Pojawi się ekran logowania! Nie zapomnij loginu i hasła! Trzymaj je w bezpiecznym miejscu.

17 Logowanie wpisz login, hasło i naciśnij Zaloguj

18 Szukanie artykułu i edycja Znajdź artykuł. Obok po prawej, koło ikonki druku pojawiły się ikonki edycji (kartka z ołówkiem) Kliknij ikonkę a otworzy się edytor. UWAGA: pojawia się nowe menu – redaktorów! Jest tam pozycja Wyślij artykuł. Po naciśnięciu pojawi się edytor HTML. Możemy pisać nowy artykuł...

19 Czas trwania sesji Po dłuższej bezczynności Twoja sesja może wygasnąć (to serwer sam zakończy połączenie). Albo wykonuj cokolwiek co 10 minut albo – co słuszniejsze – sam kończ pracę wylogowując się.

20 Wylogowanie Znajdź znowu pomarańczowe L i kliknij je. Pojawi się ekran z informacją, że jesteś zalogowany. Kliknij Wyloguj

21 Dobre rady Najczęściej zmieniamy istniejące artykuły – nie tworzymy zbędnych nowych! Bardzo uważamy, aby nowe artykuły tworzyć we właściwej Sekcji i Kategorii!! Formatujemy tekst tylko w niezbędnym zakresie!!!

22 Najprościej Używamy tylko B old oraz I talic Punktujemy na piechotę (Enter, kreska, spacja, tekst...) Nie przesuwamy tekstu spacjami (dotyczy także Worda!) Nie wklejamy grafik Kopiuj-Wklej – znikną z artykułu!!!

23 HELP ME! Jak artykuł pojawi się na stronie brzydki, że aż strach, to nie panikuj! Otwórz go znów do edycji i odpublikuj – potem zadzwoń do admina NIE KASUJ GO!!!

24 A jak Wy to robicie? Jak jednak wkleiliście tekst z Worda, to kodów będzie mnóstwo i to złych i zbędnych! Jak można zrobić bez formatowania to łatwiej potem coś dodać – trudniej wyczyścić!

25 Dziękuję, i witam w gronie Redaktorów Witryny www AWF. Otrzymacie przywilej Wydawcy – najwyższy od frontu. Możecie pisać, poprawiać i publikować artykuły. POWODZENIA! PS: Ten slajd to gwałt na poligrafii. Jest okropny.


Pobierz ppt "Film z pracy na witrynie. Redagowanie witryn Witam, Paweł Kruszelnicki - DIU."

Podobne prezentacje


Reklamy Google