Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

VIII Zlot im. ks. Piotra Wawrzyniaka

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "VIII Zlot im. ks. Piotra Wawrzyniaka"— Zapis prezentacji:

1 VIII Zlot im. ks. Piotra Wawrzyniaka
5 – 7 listopada 2010

2 7 listopada 2003 roku na wniosek społeczności szkolnej Gimnazjum w Mogilnie otrzymało imię Księdza Piotra Wawrzyniaka. W bieżącym roku mieliśmy przyjemność po raz ósmy zaprosić młodzież szkół gimnazjalnych, z różnych stron naszego województwa i regionu do Mogilna, aby upamiętnić to ważne dla naszej szkoły wydarzenie. Termin naszego spotkania zbiegł się z 100 rocznicą śmierci ks. Prałata Piotra Wawrzyniaka, którą uczciliśmy, poświęcając tej ważnej dla naszego regionu postaci, konkurs historyczny i plastyczny oraz prowadząc trasę Marszu na Orientację Jego śladami.

3 Ramowy program zlotu Piątek 16:00 – 17:30 zakwaterowanie 16:00 – 17:15 zwiedzanie szkolnej izby pamięci z przewodnikiem 17:45 – 18:15 spotkanie uczestników i otwarcie zlotu 18:15 – 19:15 „Cudze chwalicie, swego nie znacie” konkurs krajoznawczy 19:30 – 20:00 kolacja 20:10 – 21:30 nocny bieg patrolowy/pierwsza pomoc/ InO/niespodzianka 22:00 – 23:00 scenka teatralna przedstawiająca wybraną polską legendę 23:00 – cisza nocna Sobota 7:30 – pobudka 8:00 – 8:45 śniadanie 9:30 – 12:00 marsz na orientację „Śladami historii”/zwiedzanie Klasztoru 12:30 – 13:30 konkurencje pływackie na krytej pływalni 13:30 – 13:45 obiad 13:45 – 14:15 „Cudze chwalicie, swego nie znacie” finał 14:15 – 15:30 rozgrywki sportowe 15:40 – 16:30 konkurs plastyczny 16:45 – 18:30 drużynowy konkurs historyczny „Życie i dzieło ks. Piotra Wawrzyniaka - w 100 rocznicę śmierci ” 18:30 – 19:15 kolacja 19:25 – 20:30 konkurs zespołowego tańca nowoczesnego 20:45 – 23:00 dyskoteka 23:00 – cisza nocna Niedziela :30 – pobudka 8:00 – 9:00 śniadanie i wykwaterowanie 9:00 – 10:30 uroczyste zakończenie zlotu 11:00 – Msza św. Klasztor lub 12:00 – Msza św. Fara

4 W roku 2010 gościliśmy następujące drużyny:
Bydgoszcz Górsk ( dwie drużyny) Kowal ( dwie drużyny) Rzęczkowo Włostowo ( dwie drużyny)

5 Bydgoszcz Aleksandra Folek Ola Sudomirska Natalia Siwek
Opiekun: Aleksandra Folek Ola Sudomirska Natalia Siwek Agata Rzeszowicz Piotr Mielich Filip Andracki Piotr Dratwiński

6 GÓRSK Opiekun: Hanna Żuchelkowska Karolina Grzeszcza
Karolina Zbikowska Anna Damurt Wioletta Urbańska Katarzyna Dębek Jagoda Orłowska

7 G Ó R S K Opiekun: Dawid Basak Sara Lewandowska Daria Starzyk
Sebastian Stankiewicz Anna Matylska Amadeusz Głowiński Ilona Konopka

8 KOWAL II miejsce Monika Rudzińska Oskar Gdański Klaudia Garlicka
Opiekun: Monika Rudzińska Oskar Gdański Klaudia Garlicka Julia Adamowska Adrian Rosiak Kamil Krawiecki Jakub Snopkowski Michał Pawlak

9 K O W A L Opiekun: Mariusz Klimaszewski
Mateusz Tomaszewski Dawid Rudziński Michał Dziecic- Kamiński Edyta Kaczmarek Magdalena Tomaszewska Ewelina Kosińska

10 Rzęczkowo III miejsce Opiekun: Kamil Bielicki
Krystian Nowacki Mikołaj Gębicki Marcelina Grabowska Alicja Bęben Klaudia Lubas Agata Kominek

11 W Ł O S T O W O I miejsce Opiekun drużyn: Magdalena Buczkowska
Karolina Żuchowska Daria Mochalska Karolina Gościak Klaudia Cichocka Filip Skoczylas Igor Piotrowski

12 W Ł O S T O W O Marcel Konieczny Kinga Niedziela Sebastian Kaźmierski
Bartek Brzewiński Agata Kaźmierska Jagoda Ciechanowska

13 Od 5 do 7 listopada w mogileńskim gimnazjum pod Honorowym Patronatem Burmistrza Leszka Duszyńskiego i Przewodniczącej Rady Miejskiej Elżbiety Sarnowskiej odbył się VIII Zlot im. ks. Piotra Wawrzyniaka. W szkole gościło osiem drużyn ze szkół gimnazjalnych : po  dwie z Włostowa, Kowala i Górska oraz po jednej z Bydgoszczy i Rzęczkowa. Uczestnicy zlotu brali udział w wielu konkurencjach sportowych, plastycznych i wiedzowych, przygotowanych przez nauczycieli i młodzież gimnazjum. Bardzo ważnym punktem programu był konkurs historyczny związany z 100 rocznicą śmierci ks. Piotra Wawrzyniaka oraz tradycyjny Marsz na Orientację ŚLADAMI HISTORII. Jak zwykle dużo emocji dostarczył też nocny bieg patrolowy oraz konkurencje pływackie na basenie, przygotowane i przeprowadzone przez Eugenię Rydwelską i Mirosławę Maciążek przy współpracy ratowników OSRiR. Klasyfikację generalną zlotu wygrała drużyna z Włostowa pod opieką pani Magdaleny Buczkowskiej, drugie miejsce zajęła drużyna z Kowala pani Moniki Rudzińskiej , a puchar za III miejsce trafił w ręce drużyny z Rzęczkowa, prowadzonej przez pana Kamila Bielickiego.

14 Uroczyste otwarcie VIII Zlotu przez pana Burmistrza Leszka Duszyńskiego
w obecności pani Przewodniczącej Elżbiety Sarnowskiej i Dyrektora Hieronima Rumianowskiego „Tolerancję” Stanisława Sojki zaśpiewali w duecie Ada i Miłosz

15

16 Do udziału w Marszu na Orientację ŚLADAMI HISTORII, który odbył się w sobotę przed południem, zostali zaproszeni wszyscy mogilnianie. Po raz ósmy trasę przygotował prezes Klubu Imprez na Orientację SKARMAT w Toruniu Waldemar Fijor, wspierany przez uczestników Ogólnopolskiego Szkolenia na Przodowników InO, odbywającego się w gimnazjum. Tradycyjnie już start MnO zorganizowany był na terenie Mogileńskiego Domu Kultury, a meta w Europejskim Centrum Spotkań Wojciech - Adalbert. Z uwagi na obchody Roku Wawrzyniakowskiego, na trasie marszu uczniowie rozwiązywali test poświęcony życiu i działalności patrona gimnazjum. Mimo podchwytliwych zadań na trasie, większość grup dotarła na metę w wyznaczonym limicie czasu, z prawidłowo rozwiązanymi testami.

17 Na trasie Marszu na Orientację „Śladami historii”

18

19 Bardzo cieszy fakt, że w tym roku mogileńskiej młodzieży udało się pokonać na trasie licznie reprezentowany klub SKARMAT z Torunia. Pierwsze miejsce w kategorii TM uzyskały Agata Graczyk i Marta Wojciechowska. Najlepszy wynik na trasie uzyskali Aleksandra Błotnicka i Rafał Smyk, którzy z uwagi na wiek startowali poza klasyfikacją. W TD wygrali Łukasz Wiśniewski i Kamil Jabłoński z Torunia, a Mogilno najlepiej reprezentowali Krzysztof Łaganowski i Mikołaj Danielewicz z gimnazjum, którzy uplasowali się na trzecim miejscu. Kategoria TP została zdominowana przez grupę z Torunia , wędrującą pod opieką przewodnika, oraz zuchy z 30 Staromiejskiej Gromady Zuchowej „Chruptaczki” z Poznania. Na trasie byli też pasjonaci InO z Pakości i oczywiście uczniowie SP2 i SP 3 z Mogilna.

20 „Sukces wieńczy dzieło” gratulacje od Dyrektora p
„Sukces wieńczy dzieło” gratulacje od Dyrektora p. Rumianowskiego odbiera Krzysztof i Mikołaj

21 Po marszu dla chętnych zorganizowano zwiedzanie Klasztoru
Po marszu dla chętnych zorganizowano zwiedzanie Klasztoru. Skorzystała z tej propozycji młodzież z Bydgoszczy, Kowala , Poznania i Torunia. Organizatorów bardzo cieszy liczne uczestnictwo dzieci i młodzieży z Mogilna oraz zaangażowanie rodziców, którzy nie tylko przyprowadzają pociechy, ale biorą udział w marszu. Mimo niesprzyjającej pogody na starcie stanęło łącznie 241 osób, startujących w 86 drużynach . Wręczenie dyplomów przez Dyrektora Gimnazjum Hieronima Rumianowskiego i podsumowanie marszu odbyło się , z uwagi na padający deszcz w szkole, gdzie wszyscy ugoszczeni zostali wspaniałą grochówką serwowaną przez panie kucharki z gimnazjum. Nad sprawnym przebiegiem trzydniowej imprezy oprócz organizatora Marii Błotnickiej czuwał nauczyciel historii Łukasz Nowakowski oraz pani Eugenia Rydwelska i Mirosława Maciążek odpowiedzialne za konkurencje sportowe, którym wsparcia udzieliły, matematyczki Aleksandra Łaganowska i Beata Ozimek a także sympatyczki zlotu Danuta Krajewska i Ewa Gawrońska z Inowrocławia. W trakcie całej imprezy nad jej sprawnym przebiegiem i organizacją czuwała młodzież ze Szkolnego Koła Krajoznawczo-Turystycznego „Pod wiatr”, które działa już 11lat w mogileńskim gimnazjum.

22 VIII Zlot im. ks. Piotra Wawrzyniaka w obrazkach
KONKURS KRAJOZNAWCZY

23 SCENKA TEATRALANA „POLSKIE LEGENDY”

24 NOCNY BIEG PATROLOWY

25 KONKURENCJE PŁYWACKIE

26 KONKURS PLASTYCZNY KONKURS NA NAJLEPSZE WYPRACOWANIE na temat „DZIŚ SPOTKAŁEM KS. PIOTRA WAWRZYNIAKA I ROZMAWIALIŚMY O…”

27 KONKURS TAŃCA NOWOCZESNEGO

28 ORGANIZATORZY VIII ZLOTU IM. KS. PIOTRA WAWRZYNIAKA
Błażej Woźniak, Patryk Górny, Mikołaj Król, Kacper Hernacki, Wojtek Kaczmarek, Miłosz Rumianowski, Ada Roszak, Bartek Kasprowicz, Mateusz Lisek, Iza Jurkiewicz, Patrycja Urbańska, Marta Wojciechowska, Natalia Milas, Agata Graczyk, Weronik Saja, Dominika Piechocka, Sandra Winkiel, Matra Walkowska, Zuzanna Bukowska oraz Eliza Szymańska, Joanna Wróblewska, Ola i Agata Błotnickie, Michalina Pokorska, Angelika Jaroszek, Agata Graczyk, Weronika Zakrzewska, dyskotekę prowadzili: Jakub Goślinowski, Kamil Jania (zaocznie)

29 Od kuchni …

30 ZAPRASZAMY W PRZYSZŁYM ROKU !

31 Urząd Gminy Dziękujemy za współpracę i pomoc w organizacji ZLOTU
Panu Arturowi Bilewskiemu – Ośrodek Sportu Rekreacji i Rehabilitacji Ks. Andrzejowi Panasiukowi - Europejskie Centrum Spotkań Panu Janowi Szymańskiemu – Młodzieżowy Dom Kultury Sprawny przebieg ZLOTU i wspaniałą gościnę drużynom, które do nas przyjechały mogliśmy zapewnić dzięki wsparciu sponsorów: Urząd Gminy Przedsiębiorstwo Usługowo- Handlowe CHEMIROL PSS Społem PW Now-Bud Nowakowscy Księgarnia Regionalna J. Chudziński Przedsiębiorstwo Przetwórstwa Mięsnego „Marwoj” Hurtownia „Sezam”

32 Podziękowanie za pyszną grochówkę
i pomoc w organizacji zaplecza dla pań : Sławy Zarychty – intendentka Anny Wilk – szefowa kuchni Ewy Przybyła - pomoc


Pobierz ppt "VIII Zlot im. ks. Piotra Wawrzyniaka"

Podobne prezentacje


Reklamy Google