Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Kolędowanie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Kolędowanie."— Zapis prezentacji:

1 Kolędowanie

2 „Gwiazdy pojaśniały” Gwiazdy pojaśniały swymi promieniami, oświetliły ziemię i niebo nad nami. Ref. Witaj Jezu czekamy na ciebie, przybądź, zostań bo kochamy ciebie.

3 2. Anioły wylegli zewsząd nam śpiewając, że przyszła dziecina dobrym zwyciężając. Ref. Witaj Jezu czekamy na ciebie, przybądź, zostań bo kochamy ciebie.

4 „Wśród nocnej ciszy” 1. Wśród nocnej ciszy głos się rozchodzi, wstańcie pasterze, Bóg się wam rodzi! Czym prędzej się wybierajcie, do Betlejem pospieszajcie, przywitać Pana.

5 2. Poszli, znaleźli Dzieciątko w żłobie, z wszystkimi znaki danymi sobie. Jako Bogu cześć Mu dali, a witając zawołali z wielkiej radości.

6 3. Ach Witaj, Zbawco z dawna żądany, wiele tysięcy lat wyglądany
3. Ach Witaj, Zbawco z dawna żądany, wiele tysięcy lat wyglądany! Na Ciebie króle, prorocy czekali, a Tyś tej nocy nam się objawił.

7 „Bracia, patrzcie jeno” Bracia, patrzcie jeno, jak niebo goreje
„Bracia, patrzcie jeno” Bracia, patrzcie jeno, jak niebo goreje! Znać, że coś dziwnego w Betlejem się dzieje. Rzućmy budy, warty, stada; niechaj nimi Pan Bóg włada, a my do Betlejem, a my do Betlejem do Betlejem.

8 2. Patrzcie, jak tam gwiazda światłem swoim miga
2. Patrzcie, jak tam gwiazda światłem swoim miga! Pewnie do uczczenia Pana swego ściga. Krokiem śmiałym i wesołym śpieszmy i uderzmy czołem; przed Panem w Betlejem.

9 „Pójdźmy wszyscy do stajenki” 1
„Pójdźmy wszyscy do stajenki” 1. Pójdźmy wszyscy do stajenki, do Jezusa i Panienki Powitajmy Maleńkiego i Maryję Matkę Jego Powitajmy Maleńkiego i Maryję Matkę Jego.

10 2. Witaj, Jezu ukochany, od Patriarchów czekany Od Proroków ogłoszony, od narodów upragniony Od Proroków ogłoszony, od narodów upragniony.

11 3. Witaj, Dzieciąteczko w żłobie, wyznajemy Boga w Tobie Coś się narodził tej nocy, byś nas wyrwał z czarta mocy Coś się narodził tej nocy, byś nas wyrwał z czarta mocy.

12 „Jam jest dudka” 1. Jam jest dudka Jezusa małego, będę Mu grał z serca uprzejmego. Graj dudka, graj, graj Panu Bogu , graj!

13 2. Zagram Panu w kozłowe dudeczki, dla Jezusa i dla Panieneczki
2. Zagram Panu w kozłowe dudeczki, dla Jezusa i dla Panieneczki. Graj dudka, graj, graj Panu, Bogu graj!

14 3. Na piszczałce i na multaneczkach, na bandurce, ba, i na skrzypeczkach. Graj dudka, graj, graj Panu Bogu, graj!

15 4. Póki tylko w ciele moim siły, póty będę grać mój Jezu miły
4. Póki tylko w ciele moim siły, póty będę grać mój Jezu miły. Graj dudka, graj, graj Panu Bogu, graj!  

16 „A nocka się chyli” 1. A tu nocka już się, chyli zmrokiem ziemię otula, a tu dziecina nam kwili, a przy niej jej matula. Lulilaj śpiewa cichutko głosem słodkim anioła ,abyśmy to usłyszeli, że Syn Boży nas woła.

17 2. Pójdźcie radość wszem roznosząc, o tej wielkiej nowinie, nie bójcie się tej ciemności, zaufajcie dziecinie, której serce nas przytuli, kiedy smutek ogarnie, bo to serce kochające wszystkie dzieci przygarnie.

18 3. Luli luli ty luli hej śpij dzieciątko śpij, że hej Luli luli ty luli li, śnij dzieciątko słodko śnij.

19 I trzej królowie, i trzej królowie od wschodu przybyli i dary Panu, i dary Panu kosztowne złożyli. Chrystus się rodzi, nas oswobodzi, Anieli grają, króle witają, pasterze śpiewają, bydlęta klękają, cuda, cuda ogłaszają.

20 „Jezusa narodzonego „ 1. Jezusa narodzonego wszyscy witajmy, Jemu po kolędzie dary wzajem oddajmy. Oddajmy wesoło, skłaniajmy swe czoło, Skłaniajmy swe czoło Panu naszemu.

21 2. Oddajmy za złoto wiarę, czyniąc wyznanie, Że to Bóg i człowiek prawy leży na sianie. Oddajmy wesoło, skłaniajmy swe czoło, Skłaniajmy swe czoło Panu naszemu.

22 3. Oddajmy też na kadzidło Panu nadzieję, Że Go będziem widzieć w niebie, mówiąc to śmiele. Oddajmy wesoło, skłaniajmy swe czoło, Skłaniajmy swe czoło Panu naszemu.

23 4. Oddajmy za mirrę miłość na dowód tego, Że Go nad wszystko kochamy z serca całego. Oddajmy wesoło, skłaniajmy swe czoło, Skłaniajmy swe czoło Panu naszemu.

24 „Jest taki dzień„ 1. Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy Dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory Jest taki dzień, w którym radość wita wszystkich Dzień, który już każdy z nas zna od kołyski.

25 Niebo ziemi, niebu ziemia Wszyscy wszystkim ślą życzenia Drzewa ptakom, ptaki drzewom Tchnienie wiatru płatkom śniegu.

26 2. Jest taki dzień, tylko jeden raz do roku Dzień, zwykły dzień, który liczy się od zmroku Jest taki dzień, gdy jesteśmy wszyscy razem Dzień, piękny dzień, dziś nam rok go składa w darze.

27 Niebo ziemi, niebu ziemia Wszyscy wszystkim ślą życzenia A gdy wszyscy usną wreszcie Noc igliwia zapach niesie.

28

29 źródło http://fatamorgana26. blogspot. com/2013/12/swiateczne-gify

30 Autorzy prezentacji Uczniowie klasy I A gimnazjum


Pobierz ppt "Kolędowanie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google