Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Radio Słoneczne. Radio na baterię słoneczną Jest to wspaniałe urządzenie dzięki, któremu będąc na przykład na spacerze czy biwaku możemy posłuchać muzyki.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Radio Słoneczne. Radio na baterię słoneczną Jest to wspaniałe urządzenie dzięki, któremu będąc na przykład na spacerze czy biwaku możemy posłuchać muzyki."— Zapis prezentacji:

1 Radio Słoneczne

2 Radio na baterię słoneczną Jest to wspaniałe urządzenie dzięki, któremu będąc na przykład na spacerze czy biwaku możemy posłuchać muzyki całkowicie za darmo i przy tym nie niszcząc środowiska naturalnego

3 Jak to działa Panel słoneczny jest urządzeniem, które może przekształcić światło na energię elektryczną. Kluczowymi elementami, z których zbudowany jest panel słoneczny sa warstwy półprzewodników. Kiedy światło pada na poszczególne elementy panelu z materiału półprzewodnikowego, niektóre fotony światła słonecznego będą „wzbudzać” elektrony do przepływu pradu i wytwarzać prąd. W tym procesie nie powstają żadne zanieczyszczenia. Wraz z postępem techniki, tworzone są różne kombinacje materiałów półprzewodnikowych, które mają różne wydajności i koszty. Dlatego możemy ujrzeć coraz więcej produktów energii słonecznej w naszych codziennych urządzeniach.

4 Elementy składowe Zawartość pudełka: - panel słoneczny - panel dachu - podstawa urządzenia - ściany urządzenia - panel z przełącznikami, głośnikiem i anteną - drzewka z kartonu Zawartość pudełka: - panel słoneczny - panel dachu - podstawa urządzenia - ściany urządzenia - panel z przełącznikami, głośnikiem i anteną - drzewka z kartonu

5 Energia słoneczna co i jak? Światło słoneczne, które widzimy codziennie doprowadza energię. Jeśli stoisz pod słońcem przez chwilę, możesz odczuć, że ciepło jest niesione przez światło słoneczne. Słońce świeci i dostarcza ciepło oraz rozgrzewa nas. Jest ono również dostawcą energii do powstawania wiatru, do wspierania wzrostu roślin, dostarczania ciepła i gorącej temperatury itp. Ta energia świetlna od Słońca nazywana jest ogólnie „energią słoneczną”.

6 KoniecKoniec Dziękuję za obejrzenie prezentacji Przygotował Patryk Skrzypacz Ip24.03.2013r. Dziękuję za obejrzenie prezentacji Przygotował Patryk Skrzypacz Ip24.03.2013r.


Pobierz ppt "Radio Słoneczne. Radio na baterię słoneczną Jest to wspaniałe urządzenie dzięki, któremu będąc na przykład na spacerze czy biwaku możemy posłuchać muzyki."

Podobne prezentacje


Reklamy Google