ŚWIĘTA WIELKANOCNE 1.Niedziela Palmowa 2. Wielki Tydzień 3.Wielkanoc 4.Lany Poniedziałek.

Opublikował , Został zmieniony 2 lat temu

  • Wyświetlenia

Prezentacja na temat: "ŚWIĘTA WIELKANOCNE 1.Niedziela Palmowa 2. Wielki Tydzień 3.Wielkanoc 4.Lany Poniedziałek." — Zapis prezentacji:

Pobierz "ŚWIĘTA WIELKANOCNE 1.Niedziela Palmowa 2. Wielki Tydzień 3.Wielkanoc 4.Lany Poniedziałek."
Podobne prezentacje
Wielkanoc w Polsce. Wielkanoc  Wielkanoc jest najstarszym i najważniejszym świętem chrześcijańskim. Są to święta upamiętniające śmierć krzyżową i zmartwychwstanie. Wielkanoc w Polsce. Wielkanoc  Wielkanoc jest najstarszym i najważniejszym świętem chrześcijańskim. Są to święta upamiętniające śmierć krzyżową i zmartwychwstanie.
WIELKANOC – TRADYCJE I ZWYCZAJE Wielkanoc jest najstarszym i najważniejszym świętem chrześcijańskim. Wielkanoc jest świętem ruchomym. Może wypadać pomiędzy. WIELKANOC – TRADYCJE I ZWYCZAJE Wielkanoc jest najstarszym i najważniejszym świętem chrześcijańskim. Wielkanoc jest świętem ruchomym. Może wypadać pomiędzy.
Święta Wielkanocne, mimo iż nie tak hucznie obchodzone jak Święta Bożego Narodzenia, są najradośniejszym i najważniejszym świętem w katolickim roku liturgicznym. Święta Wielkanocne, mimo iż nie tak hucznie obchodzone jak Święta Bożego Narodzenia, są najradośniejszym i najważniejszym świętem w katolickim roku liturgicznym.
Wielki Post. Cóż to takiego Wielki Post? Wielki Post to czas pokuty, przygotowujący do przeżycia największych świąt dla chrześcijan: Świąt Wielkanocy. Wielki Post. Cóż to takiego Wielki Post? Wielki Post to czas pokuty, przygotowujący do przeżycia największych świąt dla chrześcijan: Świąt Wielkanocy.
Polkowicki Uniwersytet Trzeciego Wieku 2012 rok 2012 rok Autor: Mirosław Zbieroń Polkowicki Uniwersytet Trzeciego Wieku 2012 rok 2012 rok Autor: Mirosław Zbieroń
Wielkanoc 2012 Małgorzata Piątkowska. Wielkanoc (Pascha) – to jedno z najważniejszych świąt chrześcijańskich upamiętniających śmierć i zmartwychwstanie. Wielkanoc 2012 Małgorzata Piątkowska. Wielkanoc (Pascha) – to jedno z najważniejszych świąt chrześcijańskich upamiętniających śmierć i zmartwychwstanie.
WIELKANOC. PALMA WIELKANOCNA jest tradycyjnym symbolem Niedzieli Palmowej. W tym dniu obchodzimy uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. W Polsce ta. WIELKANOC. PALMA WIELKANOCNA jest tradycyjnym symbolem Niedzieli Palmowej. W tym dniu obchodzimy uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. W Polsce ta.
Wielkanoc to najważniejsze święta dla chrześcijan. Przygotowania do tych świąt rozpoczynają się już w VI niedzielę Wielkiego Postu - w Niedzielę Palmową Wielkanoc to najważniejsze święta dla chrześcijan. Przygotowania do tych świąt rozpoczynają się już w VI niedzielę Wielkiego Postu - w Niedzielę Palmową
Niech Wam będzie wiosennie, słonecznie i świątecznie. Niech cieszą Wasze oczy kolorowe pisanki i wielkanocne baranki. Niech się w śmigus-Dyngus woda na. Niech Wam będzie wiosennie, słonecznie i świątecznie. Niech cieszą Wasze oczy kolorowe pisanki i wielkanocne baranki. Niech się w śmigus-Dyngus woda na.
1. Opracowała: Izabella Frąc kl. V b 2 Zwana też Kwietną lub Wierzbną była wstępem do Wielkiego Tygodnia. Tego dnia wierni uczestniczyli we mszy, podczas. 1. Opracowała: Izabella Frąc kl. V b 2 Zwana też Kwietną lub Wierzbną była wstępem do Wielkiego Tygodnia. Tego dnia wierni uczestniczyli we mszy, podczas.
Idę z Tobą, Jezu droga krzyżowa. Stacja I Pan Jezus skazany na śmierć. Idę z Tobą, Jezu droga krzyżowa. Stacja I Pan Jezus skazany na śmierć.
CZAS WIELKANOCNY Opracowała: Julia Kołodziejczyk kl. VI b CZAS WIELKANOCNY B. Ogrodowska,,Polskie obrzędy i zwyczaje Warszawa 2006. Opracowała: Julia Kołodziejczyk. CZAS WIELKANOCNY Opracowała: Julia Kołodziejczyk kl. VI b CZAS WIELKANOCNY B. Ogrodowska,,Polskie obrzędy i zwyczaje Warszawa 2006. Opracowała: Julia Kołodziejczyk.
TRADYCJE I ZWYCZAJE ŚWIĄTWIELKANOCNYCH ŚWIĄTECZNE PORZĄDKI Przed Wielkanocą robimy wielkie świąteczne porządki nie tylko po to, by mieszkanie lśniło. TRADYCJE I ZWYCZAJE ŚWIĄTWIELKANOCNYCH ŚWIĄTECZNE PORZĄDKI Przed Wielkanocą robimy wielkie świąteczne porządki nie tylko po to, by mieszkanie lśniło.
Święta Wielkanocne Tradycje….. Data świąt 24-25 kwietnia 2011. Święta Wielkanocne Tradycje….. Data świąt 24-25 kwietnia 2011.
Wielkanoc, inaczej Pascha, to najstarsze i najważniejsze święto chrześcijańskie upamiętniające Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa, obchodzone przez Kościoły. Wielkanoc, inaczej Pascha, to najstarsze i najważniejsze święto chrześcijańskie upamiętniające Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa, obchodzone przez Kościoły.
POLSKIE ZWYCZAJE WIELKANOCNE. TROCHĘ HISTORII… Wielkanoc jest najstarszym i najważniejszym świętem chrześcijańskim. Są to święta upamiętniające śmierć. POLSKIE ZWYCZAJE WIELKANOCNE. TROCHĘ HISTORII… Wielkanoc jest najstarszym i najważniejszym świętem chrześcijańskim. Są to święta upamiętniające śmierć.
Tomasz Solecki kl.I d. Najważniejsze i najstarsze święto chrześcijaństwa, obchodzone na pamiątkę Zmartwychwstania Chrystusa – początkowo w dniu żydowskiej. Tomasz Solecki kl.I d. Najważniejsze i najstarsze święto chrześcijaństwa, obchodzone na pamiątkę Zmartwychwstania Chrystusa – początkowo w dniu żydowskiej.
Małopolskie zwyczaje i tradycje wielkanocne Dr Marek Banach. Małopolskie zwyczaje i tradycje wielkanocne Dr Marek Banach.
Wielki Post Ważne informacje…….. Ważne informacje…….. Wielki Post Ważne informacje…….. Ważne informacje……..
Rok liturgiczny Opracował Paweł Wziontek kl. II a. Rok liturgiczny Opracował Paweł Wziontek kl. II a.
Jest to święto w kościołach chrześcijańskich upamiętniające ostatnie dni Jezusa Chrystusa. Jest to również okres przygotowań do obchodów Święta Zmartwychwstania, Jest to święto w kościołach chrześcijańskich upamiętniające ostatnie dni Jezusa Chrystusa. Jest to również okres przygotowań do obchodów Święta Zmartwychwstania,
Wielkanoc, Pascha, Niedziela wielkanocna, Zmartwychwstanie Pańskie Wielkanoc, Pascha, Niedziela wielkanocna, Zmartwychwstanie Pańskie najstarsze i najważniejsze. Wielkanoc, Pascha, Niedziela wielkanocna, Zmartwychwstanie Pańskie Wielkanoc, Pascha, Niedziela wielkanocna, Zmartwychwstanie Pańskie najstarsze i najważniejsze.
Najważniejsze i najstarsze święto chrześcijaństwa, obchodzone na pamiątkę Zmartwychwstania Chrystusa. Najważniejsze i najstarsze święto chrześcijaństwa, obchodzone na pamiątkę Zmartwychwstania Chrystusa.
ŚWIĘTA WIELKANOCNE Czym jest Wielkanoc i kiedy ją obchodzimy ? Wielkanoc jest najstarszym i najważniejszym świętem chrześcijańskim. Dość długo spierano. ŚWIĘTA WIELKANOCNE Czym jest Wielkanoc i kiedy ją obchodzimy ? Wielkanoc jest najstarszym i najważniejszym świętem chrześcijańskim. Dość długo spierano.
WIELKANOCNE ZWYCZAJE. DZIADY LUB ŚMIERGUŚNIKI WIELKANOCNE Dziady śmigustne – zwyczaj ludowy związany ze Świętem Wielkanocnym. Zwyczaj ten występuje na. WIELKANOCNE ZWYCZAJE. DZIADY LUB ŚMIERGUŚNIKI WIELKANOCNE Dziady śmigustne – zwyczaj ludowy związany ze Świętem Wielkanocnym. Zwyczaj ten występuje na.
ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE. NIEDZIELA PALMOWA USTANOWIONE NA PAMIĄTKĘ PRZYBYCIA PANA JEZUSA DO JEROZOLIMY. ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE. NIEDZIELA PALMOWA USTANOWIONE NA PAMIĄTKĘ PRZYBYCIA PANA JEZUSA DO JEROZOLIMY.
TRIDUUM PASCHALNE. Święta Wielkanocy wiążą się z żydowską Paschą. Samo słowo Pascha wywodzi się z hebr. paesah, co znaczy omijać, przejść. TRIDUUM PASCHALNE. Święta Wielkanocy wiążą się z żydowską Paschą. Samo słowo Pascha wywodzi się z hebr. paesah, co znaczy omijać, przejść.
Wielkanoc. Głos Żółkiewki - Wielkanocne obyczaje Palemki na szczęście Wielki tydzień zaczyna się Niedzielą Palmową. Kiedyś nazywano ją kwietną lub wierzbną. Wielkanoc. Głos Żółkiewki - Wielkanocne obyczaje Palemki na szczęście Wielki tydzień zaczyna się Niedzielą Palmową. Kiedyś nazywano ją kwietną lub wierzbną.
Dawne zwyczaje Wielkanocne Według naszych babci i dziadków. Dawne zwyczaje Wielkanocne Według naszych babci i dziadków.
WIELKANOC W POLSCE Autorzy: Stefania Korcz and Agnieszka Nosek. WIELKANOC W POLSCE Autorzy: Stefania Korcz and Agnieszka Nosek.