Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

XHTML Elementy graficzne Damian Urbańczyk. Grafika na stronie WWW Już dawno przestano publikować strony WWW tylko i wyłącznie, korzystając z tekstu. Elementy.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "XHTML Elementy graficzne Damian Urbańczyk. Grafika na stronie WWW Już dawno przestano publikować strony WWW tylko i wyłącznie, korzystając z tekstu. Elementy."— Zapis prezentacji:

1 xHTML Elementy graficzne Damian Urbańczyk

2 Grafika na stronie WWW Już dawno przestano publikować strony WWW tylko i wyłącznie, korzystając z tekstu. Elementy graficzne zawiera chyba każda strona. Niektóre strony mają więcej, inne mniej grafiki, ale prawie każda zawiera grafikę i zazwyczaj jest to element wyróżniający stronę, a na pewno sprawiający, że czas spędzony z daną stroną jest milszy.

3 Jak wstawić grafikę na stronę? Aby wstawić grafikę na stronę WWW, w kodzie HTML musimy dodać:

4 Formatowanie obrazka Każda grafika wstawiona na stronę WWW, ma jakieś wymiary – szerokość i wysokość. Aby określić te wymiary, stosujemy atrybuty width (szerokość) i height (wysokość).

5 Określenie obramowania Do każdego elementu graficznego można przypisać obramowanie, które będzie go otaczać:

6 Obrazki w xHTML Każdy z atrybutów (wysokość, szerokość, obramowanie) można w xHTML zdefiniować w formie stylu: Atrybut alt stosujemy do wpisania tekstu, określającego obrazek – tekst ten pojawi się również wtedy, gdy obrazek nie zostanie załadowany.

7 Jakie grafiki dodawać? Zdjęcia umieszczane na stronach powinny być w formacie JPG. Elementy stałe, które wykorzystują niewielką ilość kolorów, mogą być umieszczane w formatach PNG oraz GIF. Ten ostatni format pozwala na umieszczanie na stronie elementów ruchomych – animowanych gifów. Formaty PNG i GIF pozwalają na stworzenie obrazków, w których wybrane kolory mogą być transparentne – przeźroczyste.

8 Dziękuję za uwagę!


Pobierz ppt "XHTML Elementy graficzne Damian Urbańczyk. Grafika na stronie WWW Już dawno przestano publikować strony WWW tylko i wyłącznie, korzystając z tekstu. Elementy."

Podobne prezentacje


Reklamy Google