Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Aplikacja wyświetlająca na ekranie umieszczonym w poczekalni przy gabinecie lekarskim kolejkę zarejestrowanych na dany dzień pacjentów wraz z przybliżoną

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Aplikacja wyświetlająca na ekranie umieszczonym w poczekalni przy gabinecie lekarskim kolejkę zarejestrowanych na dany dzień pacjentów wraz z przybliżoną"— Zapis prezentacji:

1

2 Aplikacja wyświetlająca na ekranie umieszczonym w poczekalni przy gabinecie lekarskim kolejkę zarejestrowanych na dany dzień pacjentów wraz z przybliżoną godziną przyjęcia. Program zastępowałby wywieszane na drzwiach gabinetów specjalistycznych papierowe listy z kolejnością przyjmowania wcześniej zarejestrowanych pacjentów. Dzięki zastosowaniu aplikacji można na bieżąco zmieniać szacowany czas przyjęcia danego pacjenta. System obsługiwany byłby przez lekarza lub pielęgniarkę z komputera umieszczonego w danym gabinecie. 2 Projekt z przedmotu Systemy Informacyjne w Ochronie Zdrowia 2011 BoardDisplayInfo

3 Wymagania 3 Wyświetlanie listy zarejestrowanych pacjentów. Zarządzanie listą pacjentów. Obliczanie przybliżonego czasu przyjęcia każdego pacjenta, z możliwością jego modyfikacji. Aplikacja sieciowa klient-serwer. Odczytywanie za pomocą syntezatora mowy istotnych informacji. Wyświetlanie dodatkowych danych (data, czas, reklamy i inne). Przejrzysty, kontrastowy interfejs tablicy wyświetlającej listę.

4 Koncepcja realizacji 4 Projekt z przedmotu Systemy Informacyjne w Ochronie Zdrowia 2011 Aplikacja w architekturze klient serwer. Lekarz lub recepcjonista będzie miał dostęp do aplikacji klienckiej służącej do zarządzania kolejką klientów. Będą oni mogli również zmieniać inne istotne parametry programu (zmiana ustawień, dodawanie informacji lub reklam wyświetlanych na ekranie). Część serwerowa aplikacji będzie przechowywała aktualną listę pacjentów i ustawiania. Ponadto będzie obliczała przybliżony czas przyjęcia konkretnej osoby. Odpowiedzialna jest ona również za czytanie i wyświetlanie na wybranym monitorze planszy z kolejką pacjentów.

5 Koncepcja realizacji 5 Projekt z przedmotu Systemy Informacyjne w Ochronie Zdrowia 2011

6 Koncepcja realizacji 6 Projekt z przedmotu Systemy Informacyjne w Ochronie Zdrowia 2011 - Idea: prosta i wygodna obsługa komunikacji sieciowej. - Przesyłanie serializowanych obiektów.

7 Koncepcja realizacji 7 Projekt z przedmotu Systemy Informacyjne w Ochronie Zdrowia 2011 - Koncepcja budowy z klocków – widżety. - Układ oparty na layoutach.

8 Technologie 8 Projekt z przedmotu Systemy Informacyjne w Ochronie Zdrowia 2011.Net Framework 4.0. C# 4.0. WPF – tablica wyświetlająca listę pacjentów. Windows Forms – aplikacja do zarządzania listą. IDE: Visual Studio 2010. SQL Server 2005 Express. Biblioteki IVONA.

9 Cechy aplikacji, postawione zadania: Rozsądne zaprojektowanie aplikacji: skalowalność, łatwość rozbudowy i poprawy błędów. Zbudowanie łatwej w użyciu obsługi komunikacji sieciowej. Tablica: elastyczna i przejrzysta. Wielu lekarzy korzystających z jednej tablicy. 9 Projekt z przedmotu Systemy Informacyjne w Ochronie Zdrowia 2011 Podsumowanie

10 Materiały źródłowe 10 Projekt z przedmotu Systemy Informacyjne w Ochronie Zdrowia 2011 MSDN: http://msdn.microsoft.com/en-us/default Dokumentacja dostarczona z IVONA SDK.


Pobierz ppt "Aplikacja wyświetlająca na ekranie umieszczonym w poczekalni przy gabinecie lekarskim kolejkę zarejestrowanych na dany dzień pacjentów wraz z przybliżoną"

Podobne prezentacje


Reklamy Google