Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Jan Paweł II Droga do świętości.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Jan Paweł II Droga do świętości."— Zapis prezentacji:

1 Jan Paweł II Droga do świętości

2 Jego trudne Życie

3 ŚMIERĆ NAJBLIŻSZYCH 13 kwietnia 1929 roku umiera matka Karola. Miał on wtedy 8 lat. 18 lutego było bardzo zimno. Wracając z kamieniołomów do domu, Karol zrobił zakupy. Zajrzał do pokoju ojca. Wybiegł. Płakał. Ojciec nie żył. Nie tylko rodzice, ale i jego młodszy brat Edmund opuścił Jego świat. Karol został na świecie sam.

4 LATA STUDENCKIE Podczas II wojny światowej pracował fizycznie w kamieniołomach w Krakowie przez 8 godzin dziennie, pod gołym niebem, gdzie temperatura spadała do 22 stopni poniżej zera.

5 Młody ksiądz-Karol Wojtyła
8 lipca 1948 roku Karol Wojtyła zostaje wikarym parafii w Niegowici. Przez siedem miesięcy ksiądz Wojtyła poznał smak pracy duszpasterza.17 marca 1949 zostaje przeniesiony do uniwersyteckiej parafii św. Floriana w Krakowie.

6 KAROL WOJTYŁA PAPIEŻEM
16 października 1978 roku kolegium kardynałów zebranych na konklawe wybiera nowego papieża. Zostaje nim kardynał Karol Wojtyła, który przybrał imię Jan Paweł II.

7 Zamach na Jana Pawła II Jan Paweł II został postrzelony przez tureckiego zamachowca Mehmeta Ali Agcę w brzuch oraz rękę. Jak ustalili śledczy, chwilę wcześniej Ali Ağca mierzył w jego głowę. Jan Paweł II schylił się wtedy do małej dziewczynki i wziął ją na ręce. Zamachowiec opóźnił oddanie strzału. Ranny papież osunął się w ramiona stojącego za nim sekretarza Stanisława Dziwisza.

8 Jan Paweł II wraca do zdrowia
Jan Paweł II po długiej operacji wraca do zdrowia. Jak powiedział : „Ocaliła mnie Matka Boża”

9 Jan Paweł II-Jego słowa i myśli
Musicie być mocni. Drodzy Bracia i Siostry! Musicie być mocni tą mocą, którą daje wiara! Musicie być mocni mocą wiary! Musicie być wierni! Dziś tej mocy bardziej Wam potrzeba niż w jakiejkolwiek epoce dziejów. Musicie być mocni mocą nadziei, która przynosi pełną radość życia i nie dozwala zasmucać Ducha Świętego! Musicie być mocni mocą miłości, która jest potężniejsza niż śmierć... Musicie być mocni miłością, która cierpliwa jest, łaskawa jest...

10 Jan Paweł II-pielgrzymki do Polski

11 Jan Paweł II umiera 2 kwietnia 2005 r. o 21: 37 zmarł wielki Polak Jan Paweł II

12 Błogosławiony Jan Paweł II
1 maja, w ustanowione przez Jana Pawła II święto Miłosierdzia Bożego, w Watykanie o godz , Ojciec Święty Benedykt XVI wliczył w poczet Błogosławionych swojego Poprzednika.

13 Jan Paweł II zostaje Świętym
Błogosławiony Jan Paweł II r. zostaje Świętym

14 Wykonała : Paulina Drożdż
Dziękuję za uwagę Wykonała : Paulina Drożdż


Pobierz ppt "Jan Paweł II Droga do świętości."

Podobne prezentacje


Reklamy Google