Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Twoje miejsce w internecie

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Twoje miejsce w internecie"— Zapis prezentacji:

1 Twoje miejsce w internecie
Gazeta.pl Twoje miejsce w internecie

2 Rozwój internetu w Polsce
Liczba internautów Styczeń 2007: wg danych Megapanel PBI/Gemius w Polsce jest już 13,1 mln internautów w wieku 7 lat i więcej. Źródło: SMG/KRC Net Track, internauci w wieku 15 lat i więcej.

3 Rozwój internetu w Polsce
Rozwój broadbandu Liczba gospodarstw ze stałym łączem, źródło: UKE. Źródło: Megapanel PBI/Gemius.

4 Profil użytkowników Gazeta.pl
Użytkownicy naszego portalu to młode, dobrze wykształcone, z dużymi możliwościami finansowymi. Należą do nich dyrektorzy, kierownicy, pracownicy umysłowi oraz osoby wykonujące wolne zawody.

5 Wiek i wykształcenie Wiek Wykształcenie
Źródło: SMG/KRC Net Track listopad 2006 – styczeń 2007.

6 Miesięczne dochody i status społeczno zawodowy
Dochód osobisty netto Status społeczno-zawodowy Źródło: SMG/KRC Net Track listopad 2006 – styczeń 2007.

7 Liczba użytkowników portalu Gazeta.pl
Źródło: Megapanel PBI/Gemius. Dane o liczbie użytkowników (Real Users) obejmują wyłącznie użytkowników łączących się z serwerów znajdujących się na terenie Polski, w wieku 7 lub więcej lat. Dane o oglądalności Gazeta.pl są audytowane przez Gemius SA.

8 Struktura ruchu w Gazeta.pl (Real Users)
Źródło: Megapanel PBI/Gemius. Dane o liczbie użytkowników (Real Users) obejmują wyłącznie użytkowników łączących się z serwerów znajdujących się na terenie Polski, w wieku 7 lub więcej lat. Dane o oglądalności Gazeta.pl są audytowane przez Gemius SA.

9 Serwisy w Gazeta.pl

10 Serwisy Informacyjne Wiadomości.Gazeta.pl Wideo.Gazeta.pl
Gospodarka.Gazeta.pl Sport.pl Pogoda.Gazeta.pl GazetaWyborcza.pl Deser 21 serwisów lokalnych z największych polskich miast

11 Serwisy Tematyczne GazetaPraca.pl eDziecko.pl Auto.Gazeta.pl
GazetaDom.pl GazetaPraca.pl eDziecko.pl Auto.Gazeta.pl Moda.Gazeta.pl Edukacja.Gazeta.pl Kobieta.Gazeta.pl Kuchnia.Gazeta.pl Turystyka.Gazeta.pl Zdrowie

12 Serwis Finansowy Gospodarka.Gazeta.pl
Giełda Firma Pieniądze Podatki Centrum Finansowe

13 Serwisy Lokalne Sport Komunikacja Inwestycje Praca Kultura i edukacja
Aktualności Sport Komunikacja Inwestycje Praca Kultura i edukacja Handel i usługi Forum Informacje z podziałem na dzielnice Newsletter dla każdego Miasta z aktualnościami lokalnymi

14 Serwisy Interaktywne i Społecznościowe
Forum.Gazeta.pl Blox.pl Poczta Cafe Gazeta Katalog Szukaj

15 Nowości na portalu

16 Nowa strona główna portalu Gazeta.pl START 12.03.2007
Zmiana nawigacji Unowocześnienie layoutu Nowy, przejrzysty interface Intensywniejsze kolory, więcej zdjęć Nowa aranżacja treści Odmłodzenie wizerunku portalu Gazeta.pl Wyszczególnienie i podkreślenie treści multimedialnych i społecznościowych.

17 Serwis GazetaWyborcza.pl
Najbardziej prestiżowe miejsce reklamowe w serwisie Bardzo silny efekt brandingowy bez irytowania użytkowników Doskonałe narzędzie dobudowujące zasięg do kampanii realizowanych w Gazecie Wyborczej Gwarancja wyłączności branżowej Gwarantowany co najmniej 33% SOV Co dzień aktualne wydanie Gazety Wyborczej w wersji on line. GazetaWyborcza.pl wystartowała października 2006 ponad 1 milion użytkowników ponad 15 milionów odsłon Real Users, 7+, łączących się z Polski, źródło: Megapanel PBI/Gemius, styczeń 2007.

18 Serwis Wideo.Gazeta.pl 511 tys. użytkowników
Nowa platforma dla emisji reklam video w internecie Nowa platforma dla emisji reklam telewizyjnych Wysoka jakość i wartość opiniotwórcza prezentowanych materiałów Nowoczesne, doskonałe jakościowo narzędzie, oparte na najlepszych obecnie dostępnych mechanizmach Możliwość emisji reklam w powiązaniu z kategoriami tematycznymi Korzystna propozycja reklamowa gwarantująca wyłączność oraz efekt świeżości reklamy w ramach nowego serwisu 511 tys. użytkowników Real Users, 7+, łączących się z Polski, źródło: Megapanel PBI/Gemius, styczeń 2007.

19 FotoForum.Gazeta.pl Nowa platforma społecznościowa w polskim internecie Centrum zdjęć i wymiany doświadczeń połączone z najpopularniejszymi forami dyskusyjnymi polskiego internetu Przejrzysty, atrakcyjny wizualnie i funkcjonalny layout

20 Serwis Moda.Gazeta.pl 72 tys. użytkowników Nowy, dynamiczny serwis.
Wysokiej jakości treści. Możliwość wykorzystania wszystkich form reklamowych dostępnych w portalu Niestandardowe możliwości: Cykle artykułów Cykle tematyczne materiałów video Cykle fotograficzne 72 tys. użytkowników Real Users, 7+, łączących się z Polski, źródło: Megapanel PBI/Gemius, styczeń 2007.

21 Reklama w Internecie Korzyści z kampanii reklamowej w Gazeta.pl
Internet uzupełnia i poszerza możliwości jakie dają tradycyjne media Odpowiednie miejsce dla kampanii wizerunkowych zarówno Państwa firmy, jak i Państwa klientów Umożliwia bardziej precyzyjne dotarcie do ściśle określonych grup docelowych poprzez dobór odpowiednich serwisów tematycznych Zdecydowanie większy wybór możliwości reklamowych Nowe formy pozwalają na podniesienie efektywności przekazu reklamowego Interaktywność reklamy: pomysłowa animacja zachęca użytkownika do aktywnej reakcji Niewielka ilość reklam wyświetlanych równocześnie na stronie powoduje lepsze wyeksponowanie konkretnej reklamy Zapewnia wyższy zwrot z nakładów na reklamę Możliwość bieżącego monitorowania efektywności kampanii

22 Reklama w Internecie Dlaczego internet ? Internet to:
Najszybciej rozwijające się medium Największe zasoby informacji na każdy temat Łatwość i szybkość dotarcia do poszukiwanych informacji Możliwość selekcjonowania informacji wg dowolnych kryteriów Dane: W 2002 roku w Polsce było niespełna 5 mln internautów, obecnie mamy ponad 13 milionów Gwałtowny przyrost nastąpił na przełomie 2005 i 2006 roku Większa częstotliwość korzystania z sieci: w 2002 roku 29% internautów korzystało codziennie lub prawie codziennie z internetu, obecnie jest to prawie 60% internautów Dlaczego internet ?

23 Co u nas? Zmieniliśmy i unowocześniliśmy stronę główną, aby odpowiadała potrzebom naszych użytkowników. Stale wzrasta liczba odwiedzających nas osób, Zwiększa się zasięg oraz popularność portalu Cały czas uaktualniamy i unowocześniamy nasze serwisy, m. in. Pogoda.Gazeta.pl Sport.pl Moda.Gazeta.pl Wideo.Gazeta.pl GazetaDom.pl GazetaPraca.pl Nasze wortale tematyczne utrzymują wysokie pozycje w rankingach (Megapanel/Pbi): GazetaDom.pl – nr 1 w polskim internecie w kategorii „Nieruchomości” GazetaPraca.pl – znajduje się w ścisłej czołówce serwisów rekrutacyjnych. Stale zwiększa się liczba użytkowników związanych z naszymi serwisami społecznościowymi Forum.Gazeta.pl Blox.pl Dwukrotny sukces organizowanych przez wortal GazetaPraca.pl wirtualne Targi Pracy (XI 2006, III 2007)

24 Miejsce na efektywną promocję Twojej Firmy!
Dziękuję za uwagę.


Pobierz ppt "Twoje miejsce w internecie"

Podobne prezentacje


Reklamy Google