Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Jest to transformator powietrzny wytwarzający wysokie napięcie rzędu milionów woltów. Twórcą cewki wysokonapięciowej jest Nikola Tesla.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Jest to transformator powietrzny wytwarzający wysokie napięcie rzędu milionów woltów. Twórcą cewki wysokonapięciowej jest Nikola Tesla."— Zapis prezentacji:

1

2 Jest to transformator powietrzny wytwarzający wysokie napięcie rzędu milionów woltów. Twórcą cewki wysokonapięciowej jest Nikola Tesla.

3 Nikola Tesla – serbski inżynier i wynalazca. Jest autorem blisko 300 patentów, które chroniły jego 125 wynalazków w kilkudziesięciu krajach, głównie rozmaitych urządzeń elektrycznych, z których najsławniejsze to: silnik elektryczny, prądnica prądu przemiennego, autotransformator, dynamo rowerowe, radio, elektrownia wodna, bateria słoneczna, turbina talerzowa, transformator Tesli (rezonansowa cewka wysokonapięciowa) i świetlówka. Nikola Tesla był m.in. twórcą pierwszych urządzeń zdalnie sterowanych drogą radiową. Początkowo za twórcę radia uważano Marconiego, jednak w 1943 r. Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych przyznał prawa patentowe Tesli. Rozprawa rozstrzygnęła się po śmierci wynalazcy, przez co powszechnie za twórcę radia uznaje się Marconiego, mimo iż przyznał się on do wykorzystania wcześniejszych prac Tesli w zbudowaniu radia. W 1916 został wyróżniony Medalem Edison za wybitne osiągnięcia we wczesnych pracach nad prądem wielofazowym i wielkiej częstotliwości

4 Kondensator Iskrownik Uzwojenie pierwotne wtórne Transformator WN Zasilanie Torus Uzwojenie pierwotne2 wtórne2

5 Folia Polietylenowa Rurki PCV Folia aluminiowa Przewód Drut nawojowy Cewka WN Transformator zasilający

6

7 Budowa Torusa:

8 Nawijanie cewki wtórnej 2 pierwotnej 2

9 Torus kondensator Cewka pierwotna 2 Cewka wtórna 2

10

11

12

13 Zbudowali : Filip Nowakowski – pomocnik majstra Filip Kusiński - majster Antoni Klebba – drugi pomocnik majstra /filozof Jakub Płowy Kamil Paszkowski Fotograf GŁÓWNE ZASŁUGI DLA FILIPA KUSIŃSKIEGO, NASZEJ ZŁOTEJ RĄCZKI


Pobierz ppt "Jest to transformator powietrzny wytwarzający wysokie napięcie rzędu milionów woltów. Twórcą cewki wysokonapięciowej jest Nikola Tesla."

Podobne prezentacje


Reklamy Google