Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Sportowcy - polscy.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Sportowcy - polscy."— Zapis prezentacji:

1 Sportowcy - polscy

2 Robert Kubica Czy wiesz, że …
Robert Kubica (ur. 7 grudnia 1984 w Krakowie) – polski kierowca wyścigowy. Czy wiesz, że … Kubica zaczynał karierę od gokartów, pierwszy raz usiadł za jego kierownicą w wieku 6 lat, cztery lata później był już mistrzem Polski juniorów. Zdobył ten tytuł sześciokrotnie. W wieku 13 lat wyjechał do Włoch, aby rozwijać swój talent. W 1998 roku został juniorskim mistrzem Włoch i wicemistrzem Europy, wygrał też prestiżowe zawody w Monako, a rok później te sukcesy powtórzył. Kubica jest pierwszym i jedynym w historii Polakiem startującym w Formule 1 oraz pierwszym Polakiem, który stanął na najwyższym stopniu podium podczas Grand Prix Formuły 1.

3 Tomasz Adamek Czy wiesz, że …
Tomasz Adamek (ur. 1 grudnia 1976 r. w Żywcu) – polski bokser. Czy wiesz, że … Boksem zainteresował się w czwartej klasie szkoły podstawowej. W wieku dwunastu lat rozpoczął treningi w sekcji bokserskiej klubu Góral Żywiec. Pierwszymi jego trenerami byli Stefan Gawron i Stanisław Orlicki, którzy wychowali m.in. takich bokserów jak Wiesław Małyszko (olimpijczyk z Barcelony) czy bracia Mizia. Tomasz jest założycielem klubu sportowego KS Cios-Adamek w Gilowicach.

4 Mariusz Pudzianowski Czy wiesz, że …
Mariusz Zbigniew Pudzianowski, (ur. 7 lutego 1977, Biała Rawska) – polski rugbista, profesjonalny zawodnik strongman. Czy wiesz, że … Mariusz Pudzianowski jest synem sztangisty, Wojciecha Pudzianowskiego, który był jego pierwszym trenerem sportów siłowych. Rozpoczął ich uprawianie w grudniu 1990 r. Pierwszymi zawodami siłowymi, w których uczestniczył były Mistrzostwa Polski w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. Od 1999 r. jest strongmanem i uczestnikiem prawdopodobnie najbardziej błyskotliwej kariery w tym sporcie.

5 Adam Henryk Małysz Czy wiesz, że …
Adam Henryk Małysz (ur. 3 grudnia 1977 w Wiśle) – polski skoczek narciarski. Czy wiesz, że … Pierwszy skok oddał w wieku sześciu lat, w 1983 r. W 1992 r. ukończył Szkołę Podstawową nr 4 w Wiśle Głębcach. Trzy lata później zakończył edukację w Zasadniczej Szkole Zawodowej (specjalizacja: blacharz-dekarz) w Ustroniu. Jest jednym z najbardziej utytułowanych zawodników w historii skoków narciarskich.

6 Marcin Janusz Gortat Czy wiesz, że …
Marcin Janusz Gortat (ur. 17 lutego 1984 w Łodzi) – polski koszykarz. Czy wiesz, że … W młodości Marcin uprawiał lekkoatletykę (skok wzwyż) i piłkę nożną. Jego ojcem jest Janusz Gortat, polski bokser, dwukrotny brązowy medalista olimpijski w wadze półciężkiej (Monachium 1972 i Montreal 1976), a matką wielokrotna reprezentantka polskiej kadry narodowej w siatkówce Alicja Gortat. Marcin to wychowanek Łódzkiego Klubu Sportowego, reprezentant Polski, od 2008 roku zawodnik Orlando Magic. Jako jedyny Polak w historii NBA awansował do jej finału.

7 Wykonała : Natalia Mówińska Joanna Lewandowska


Pobierz ppt "Sportowcy - polscy."

Podobne prezentacje


Reklamy Google