Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Budowa układu hydraulicznego

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Budowa układu hydraulicznego"— Zapis prezentacji:

1 Budowa układu hydraulicznego

2 Układ hydrauliczny Jest to układ w którym do przenoszenia ruchu wykorzystuje się ciecz. Napędy hydrauliczne dzielimy na: - hydrostatyczne-wykorzystujące energię potencjalną ciśnienia cieczy. - hydrokinetyczne-wykorzystujące energie kinetyczną cieczy. Czynnikiem przenoszącym energię ciśnienia i prędkości są oleje, które powinny odznaczać się: małą lepkością, małą skłonnością do pienienia się, dużą wartością punktu anilinowego.

3 Układ hydrostatyczny Schemat hydrostatycznego układu napędowego trójosiowej platformy wysokiej mobilności o skręcie burtowym

4 Układ hydrokinetyczny
Przykład zastosowania układu hydrokinetycznego to np. Sprzęgło hydrokinetyczne

5 Układy otwarte i zamknięte
W układzie otwartym, olej z odbiornika (silnik hydauliczny, siłownik) trafia do zbiornika a dalej na pompę. W zamkniętym ciecz robocza z odbiornika jest kierowana bezpośrednio do pompy oraz ponownie na odbiornik. W ukł. zamkniętym występuje dodatkowy obieg z pompą do uzupełnienia przecieków w układzie oraz odprowadzenia części oleju na filtr lub/i chłodnicę. W układach otwartych stosowane są większe zbiorniki olejowe niż zamknętych. Dodatkowo ukł. zamknięte występują zwykle jedynie w technice mobilnej.

6 Budowa układu hydraulicznego

7 Pompa zasysa ciecz ze zbiornika i tłoczy ją do instalacji
Pompa zasysa ciecz ze zbiornika i tłoczy ją do instalacji. Przy wysterowaniu suwaka rozdzielczości, jak na rysunku, ciecz po przepłynięciu przez zawór dławiący dostaje sie do lewej komory siłownika, powodując wysuw tłoka w prawo. Jest to możliwe, bowiem prawa komora jest wówczas połączona ze zbiornikiem. Gdy tłok wysunie sie do końca lub suwak rozdzielacza zajmie środkowe, odcinające położenie, to na wyjściu pompy wzrasta ciśnienie i otwiera sie zawór oraniczający ciśnienie, przez który cały wydatek pompy wraca do zbiornika. Przesterowanie rozdzielacza w drugie skrajne położenie powoduje wsuwanie sie tłoka, a ciecz wypływająca z lewej komory przepływa głównie przez zawór zwrotny.


Pobierz ppt "Budowa układu hydraulicznego"

Podobne prezentacje


Reklamy Google