Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

saga „Pieśń Lodu i Ognia”

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "saga „Pieśń Lodu i Ognia”"— Zapis prezentacji:

1 saga „Pieśń Lodu i Ognia”

2 Mapa Westeros

3 Wielkie rody Targaryen - Ogień i Krew Stark-Nadchodzi Zima
Arryn - Wysoko Jak Honor Tully - Rodzina, Obowiązek, Honor Bartheon - Nasza Jest Furia Lannister - Usłyszcie Mój Ryk Tyrell - Zbieramy siły Martell - Niezachwiani, Nieugięci, Niezłomni

4 O czym właściwie jest „Pieśń Lodu i Ognia”
Miejscem akcji ”Pieśni Lodu i Ognia” jest fikcyjny świat, w którym pory roku mogą trwać kilka lat. Około trzysta lat przed wydarzeniami z ”Gry o tron” Siedem Królestw leżących na kontynencie Westeros zostało podbitych i zjednoczonych przez ród Targaryenów, który ujarzmił smoki. Buntem przeciwko obłąkanemu królowi dowodził młody Robert Baratheon. Po obaleniu Targaryenów Robert zdobywa koronę i zostaje władcą Siedmiu Królestw, ale nie na długo... .

5 Akcja w książce: Ostatni król z rodu Targaryenów (Aerys II, który był obłąkany) został zabity w wyniku rebelii sił wielkich lordów. Po jego obaleniu Robert Baratheon zostaje nowym królem i choć z pozoru wszystko skończyło się dobrze to sytuacja jest wciąż niebezpieczna. Ostatni członkowie rodu panującego w Westeros od setek lat wciąż żyją i choć musieli uciekać, z pewnością zamierzają wrócić i sięgnąć po należną im koronę. Ponadto relacje między wielkimi rodami są bardzo napięte, ponieważ podczas buntu Roberta każdy z nich opowiedział się po innej stronie a także rywalizują one między sobą o wpływy na dworze nowego króla.

6 Najważniejsze miejsca w Westeros

7 Mur I Inni Mur

8

9 Czerwona twierdza

10

11 Żelazny tron

12

13 Wąskie morze Westeros Essos

14 Koniec Prezentację wykonali: Dawid Skóra Dawid Gwóźdź


Pobierz ppt "saga „Pieśń Lodu i Ognia”"

Podobne prezentacje


Reklamy Google