Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Damian Urbańczyk xHTML Elementy graficzne.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Damian Urbańczyk xHTML Elementy graficzne."— Zapis prezentacji:

1 Damian Urbańczyk xHTML Elementy graficzne

2 Grafika na stronie WWW Już dawno przestano publikować strony WWW tylko i wyłącznie, korzystając z tekstu. Elementy graficzne zawiera chyba każda strona. Niektóre strony mają więcej, inne mniej grafiki, ale prawie każda zawiera grafikę i zazwyczaj jest to element wyróżniający stronę, a na pewno sprawiający, że czas spędzony z daną stroną jest milszy.

3 Jak wstawić grafikę na stronę?
Aby wstawić grafikę na stronę WWW, w kodzie HTML musimy dodać: <img src=”plikgraficzny.jpg” />

4 Formatowanie obrazka Każda grafika wstawiona na stronę WWW, ma jakieś wymiary – szerokość i wysokość. Aby określić te wymiary, stosujemy atrybuty width (szerokość) i height (wysokość). <img src=”obrazek.jpg” width=”100px” height=”100px” />

5 Określenie obramowania
Do każdego elementu graficznego można przypisać obramowanie, które będzie go otaczać: <img src=”obrazek.jpg” border=”3” />

6 Obrazki w xHTML Każdy z atrybutów (wysokość, szerokość, obramowanie) można w xHTML zdefiniować w formie stylu: <img src=”obrazek.jpg” style=”width:100px;height:100px;border: 3px solid #FF0000;” alt=”tekst alternatywny” /> Atrybut alt stosujemy do wpisania tekstu, określającego obrazek – tekst ten pojawi się również wtedy, gdy obrazek nie zostanie załadowany.

7 Jakie grafiki dodawać? Zdjęcia umieszczane na stronach powinny być w formacie JPG. Elementy stałe, które wykorzystują niewielką ilość kolorów, mogą być umieszczane w formatach PNG oraz GIF. Ten ostatni format pozwala na umieszczanie na stronie elementów ruchomych – animowanych gifów. Formaty PNG i GIF pozwalają na stworzenie obrazków, w których wybrane kolory mogą być transparentne – przeźroczyste.

8 Dziękuję za uwagę!


Pobierz ppt "Damian Urbańczyk xHTML Elementy graficzne."

Podobne prezentacje


Reklamy Google