Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wiadomość radiowa skierowana w Kosmos w 1974r. Wyemitowana za pomocą największego ziemskiego radioteleskopu w Arecibo. Wiadomość zawierała zakodowane w.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wiadomość radiowa skierowana w Kosmos w 1974r. Wyemitowana za pomocą największego ziemskiego radioteleskopu w Arecibo. Wiadomość zawierała zakodowane w."— Zapis prezentacji:

1 Wiadomość radiowa skierowana w Kosmos w 1974r. Wyemitowana za pomocą największego ziemskiego radioteleskopu w Arecibo. Wiadomość zawierała zakodowane w kodzie dwójkowym informacje o strukturze kwasu DNA, wyglądzie człowieka, liczbie ludzi na Ziemi, miejscu Ziemi w Układzie Słonecznym oraz samym radioteleskopie w Arecibo. Nadawano ją przez trzy minuty. Wiadomość Arecibo Golden records W 2007r. w ramach misji Voyager jako ludzkość wystrzeliliśmy sondę, a na niej płytkę. Na dysku umieszczono inskrypcje graficzne, zdjęcia jak i dźwięki mające dostarczyć podstawowych informacji na nasz temat. Nagrania powitalne nagrano w 55 różnych językach, wśród których nie zabrakło języka polskiego.

2 W 1972 i 1973r. na pokładach sond kosmicznych Pioneer 10 i 11 umieszczono dwie płytki, pokryte warstwą złota o wymiarach 15 x 23 cm. Na nich wygrawerowano szkic lokalizujący Ziemię we wszechświecie. W górnej części przedstawiono symbol promieniującego atomu wodoru stanowiący zarazem jednostkę wymiarów liniowych. Atom wysyła kwant promieniowania elektromagnetycznego o długości fali około 21 centymetrów. Stąd też w lewym górnym rogu plakietki umieszczono symbol tego przejścia. Przy sylwetkach mężczyzny i kobiety, po prawej stronie obok postaci kobiety umieszczono liczbę 8 (| ) w zapisie binarnym. Przyjmując, że jednostką na rysunku jest 21 cm, to w ramach takiej konwencji wzrost ziemskiej kobiety należy odczytać jako 8 x 21 cm = 168 cm.

3 Jurij Gagarin 12 kwietnia 1961 odbył w statku kosmicznym Wostok lot po orbicie satelitarnej Ziemi, dokonując jednokrotnego (niepełnego) jej okrążenia w ciągu 1 godziny 48 minut. To pierwszy kosmonauta. Dziś mamy ponad 500 astronautów i kosmonautów, którzy uczestniczyli w locie kosmicznym, bądź wystartowali do lotu w kosmos. Ponad 20 zginęło w trakcie wykonywania misji np: 01.02.2003 –oderwał się fragment izolacji termicznej, uszkodził skrzydło i przy powrocie z orbity nastąpił rozpad orbitera w atmosferze - śmierć załogi 01.02.2003 –oderwał się fragment izolacji termicznej, uszkodził skrzydło i przy powrocie z orbity nastąpił rozpad orbitera w atmosferze - śmierć załogi 28.01.1986 - wystąpiło przepalenie uszczelki potem eksplozja zbiornika paliwa - śmierć załogi, 27.01.1967- w tracie symulacji na Ziemi następuje zwarcie elektryczne potem pożar kabiny - śmierć załogi, a 27 techników odnosi poważne obrażenia. Brak grawitacji, choroby lokomocyjne, burze słoneczne, promieniowanie kosmiczne (zwiększa m.in. ryzyko wystąpienia nowotworów), zwiększona zjadliwość bakterii, częste zakażenia, schodzeniem ze stóp całych płatów skóry itd. to tylko część nowych zagrożeń jakie czekają na kosmonautów. Challenger – 73 sekunda lotu

4 Attycki kyliks przedstawiający Prometeusza i Herę, V w. p.n.e. Powstanie świata i Ziemi 2500 r. p.n.e. Grecja (brązowy kolor) Grecja w czasie wojen perskich 492-480 r. p.n.e. (zielony kolor) Starożytna Grecja to raczej pewien zespół wspólnych idei i obyczajów niż ściśle określona terytorialnie wspólnota narodowa. W jaki sposób powstało to poczucie kulturowej tożsamości i w jaki sposób przetrwało przez stulecia - to pytania, na które nie potrafimy dziś jednoznacznie odpowiedzieć.

5 Dwa opisy stworzenia % chrześcijan na świecie w poszczególnych państwach Szacunkowy udział wyznań chrześcijańskich

6 W 2008 roku na świecie było 380 mln buddystów, co daje buddyzmowi piąte miejsce wśród najliczebniejszych religii świata.

7 Egipt w XV w. p.n.e Egipscy bogowie

8 Ewolucja na wesoło Karol Darwin

9 KONIEC


Pobierz ppt "Wiadomość radiowa skierowana w Kosmos w 1974r. Wyemitowana za pomocą największego ziemskiego radioteleskopu w Arecibo. Wiadomość zawierała zakodowane w."

Podobne prezentacje


Reklamy Google