Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Instrumnetal pora na polski. Randka z Polką! Nazywam się Paul i jestem Australijczykiem. Jestem studentem. Interesuję się sportem, muzyką, ekonomią i.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Instrumnetal pora na polski. Randka z Polką! Nazywam się Paul i jestem Australijczykiem. Jestem studentem. Interesuję się sportem, muzyką, ekonomią i."— Zapis prezentacji:

1 Instrumnetal pora na polski

2 Randka z Polką! Nazywam się Paul i jestem Australijczykiem. Jestem studentem. Interesuję się sportem, muzyką, ekonomią i polskimi dziewczynami Mieszkam z kolegami. Oni są Polakami i tak jak ja studentami. Dziś wieczorem jedziemy pociągiem do Krakowa na koncert Stinga.

3 Paul spotyka piękną dziewczynę przed pubem. - Jesteś piękną dziewczyną z fascynującymi oczami! - Dzięki! Jesteś cudzoziemcem? Co robisz w Polsce? - Jestem studentem! A ty? - Ja jestem tancerką! - Czym się interesujesz? - Pasjonuję się muzyką i językiem polskim. A Ty? - Ja też interesuję się językiem polskim i…teraz piękną tancerką! Zatańczysz ze mną? - Chętnie! - Piwo? Ja stawiam! - Świetnie! W takim razie bardzo chętnie! - Nie wiesz… czy mogę płacić tutaj kartą? - Tak! Możesz! - Zatańczysz jeszcze raz?

4 My jesteśmy(Szwedka)....................... Marek jest (hydraulik).................. Karen jest (lekarka)......................... Oni są (Polak)..................................... One są (Francuzka)................................ Czy jesteś (student)…………………..?

5 My interesujemy się (muzyka, sport, ekonomia, golf).......................... Czy ty interesujesz się (historia).............................................? Czy on interesuje się (komputery).....................................?

6 Klient płaci (karta)............................ Kasia pisze list (pióro) ………………………. Biznesmen płaci rachunek (czek) ……………….. Pilot lata (samolot)................. Turyści pływają (statek).............. Karen jedzie (samochód).............

7 My mieszkamy z (córka)….................... Ona rozmawia z (kolega)……………….. Poproszę kawę z (mleko i cukier)……………….. Tongda mieszka z (Ming)….................................... Jan pije tonik z (cytryna)…..............................

8 Andrzej mieszka nad (morze)………………… Książka leży pod (krzesło)……………………. Sklep jest za (szkoła)…………………………

9 (Lato) ………………….. jedziemy na wakacje do Turcji. Adamu idzie na uniwersytet (jesień)………………………. W Polsce bardzo często (wiosna) ………………… pada deszcz.

10 Ewa jedzie (samochód)………….. Mama pije herbatę z (cytryna, cukier)……………. On jest (przystojny Brazylijczyk)……………………… My interesujemy się(książka pl.)………………………… One są (wesoła studentka pl.)…………………………. Oni są (dobry student pl.)…………………………. My mieszkamy pod(Warszawa)………………………. On mieszka nad (morze)……………………………. Kot leży pod(stół)………………………………… (lato)……………………..mamy wakacje. Czy ty mieszkasz z (Tomek i Ewa)……………………….?


Pobierz ppt "Instrumnetal pora na polski. Randka z Polką! Nazywam się Paul i jestem Australijczykiem. Jestem studentem. Interesuję się sportem, muzyką, ekonomią i."

Podobne prezentacje


Reklamy Google