Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

KOŁO TURYSTYCZNE PROJEKT EDUKACYJNY.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "KOŁO TURYSTYCZNE PROJEKT EDUKACYJNY."— Zapis prezentacji:

1 KOŁO TURYSTYCZNE PROJEKT EDUKACYJNY

2 Ubranie niezbędne dla podróżnika

3 Zachowania podróżników podczas burzy w górach:
1.Możemy schować się w krzakach (kosodrzewina) 2.Możemy klęknąć lub położyć się na plecaku z podkulonymi nogami (nie możemy usiąść na ziemi ponieważ jest ona jest przewodnikiem prądu, nogi podkurczamy aby prąd mógł szybciej przepłynąć przez mniejszą powierzchnię).

4 Niezbędne wyposażenie plecaków na wycieczki w góry:
KURTKA PRZECIWDESZCZOWA NAKRYCIE GŁOWY SUCHY PROWIANT OKULARY PRZECIWSŁONECZNE APTECZKA (plastry, środki przeciwbólowe itp.) NAPOJE .

5 ZAGROŻENIA LAWINOWE: . Stopnie zagrożenia lawinowego – służą do oznaczenia prawdopodobieństwa zejścia lawiny w górach. Skala jest pięciostopniowa i powszechnie stosowana w ratownictwie międzynarodowym - obowiązuje również w Polsce. Stopnie zagrożenia ogłasza się w komunikatach (raportach) lawinowych, publikowanych w lokalnych i ogólnopolskich środkach przekazu (radio telewizja prasa).

6 1 STOPIEŃ ZAGROŻENIA Przez dłuższy czas brak opadów, stabilna pokrywa śniegowa - mechaniczne zejście lawiny jest możliwe przy bardzo dużym nacisku (np. grupa narciarzy)

7 2 STOPIEŃ ZAGROŻENIA Opad od 10 do 20 cm, pokrywa śnieżna średnio związana - zejście lawiny jest możliwe przy znacznym obciążeniu na bardziej stromych stokach. Nie należy wchodzić do żlebów i na strome odkryte stoki.

8 3 STOPIEŃ ZAGROŻENIA: Opad od 20 do 40 cm, pokrywa śnieżna słabo związana na niektórych stromych stokach. Mechaniczne zejście lawiny może spowodować pojedynczy człowiek. Należy omijać niebezpieczne miejsca (np. stoki z nawianym śniegiem)..

9 4 STOPIEŃ ZAGROŻENIA Opad od 40 do 70 cm, pokrywa śnieżna słabo związana na większości stoków stromych - duże lawiny mogą występować samoistnie. Należy poruszać się jedynie po bezpiecznych szlakach i trasach, choć zaleca się zaniechanie wyjścia w góry.

10 5 STOPIEŃ ZAGROŻENIA Opad od 70 do 100 cm, pokrywa śnieżna słabo związana na wszystkich stokach (chwiejna) - lawiny występują samoistnie. Obowiązuje BEZWZGLĘDNY zakaz wyjść w góry.

11 WYJAZDY W 2012 roku koło turystyczne było na licznych wyjazdach tj.
Babia Góra Mogielica Jałowiec Tatry (Dolina Pięciu Stawów) Krynica (Hala Łabowska)

12 DOLINA PIĘCIU STAWÓW Dolina Pięciu Stawów jest jedną z najrozleglejszych polodowcowych dolin wysokogórskich o długości 4,0 km. Jest to miejsce szczególnie malownicze.

13 DOLINA PIĘCIU STAWÓW:

14 MOGIELICA : Jest to najwyższy szczyt Beskidu Wyspowego ( 1171 m n .p .m.) Wabi oko swą charakterystyczną garbatą sylwetką. Sam szczyt jest nazywany przez miejscową ludność Kopą.

15 MOGIELICA:

16 DOLINA KOŚCIELISKA : sięga od podnóża Tatr do ich głównego grzbietu – grani głównej Tatr.. Ma ok. 9 km długości. Jest jedną z najpiękniejszych najchętniej odwiedzanych dolin w Tatrach.

17 DOLINA KOŚCIELISKA:

18 BABIA GÓRA : Masyw górski leżący w paśmie Babiogórskim Beskidu Żywieckiego, osiągający wysokość 1725 m n .p .m. Jest to najwyższy szczyt całych Beskidów Zachodnich,

19 BABIA GÓRA

20 HALA MIZIOWA HALA MIZIOWA :rozległa polana na północnym stoku Pilska w Beskidzie Żywieckim na wysokości ok m n.p.m. Większą część polany pokrywa rozległe spłaszczenie stokowe.

21 HALA MIZIOWA:

22 Wycieczki koła turystycznego to nie tylko wycieczki w plenerze
Wycieczki koła turystycznego to nie tylko wycieczki w plenerze .Nasze koło turystyczne wyjeżdża także na ścianki wspinaczkowe do klubu ‘’Forteca’’ jest to wspaniały trening, sprawdzenie swoich walorów fizycznych ale także dobra zabawa

23 WSPINACZKA

24 PROJEKT EDUKACYJNY: Patryk Magda Ola Mariola Kasia Asia Natalia
DZIĘKUJEMY !


Pobierz ppt "KOŁO TURYSTYCZNE PROJEKT EDUKACYJNY."

Podobne prezentacje


Reklamy Google