Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Biblioteka – małe pomysły na wielkie zmiany. Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Biblioteka – małe pomysły na wielkie zmiany. Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które."— Zapis prezentacji:

1 Biblioteka – małe pomysły na wielkie zmiany. Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego

2 GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W TARNOWIE OPOLSKIM

3 Gminna Biblioteka Publiczna w Tarnowie Opolskim Powstała w 1949 roku, Najstarsza instytucja kultury w gminie, 3 Filie i Muzeum Wiejskie: Nakło, Przywory, Raszowa, Liczba pracowników: 7 osób, Gmina w iejska, Liczba mieszkańców: 9597 osób Gminna Koalicja - mieszkańcy gminy, będący czytelnikami biblioteki.

4 Program Biblioteka łączy pokolenia Czas trwania: … Miejsce: wszystkie biblioteki w gminie, Cykl spotkań rozpoczęty otwarciem wystawy Mieszkańcy Gminy Tarnów Opolski w dawnej fotografii rodzinnej, zakończony otwarciem Muzeum Wiejskiego w Raszowej w 2008 roku.

5 Żywa Biblioteka Z inicjatywy dr Rudolfa Urbana, członka Gminnej Koalicji na rzecz Rozwoju Bibliotek GBP w Tarnowie Opolskim, Czas realizacji: …, Zapraszani goście: mieszkańcy Gminy Tarnów Opolski, Plany na przyszłość: spotkania burzące wyobrażenia i stereotypy związane z zaproszonym człowiekiem.

6

7

8 Lamy na bis Spotkania cykliczne Widzowie oglądają filmy prezentowane w konkursie Festiwalu Filmowego Opolskie Lamy.

9 Lamy na bis - projekcje filmów

10 Gminny Informator Gospodarczy Powstał 1993 roku przy pomocy WBP w Opolu Plany umieszczenia na stronie internetowej biblioteki i umożliwienie gminnym firmom aktualizacji danych

11 Kabina do cichej pracy Przestrzeń oddzielona od reszty biblioteki specjalnymi ściankami. W pomieszczeniu znajduje się stanowisko komputerowe z dostępem do internetu. Z kabiny do cichej pracy korzystają osoby, które potrzebują więcej prywatności, związane jest to z chęcią dokonania przelewu bankowego, sprawdzenia konta bankowego, pisaniem pracy magisterskiej.

12 Kabina do cichej pracy

13 Biuletyn Biblioteczka tarnowopolski.wbp.opole.pl/index.php?option=com_co ntent&view=article&id=260%3Abiblioteczka- 13&catid=37%3Abiuletyn-biblioteczka&Itemid=1\ Wydawany jest przez GBP w Tarnowie od 2002 Ukazuje się nieregularnie, dotychczas powstało 13 numerów, Nakład to ok. 200 egzemplarzy rozprowadzanych w gminie. Dostarczany m.in. do urzędu, sklepów, szkół, przedszkoli, Rozprowadzany nieodpłatnie.

14 Czytelnik darczyńcą Każda podarowana bibliotece publikacja zostaje podbita specjalną pieczęcią o treści: Fundatorem egzemplarza jest

15 Sowa – ostatni etap Skontrum - przeprowadzane w bibliotekach gminy Tarnów Opolski przy użyciu Modułu Skontrum Przeprowadzane skontra: Tarnów Op i 2011 Filia w Nakle 2002 i 2007 Filia w Raszowej 2010 Filia w Przyworach 2011

16 dziękuję Barbara Mruk


Pobierz ppt "Biblioteka – małe pomysły na wielkie zmiany. Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które."

Podobne prezentacje


Reklamy Google