Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Konwersja klucza z formatu PEM (certyfikaty Gridowe) do PKCS12 Warsztaty promocyjne dla użytkowników usługi Michał Jankowski, PCSS.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Konwersja klucza z formatu PEM (certyfikaty Gridowe) do PKCS12 Warsztaty promocyjne dla użytkowników usługi Michał Jankowski, PCSS."— Zapis prezentacji:

1 Konwersja klucza z formatu PEM (certyfikaty Gridowe) do PKCS12 Warsztaty promocyjne dla użytkowników usługi Michał Jankowski, PCSS

2 Konwersja do PKCS12 Zastosowanie: import do przeglądarek
Narzędzie: openssl Do pobrania: Windows: Linux: zainstalować pakiet openssl (zależnie od dystrybucji). W większości wypadków pakiet jest już zainstalowany.

3 Terminal tekstowy w Windows
Wpisać: cmd Do przechodzenia między katalogami służy polecenie cd

4 Konwersja W terminalu przejść do katalogu, gdzie znajduje się certyfikat (w przykładzie: usercert.pem) i klucz (w przykładzie: userkey.pem). Dla użytkowników Grid jest to typowo: ~/.globus. Pliki z certyfikatem i kluczem muszą mieć odpowiednie prawa dostępu: -rw-r--r-- usercert.pem -rw userkey.pem Wydać polecenie (usercert.p12 to nazwa wyjściowego pliku z certyfikatem i kluczem prywatnym): openssl pkcs12 -export -out usercert.p12 -inkey userkey.pem -in usercert.pem


Pobierz ppt "Konwersja klucza z formatu PEM (certyfikaty Gridowe) do PKCS12 Warsztaty promocyjne dla użytkowników usługi Michał Jankowski, PCSS."

Podobne prezentacje


Reklamy Google