Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Moje ulubione zwierzęta

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Moje ulubione zwierzęta"— Zapis prezentacji:

1 Moje ulubione zwierzęta

2 Koala Nadrzewne zwierzę roślinożerne, zamieszkujące wschodnią Australię. Torbacz. Koala schodzi na ziemię tylko po to, by przejść na kolejne drzewo. Żyje samotnie lub w niewielkich grupach złożonych z samca i kilku samic.

3 Koala – dane wymiary: 60-85 cm waga: 8-15 kg ciąża: 25 - 35 dni
liczba młodych: 1 młode raz na 2 lata dojrzałość płciowa: samce lata, samice lata długość życia: lat

4 Struś Struś - gatunek dużego ptaka nielotnego z rodziny strusiowatych , zamieszkujący w zależności od podgatunku różne rejony Afryki. Ma doskonały wzrok - widzi dobrze na odległość do 5 km.

5 Struś - dane Na dłuższych dystansach biegają z prędkością 50 km/h, a w sprincie nawet 70 km/h. Mogą żyć do 75 lat. wysokość: 1,7-2,5 m masa: kg Samice są nieco mniejsze od samców. Jaja Duże, nawet do półtora kilograma, o objętości kilkudziesięciu kurzych jaj.

6 Bizon Bizon - największy obecnie ssak Ameryki Północnej.
Pod koniec XIX wieku stanął przed groźbą wyginięcia, obecnie około 20 tysięcy osobników.

7 Bizon - dane Długość : 2,1-3 m Masa ciała
kg; największy osobnik ważył 1140 kg. Wysokość w kłębie samica 1,6-1,8 m, samiec 1,8-2,0 m ; samice są (średnio) mniejsze od samców Ubarwienie brązowe; przednią część ciała okrywa gęsta sierść, tworząca coś w rodzaju "peleryny" i potęgująca wrażenie masywności zwierzęcia; młode osobniki są rudawe; Pożywienie trawa Dojrzałość płciowa ok. 3 roku życia Rozród ciąża trwa około 9 miesięcy; po tym czasie na świat przychodzi zazwyczaj jeden cielak, który już po kilku godzinach dołącza z matką do stada; czas karmienia mlekiem 7-8 miesięcy.

8 Anakonda - dane anakondy są żyworodne - rodzą żywe młode, od 10 do 50 sztuk Długość życia: nawet ponad 30 lat anakonda zielona (Eunectes murinus), zamieszkująca dorzecza Amazonki i Orinoko, która może osiągać do 10 m długości, aczkolwiek dominują znacznie mniejsze osobniki, średnio cm. Choć większe rozmiary osiąga pyton siatkowany, anakondy są znacznie cięższe i mogą osiągać nawet 250 kg wagi (jest to możliwe dzięki wodnemu środowisku - anakonda potrafi pływać z szybkością 20 km/godz. i trwać w zanurzeniu 20 minut), przy średnicy 30 cm i obwodzie 1 m - samice są wyraźnie większe od samców.

9 Anakonda Anakonda (Eunectes) - rodzaj węży z rodziny dusicieli, zamieszkujących bagna, mokradła i rzeki w gęstych lasach tropikalnych Ameryki Południowej. Węże ziemnowodne.

10 Żródła: Tekst na podstawie artykułów z Wikipedii.


Pobierz ppt "Moje ulubione zwierzęta"

Podobne prezentacje


Reklamy Google