Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Mikrofon i TY Podcast z muzyką w tle i lektorem Najpierw skopiuj muzykę tła do programu Nagraj ścieżkę głosową – przedtem.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Mikrofon i TY Podcast z muzyką w tle i lektorem Najpierw skopiuj muzykę tła do programu Nagraj ścieżkę głosową – przedtem."— Zapis prezentacji:

1 mikrofon i TY http://audacity.sourceforge.net/

2 Podcast z muzyką w tle i lektorem Najpierw skopiuj muzykę tła do programu Nagraj ścieżkę głosową – przedtem skalibruj mikrofon!

3 Dogrywanie lektora Korzystaj z możliwości nagrywania nowej ścieżki podczas słuchania innej Musisz mieć ciasno przylegający headset by mikrofon nie zbierał dźwięku ze słuchawek

4 Wyrównaj poziomy ścieżek Po montażu należy ustawić głośność wszystkich ścieżek na podobnym poziomie Użyj suwaków na lewo od ścieżek tak by podczas odtwarzania VU nie wchodził na czerwone pole

5 Jak nagrywać mowę Możesz użyć dowolnego narzędzia: MP3 z nagrywaniem, komórki, dowolnego mikrofonu... Jednak mowa prawie zawsze zawiera fragmenty o niskim poziomie głośności, dużych szumach i dużo szeleszczących dźwięków

6 Mowę nagraj mono Prawie wszystkie informacje słowne zawierają się między 200 Hz a 8 kHz. Mowę nagrywaj jako ścieżkę mono. Stosuj częstotliwość nie mniejszą niż 16kHz i jak najwyższą rozdzielczość: 32 bit.

7 Obwiednia i normalizacja Przed normalizacją warto użyć obwiedni. Teraz normalizacja.

8 Odszumianie Po normalizacji wszystkie informacje - także szum stał się bardzo wyraźny. Pobierz próbkę szumu. Usuń szum. Gotowe!

9 Gotowa audycja


Pobierz ppt "Mikrofon i TY Podcast z muzyką w tle i lektorem Najpierw skopiuj muzykę tła do programu Nagraj ścieżkę głosową – przedtem."

Podobne prezentacje


Reklamy Google