Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

2017-03-26.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "2017-03-26."— Zapis prezentacji:

1

2 Wróżby Andrzejkowe Andrzejki są nazywane dniem Świętego Andrzeja Apostoła, Szkoci obchodzą go najhuczniej, Szkocja ma Św. Andrzeja jako patrona. W naszym kraju w wigilie tego dnia św. Andrzeja , albo w tym dniu jest to uzależnione od regionu w Polsce, wróżymy sobie przyszłość. Andrzej Apostoł jest bratem Św. Piotra, a zarazem uczniem Jana Chrzciciela. Nad morzem Czarnym prowadził działalność misjonarską .listopada . Święty Andrzej jest Patronem Szkocji oraz Rosji. Do najbardziej popularnych wróżb w andrzejki należy: Lanie gorącego płynnego wosku bezpośrednio na wodę. Wosk można również lać przez dziurkę od klucza. Następnie na podstawie kształtu utworzonej przez wosk woskowej figurki a nawet kształtu cienia rzucanego przez kształt odczytujemy przyszłość osoby ,która lała wosk na wodę. Zdecydowana większość wróżb Andrzejkowych ma na celu przepowiedzenie przyszłości matrymonialnej, która z dziewczyn pierwsza wyjdzie za mąż.

3 Wróżby z kartami Na stoliku rozłożone są karty, uczestnik zabawy podchodzi i wybiera jedną z nich, zaś wróżka odczytuje związaną z ta kartą wróżbę: 6 – aby poprawić atmosferę w szkole lepiej nie plotkuj 7 – szykują się niespodzianki. Miłe lub złe. To będzie zależało od Ciebie. Może ogarnąć Cię nagły lęk. Nie bój się. Ciesz się tym, co masz. 8 – ostatnio niezbyt dobrze Ci się wiodło w szkole, ale nie poddawaj się. Koniec kłopotów blisko. 9 – możesz trochę się nudzić, narzekać. Rzeczywiście te najlepsze dni wciąż przed Tobą. Skoncentruj się na odrabianiu lekcji. To co masz zrobić jutro – zrób dziś ! 10 – karta wróży ci wiele rozrywek. Jakieś miłe spotkanie, dyskoteka, ciekawy film w kinie. Walet – nie szalej podczas zabaw – możesz złamać nogę! Wróżby Dama – rok będzie pracowity i trzeba będzie zrezygnować z niektórych przyjemności. Król – nie wywołuj niepotrzebnych spięć i ni kłóć się z koleżanką lub kolegą. AS – dobre pomysły i pracowitość doczekają się uznania w szkole / pracy w postaci nagrody

4 Drzewko szczęścia Prowadząca w przebraniu kominiarza podchodzi do uczestników zabawy z drzewkiem szczęścia, na którym zawieszone są różne kartoniki. Uczestnik wybiera kartonik i odczytuje przepowiednię. Koło ( symbol wieczności, zmiany, ruchu, czeka cię fortuna, zagraj w loterii ). Jabłko ( symbol zdrowia, wiecznej młodości ). Musisz być czujny, bo pokłócisz się z kimś bliskim. Klucz ( symbol powagi, władzy ). Czeka cię przeszkoda i musisz użyć właściwego klucza do jej pokonania. Serce ( symbol miłości, uczuć ). Czeka cię wielkie szczęście i miłość. Książka ( symbol wiedzy, tajemnej mądrości ). Czekają cię dobre wyniki w nauce, sukcesy w pracy. Słońce ( symbol światła, źródło energii ). Zyskasz sławę i popularność. Przed tobą początek kariery. Księżyc ( symbol tęsknot, tajemniczych obrzędów, opiekun snu i marzeń ). Jesteś podatny na wpływ innych, czasami leniuchujesz. Wąż ( symbol sił kosmicznych, odnowy, emblemat lekarzy, bóstw, długowieczności ). Jesteś osobą nieco skąpą. Nie wydajesz pieniędzy na byle co.

5 Mowa kwiatów Na stoliku leżą kartoniki z rysunkami kwiatów
Mowa kwiatów Na stoliku leżą kartoniki z rysunkami kwiatów. Uczestnik wybiera ulubiony kwiat, a wróżka wyjaśnia, co dany kwiat przepowiada. Aster – uważaj, czekają cię kłopoty. Fiołek – to symbol niewinności, pokory, skromności. Jesteś stały w uczuciach, czeka cię mila niespodzianka. Bez – czeka cię miłe towarzystwo. Dalie – czekają cię sukcesy w życiu. Jemioła – symbol nieśmiertelności, zgody, życia, wybaczenia. Lilia – kwiat chwały i piękna, majestatu, samotności. Mak – symbol upojenia, marzeń, często niezgody. Narcyz – symbolizuje kapryśność, próżność, samouwielbienie. Róża – symbol wieczności, piękna a zarazem kruchości, wielkiej romantyczności i tajemniczości, wróży dobrobyt. Stokrotka – dobieraj starannie przyjaciół.

6 Patyczki kolorowe Na tablicy wypisane są litery
Patyczki kolorowe Na tablicy wypisane są litery. Każdy z uczestników wybiera sobie jedną z nich i układa z patyczków na podłodze wybraną przez siebie literę. Następnie odczytuje się ich znaczenie : A - przed tobą daleka podróż B - pomyślność w szkole same piątki C - zagrasz w filmie przygodowym D - sukcesy w sporcie E - uważaj na wydatki F - dostaniesz dużo pieniędzy G - pomoc oddanych przyjaciół H - uważaj na oszustów wokół ciebie I - ktoś będzie chciał cię wykorzystać J - czeka cię miła niespodzianka K - szczęście sprzyja ci we wszystkim

7 Wróżby z butelką Na tekturowym kole wydzielono 6 pól, na każdym umieszczona jest jedna wróżba. Uczestnik zabawy kręci butelką z wymalowanymi na szkle „magicznymi” znakami i odczytuje wróżbę – tą którą wskazała szyjka butelki na przykład.: - czeka Cię niespodziewany wyjazd - czeka cię wizyta u stomatologa - niebawem dostaniesz piękny prezent - czeka cię miła niespodzianka - zaprzyjaźnisz się z nową osobą - wygrasz nagrodę pieniężną Łupiny orzecha Chłopiec i dziewczynka wkładają do miednicy z wodą dwie połówki łupiny orzecha. Jeśli łupiny dopłyną do siebie, wróżą swoim właścicielom w przyszłości małżeństwo. Jeśli łupinki zatoną, trzeba zaczekać do przyszłego roku.

8 Mydlane bańki Dzieci otrzymują plastikowe rurki i pojemniki z mydlaną wodą do robienia baniek. Kto zrobi największą bańkę, ten będzie się najlepiej uczył w szkole. 8.Zabawa ruchowa przy muzyce - " Woskowe figury" - reagowanie na przerwę w muzyce. Wróżby - Serca- Serduszka Dzieci przekuwają szpilką serca, na których na odwrotnej stronie wypisane są imiona dziewcząt lub chłopców. Zaznaczone imię będzie imieniem przyszłego męża lub żony.

9 Moneta w studni Na środku sali stoi miska z wodą
Moneta w studni Na środku sali stoi miska z wodą. Każde dziecko otrzymuje 1 grosz i wypowiadając zaklęcie : Hokus - pokus, czary mary, Aby wróżby się spełniły, złóżmy dary. wrzuca monetę do miski. Rzut odbywa się przez lewe ramię. Czyja moneta wpadnie do wody ten ma szanse na spełnienie swoich życzeń. Buty Dziewczęta ustawiają swoje buty wzdłuż ściany. Właścicielka buta, który pierwszy przekroczy próg, najwcześniej wyjdzie za mąż. Podobnie wróżą sobie chłopcy.

10 Uczestnicy zabawy przed wyjściem z sali zostają pomazani sadzą na czole przez kominiarza (przebrane dziecko) – symbolizuje to powodzenie do czasu następnych andrzejek. Uwagi organizacyjne: Nie wszystkie wróżby muszą zostać wykorzystane. Sala jest odpowiednio udekorowana, zasłonięte okna , znaki magiczne na ścianach , muzyka w tle. By zachować „magiczny” i niepowtarzalny klimat tej imprezy należy zwrócić uwagę na ciszę. PRZYGOTOWALI KRZYSZTOF B.TOMASZ P.

11 To już koniec zapraszamy za rok.


Pobierz ppt "2017-03-26."

Podobne prezentacje


Reklamy Google