Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Światowy Dzień Zdrowia jest obchodzony co roku 7 kwietnia, w rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Światowy Dzień Zdrowia jest obchodzony co roku 7 kwietnia, w rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia."— Zapis prezentacji:

1 Światowy Dzień Zdrowia jest obchodzony co roku 7 kwietnia, w rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia.

2 Nie sprzątasz? UMIERASZ!

3 Jedna z chorób wynikających z braku czystości w kuchni NIE CHCESZ SIĘ NIMI ZARAZIĆ? SPRZĄTAJ REGURALNIE STANOWISKO PRACY, DBAJ O HIGIENĘ OSOBISTĄ I JEDZ TYLKO ZDROWĄ ŻYWNOŚĆ SALMONELLA - Okres wylęgania bakterii waha się od 6 godzin do 10 dni. Choroba może mieć różny stopień ciężkości – od łagodnego do zagrażającego życiu. Typowe objawy zatrucia pałeczkami Salmonella to: gorączka, dreszcze, bóle głowy i mięśni, nudności, skurcze żołądka, biegunka (również krwawa), wymioty i odwodnienie.

4 UTRZYMUJ CZYSTOŚĆ, NIKT NIE LUBI SIEDZIEĆ W BRUDZIE !!!

5 Myj owoce i warzywa! Groźne bakterie, chemiczne konserwanty, pestycydy z oprysków - to wszystko można znaleźć na powierzchni warzyw i owoców. Dlatego nie zwlekaj, zawsze myj swoją żywność, aby w przyszłości nie mieć problemów ze zdrowiem!

6 Zawsze myj ręce po spotkaniu się ich z ciałem obcym! Brudne ręce są czynnikiem wielu chorób takich jak zakażenie tasiemcem, salmonella, bakteryjne zapalenie jamy ustnej.

7 LEPIEJ SPRAWDZAJ DATĘ PRZYDATNOŚCI DO SPOŻYCIA Przeterminowane produkty grożą zatruciem organizmu, powodują choroby, mogą również prowadzić do śmierci!

8 Świeć przykładem dbając o ład i porządek w swoim otoczeniu, a zyskasz tym samym dużo zdrowia i poparcia innych!


Pobierz ppt "Światowy Dzień Zdrowia jest obchodzony co roku 7 kwietnia, w rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia."

Podobne prezentacje


Reklamy Google