Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Przed wyjściem inkasenta, osoba odpowiedzialna za poprawność danych przekazywanych inkasentowi musi w oknie opcji ustawić daty odczytu i faktury, numer.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Przed wyjściem inkasenta, osoba odpowiedzialna za poprawność danych przekazywanych inkasentowi musi w oknie opcji ustawić daty odczytu i faktury, numer."— Zapis prezentacji:

1

2 Przed wyjściem inkasenta, osoba odpowiedzialna za poprawność danych przekazywanych inkasentowi musi w oknie opcji ustawić daty odczytu i faktury, numer trasy oraz okres fakturowania.

3 Inkasent na posegregowanej wg ustalonej kolejności liście liczników klika aktualnie obsługiwany, a następnie klika przycisk "Dodaj odczyt" po czym wprowadza go i klika przycisk OK.

4 Wprowadzenie odczytu może odbyć się też bezpośrednio z miejsca w którym wystawiamy faktury tj. posegregowanej wg tej samej kolejności liście umów kontrahentów. W ten sposób ułatwiamy i skracamy sobie pracę poprzez jednoczesne wprowadzenie odczytu i wystawienie faktury. Po zaznaczeniu umowy obsługiwanego kontrahenta klikamy przycisk "Faktura za wodę na dzień (odczyt)" po czym wpisujemy odczyt licznika (cała reszta podpowiada się z wartości wcześniej ustawianych w oknie opcji) i klikamy OK.

5 Po wygenerowaniu faktury możemy ją wydrukować tym razem klikając na przycisk "Drukuj" a z pola wyboru "co drukować" wybieramy "Faktura" po czym klikamy OK.

6 Następnym krokiem jest zapłata za faktura. Realizowana jest ona poprzez kliknięcie przycisku "Zapłać za fakturę". Po kliknięciu wprowadzamy kwotę oraz datę wpłaty po czym klikamy OK.

7 Przy dokonywaniu przez kontrahenta wpłaty zachodzi potrzeba wydrukowania dokumentu KP stąd ponownie klikamy przycisk "Drukuj" lecz tym razem wybieramy "KP" a następnie klikamy OK.

8 Cykl wydrukowania potwierdzenia powtarza się dla każdego z kontrahentów. Po powrocie do firmy inkasent musi wyeksportować zgromadzone dane do głównej bazy danych. Wyeksportować musimy odczyty, faktury oraz dokumenty kasowe.

9 Eksportowanie faktur realizujemy z listy Umów kontrahentów. Po zaznaczeniu którejś z umów, klikamy rozwijane menu "Czynności" a następnie wybieramy "Eksportuj dokumenty". Po zalogowaniu się do głównej bazy danych dokumenty zostaną wyeksportowane.

10 Dokumenty kasowe eksportujemy wchodząc na listę Raportów kasowych. Po zaznaczeniu aktualnego raportu kasowego klikamy "Eksportuj dokumenty kasowe" następnie logujemy się do głównej bazy danych i po chwili wszystkie dokumenty zostaną wyeksportowane.

11 Aby wyeksportować odczyty przechodzimy na listę Liczników oraz klikamy przycisk "Eksportuj dane". Po zalogowaniu się w głównej bazie danych, wszystkie nowe odczyty zostaną zaimportowane.

12


Pobierz ppt "Przed wyjściem inkasenta, osoba odpowiedzialna za poprawność danych przekazywanych inkasentowi musi w oknie opcji ustawić daty odczytu i faktury, numer."

Podobne prezentacje


Reklamy Google