Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Funkcje w PHP ABK. Dwa rodzaje funkcji: Wbudowane Definiowane przez programistę

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Funkcje w PHP ABK. Dwa rodzaje funkcji: Wbudowane Definiowane przez programistę"— Zapis prezentacji:

1 Funkcje w PHP ABK

2 Dwa rodzaje funkcji: Wbudowane Definiowane przez programistę

3 Funkcje wbudowane Przykłady: –sqrt(9) –rand(10, 10+10) –Strlen(Tutaj znajduje się 20 znaków) Pozostałe: http://www.php.net (w lewym menu manual )

4 Definiowanie własnych funkcji better1.php, better2.php, better3.php function nazwa_funkcji ($arg1,...) { instrukcja1;... }

5 Co dzieje się po wywołaniu funkcji? PHP na podstawie nazwy odszukuje funkcję (jeśli nie została wcześniej zdefiniowana, wyświetla komunikat o błędzie). PHP podstawia wartości argumentów wywołania (parametrów aktualnych) do zmiennych zdefiniowanych w liście parametrów (parametrów formalnych). Wykonywane są instrukcje zawarte w ciele funkcji. Jeżeli jedną z instrukcji jest return, wykonanie funkcji jest zatrzymane i zwracana jest podana wartość. W przeciwnym wypadku funkcja kończy się po wykonaniu ostatniej instrukcji bez zwracania wartości.

6 Parametry formalne i aktualne tour.php Parametry formalne mogą być zmiennymi lub dowolnymi wyrażeniami. Liczba parametrów aktualnych i formalnych nie musi być równa.

7 Zmienne globalne i lokalne myabc.php, myabc2.php Zmienne definiowane w ciele funkcji są domyślnie lokalne. Używając w ciele funkcji deklaracji: global zmienna; zmienna będzie zmieniała wartość wewnątrz i na zewnątrz funkcji. PHP posiada mechanizm przypisywania kilku zmiennych do każdej strony przed wywołaniem jakiegokolwiek kodu.W ten sposób można łatwo uzyskać do nich dostęp w funkcji bez konieczności przekazywania ich jako parametry.

8 Zmienne statyczne myabc3.php Aby uniknąć tworzenia zmiennych lokalnych funkcji na nowo za każdym wywołaniem funkcji, tworzymy zmienne statyczne deklaracją: static zmienna=wartość; //przypisuje tylko za pierwszym razem


Pobierz ppt "Funkcje w PHP ABK. Dwa rodzaje funkcji: Wbudowane Definiowane przez programistę"

Podobne prezentacje


Reklamy Google