Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zimna fuzja jest szansą świata na rozwiązanie wszelkich problemów energetycznych. Czysta i niewyczerpalna ENERGIA Zimna fuzja.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zimna fuzja jest szansą świata na rozwiązanie wszelkich problemów energetycznych. Czysta i niewyczerpalna ENERGIA Zimna fuzja."— Zapis prezentacji:

1 Zimna fuzja jest szansą świata na rozwiązanie wszelkich problemów energetycznych. Czysta i niewyczerpalna ENERGIA Zimna fuzja

2 Na czym polega zimna fuzja Synteza jąder deuteru jest reakcją silnie egzotermiczną, w jednej reakcji syntezy wydziela się ponad 3 MeV (megaelektronowolty) energii. Warto zwrócić uwagę, że to około miliona razy więcej niż przy spalaniu atomu węgla. W wyniku syntezy jąder deuteru, powstają cięższe jądra, takie jak 3-He (lekki izotop helu) bądź 3-H (tryt). Reakcje syntezy, wśród nich reakcje syntezy deuteru są odpowiedzialne za wytwarzanie energii we wnętrzu Słońca i są nadzieją na rozwiązanie problemów energetycznych na Ziemi.

3 Jak dokonać syntezy jąder deuteru Reakcje syntezy zachodzą tylko wtedy, kiedy dwa jądra deuteru zbliżą się tak, aby zetknęły się swoimi powierzchniami. Ponieważ obydwa jądra są naładowane dodatnio, zbliżenie wymaga pokonania bardzo silnego odpychania, a do tego potrzeba energii. We wnętrzu Słońca, jądra uzyskują energię potrzebną do zainicjowania reakcji, dzięki wysokiej temperaturze. Na Ziemi reakcje takie można realizować przyśpieszając jądra deuteru w akceleratorach, bądź wytwarzając w tzw. tokamakach, wysokotemperaturową plazmę o parametrach zbliżonych do tych panujących we wnętrzu Słońca.

4 Historia odkrycie zimnej fuzji Jako pierwszych odkrywców zimnej fuzji, uważa się naukowców Fleischmana i Ponsa, którzy w 1898r dokonali przełomowego odkrycia w dziedzinie energetyki. Niestety ich pomiary były błędne, jednak nadzieja na pozyskiwanie energii poprzez zimą fuzją pozostała. W 2003r naukowcy z NASA, ostatecznie oznajmili światu o słuszności części informacji zdobytych w 1898r.

5 Podsumowanie Według mnie, w całkiem bliskiej przyszłości zimna fuzja będzie podstawowym sposobem pozyskiwania energii. Na razie jednak możemy mieć tylko nadzieję, że takie czasy nastaną

6 KONIEC Autor: Antoni Krowicki Informacje zaczerpnięte ze stron: www.fuw.edu.pl www.fahrenheit.edu.pl www.fizykadziś.org.pl www.energyidea.com


Pobierz ppt "Zimna fuzja jest szansą świata na rozwiązanie wszelkich problemów energetycznych. Czysta i niewyczerpalna ENERGIA Zimna fuzja."

Podobne prezentacje


Reklamy Google