Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Fizjologia czynności rozrodczych POTENCJALNI RODZICE Od chwili pierwszego zbliżenia płciowego.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Fizjologia czynności rozrodczych POTENCJALNI RODZICE Od chwili pierwszego zbliżenia płciowego."— Zapis prezentacji:

1

2 Fizjologia czynności rozrodczych

3 POTENCJALNI RODZICE Od chwili pierwszego zbliżenia płciowego

4 Przyszli rodzice

5 Kobieta

6

7 Organizm kobiety potrzebuje około pół roku na przygotowanie się do ciąży

8

9 Mężczyzna Plemniki potrzebują pół godziny, by dotrzeć do jajowodów i znajdującej się tam komórki jajowej. W śluzie niepłodnym kobiety potrafią przeżyć 2 dni; W śluzie płodnym do 7 dni. W wodzie o temperaturze pokojowej 18 godzin.

10 Mężczyzna wytwarza codziennie 100 milionów plemników, tj. 1000 plemników na sekundę. Cykl wytwarzania i dojrzewania plemników trwa 6-8 tygodni. Napełnianie zbiorniczków nasiennych w najądrzach trwa 48 godzin,

11 Podczas ejakulacji wydalone zostaje ponad 500 milionów plemników! W jednej kropli spermy znajduje ich się milion!

12 W kwaśnym środowisku najądrza plemniki niemal się nie poruszają. Po to by je uaktywnić potrzebne jest: - wydzielina nasieniowodu, - gęsty lepki płyn z pęcherzyka nasiennego, - mlecznobiała wydzielina gruczołu krokowego, - śluzowata wydzielina gruczołu opuszkowo-cewkowego (poprzedza ona wytrysk nasienia, zwykle znajdują się w niej również plemniki)

13 Poczęcie

14 Ze 100 zapłodnionych komórek jajowych okresu noworodkowego dożywa 13 dzieci !!! Poczęcie i urodzenie dziecka to naprawdę niecodzienne wydarzenie.

15


Pobierz ppt "Fizjologia czynności rozrodczych POTENCJALNI RODZICE Od chwili pierwszego zbliżenia płciowego."

Podobne prezentacje


Reklamy Google