Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

PREZENTACJA BAZY SZKOLNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 150.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "PREZENTACJA BAZY SZKOLNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 150."— Zapis prezentacji:

1 PREZENTACJA BAZY SZKOLNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 150

2 Zespół Szkół nr 46 w Warszawie w skład którego wchodzą: Szkoła Podstawowa nr 150, im. Walerego Wróblewskiego Gimnazjum nr 86, im. płk Ignacego Augusta Boernera

3 OPIEKA I BEZPIECZEŃSTWO Zajęcia dydaktyczne w Zespole Szkół nr 46 odbywają w trzech oddzielonych od siebie budynkach szkolnych. W budynku głównym szkoły uczą się uczniowie klas I – III Gimnazjum nr 86 oraz klas IV – VI Szkoły Podstawowej nr 150. Budynek szkolny tzw. „Szkolniaczek” znajdujący się na terenie ogrodu szkolnego, to miejsce nauki uczniów klas I – III Szkoły Podstawowej nr 150. Zajęcia dydaktyczne uczniów edukacji wczesnoszkolnej odbywają się na dwie zmiany. W Szkolniaczku mieści się także świetlica szkolna, czynna w godz. 6.30. – 17.30. Uczniowie klas młodszych pod opieką nauczyciela lub wychowawcy świetlicy przechodzą do budynku głównego szkoły na zajęcia sportowe, a także do biblioteki szkolnej. Trzecim budynkiem ZS nr 46 jest hala sportowa, w której odbywają się lekcje wychowania fizycznego oraz wszelkiego rodzaju zajęcia sportowe np. zajęcia sks.

4 WYSPOSAŻENIE SAL W budynku - „Szkolniaczka” znajdują się cztery sale lekcyjne. Są one wyposażone w meble przystosowane dla uczniów klas edukacji wczesnoszkolnej. W salach znajdują się nowoczesne pomoce dydaktyczne oraz tablice multimedialne. Świetlica szkolna posiada trzy sale dydaktyczne do prowadzenia zajęć, wypoczynku, zabaw i relaksu. Świetlica szkolna wyposażona jest w sprzęt audiowizualny i komputery.

5 ZAJĘCIA DODATKOWE Uczniowie klas I – III mają możliwość korzystania z oferty zajęć dodatkowych. Szkoła organizuje: - koła zainteresowań, np. plastyczne, muzyczne, teatralne, matematyczne, geograficzne, przyrodnicze, szachowe, fletowe itp. - zajęcia wyrównawcze, - zajęcia reedukacyjne, - zajęcia gimnastyki korekcyjnej, -zajęcia nauki pływania na basenie dla uczniów klas II

6 OPIEKA PSYCHOLOGICZNA Uczniowie szkoły znajdują się pod opieką Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej nr 20 przy ul. Powstańców Śląskich 17. Na terenie naszej szkoły trzy razy w tygodniu jest do dyspozycji rodziców i uczniów psycholog. Opiekę psychologiczną nad uczniami sprawują także pedagodzy szkolni. Dla uczniów, u których rozpoznano wady wymowy, zorganizowane są zajęcia logopedyczne. Uczniowi objęci są również profesjonalną opieką reedukatora, który prowadzi indywidualne zajęcia z uczniami.

7 OPIEKA MEDYCZNA W Zespole Szkół nr 46 znajduje się gabinet medyczny. Pielęgniarka szkolna zapewnia fachową opiekę uczniom od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 15.30. Przeprowadzane są m.in. badania przesiewowe uczniów oraz realizowane są programy profilaktyczne.

8 BOISKA I PLAC ZABAW W ogrodzie szkolnym w pobliżu budynku „Szkolniaczka” znajduje się plac zabaw dla uczniów klas I – III i świetlicy szkolnej. Dla dzieci sześcioletnich do dyspozycji przeznaczony jest oddzielny plac zabaw. Uczniowie korzystają także z nowoczesnych boisk sportowych.

9 WYŻYWIENIE Szkoła zapewnia wszystkim chętnym uczniom posiłek w postaci dwudaniowego obiadu i deseru. Najmłodsi uczniowie biorą udział w programach: „ Mleko w szkole” oraz „ Owoce i warzywa”. Posiłki przygotowywane są przez ajenta, stołówka szkolna codziennie wydaje posiłki sporządzone wyłącznie ze świeżych produktów. Na życzenie rodziców przygotowywane są specjalistyczne diety, np. bezglutenowa, bezmleczna, cukrzycowa, wegańska. Dzieci spożywają posiłki pod opieką wychowawców.

10 Zespół Szkół nr 46 w Warszawie utworzono w związku z reformą edukacji w 1999 roku, wówczas oprócz Szkoły Podstawowej nr 150 powstało także Gimnazjum nr 86 im. płk Ignacego Augusta Boernera Zespół Szkół nr 46 położony jest w otulinie Kampinosu. Sprzyja to realizacji ciekawych programów ekologicznych, przyrodniczych we współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Lasu, leśnikami. Organizujemy w każdym roku szkolnym Bemowski Konkurs Wiedzy o Lesie na ścieżce dydaktycznej „Śladami Łosia” pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Bemowo. W czasie wolnym od zajęć dydaktycznych uczniowie spędzają czas w pięknym ogrodzie szkolnym. Szkoła zapewnia edukację na najwyższym poziomie, więcej informacji znajduje się na stronie internetowej szkoły: www.zs46bemowo.plwww.zs46bemowo.pl W roku szkolnym 2016/2017 organizujemy oddział przedszkolny dla dzieci sześcioletnich. Wszystkich zainteresowanych rodziców serdecznie zapraszamy. DODATKOWE INFORMACJE O SZKOLE


Pobierz ppt "PREZENTACJA BAZY SZKOLNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 150."

Podobne prezentacje


Reklamy Google