Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

UDZIAŁ PTTK W ORGANIZACJI NA MAZOWSZU PRZEDSIĘWZIĘĆ ZWIĄZANYCH Z EURO-2012 Andrzej Gordon Andrzej Gordon Wiceprezes ZG PTTK Wiceprezes ZG PTTK.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "UDZIAŁ PTTK W ORGANIZACJI NA MAZOWSZU PRZEDSIĘWZIĘĆ ZWIĄZANYCH Z EURO-2012 Andrzej Gordon Andrzej Gordon Wiceprezes ZG PTTK Wiceprezes ZG PTTK."— Zapis prezentacji:

1 UDZIAŁ PTTK W ORGANIZACJI NA MAZOWSZU PRZEDSIĘWZIĘĆ ZWIĄZANYCH Z EURO-2012 Andrzej Gordon Andrzej Gordon Wiceprezes ZG PTTK Wiceprezes ZG PTTK

2 STWIERDZENIE PODSTAWOWE Polskie Towarzystwo Turystyczno- Krajoznawcze jest żywotnie zainteresowane wykorzystaniem przybycia ogromnej ilości osób z różnych krajów na organizowane w Polsce Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej. Nie chcemy zlekceważyć szansy prezentacji Polski i jej regionów i zachęcania do dalszych przyjazdów do Polski.

3 Na terenie serca Polski, którym jest Mazowsze przygotowaniem naszego udziału, w tym procesie w porozumieniu z Mazowiecką Regionalną Organizacją Turystyczną podjęło kierowane przez pana Wojciecha Koprowskiego Mazowieckie Forum Oddziałów PTTK, szczególną rolę odegrał Zespół Instruktorów Krajoznawców, a w szczególności Warszawski Oddział Przewodników PTTK w Warszawie na czele z kol. kol. Jackiem Kowalewskim i Wiesławem Kędzierawskim na czele z panem Pawłem Ajdackim – głównym kreatorem Kanonu Krajoznawczego Województwa Mazowieckiego.

4

5 Formuła udziału PTTK w partnerstwie na rzecz EURO 2012 na terenie Mazowsza obejmuje przede wszystkim: współpracę przy organizacji szkoleń dla pracowników punków informacyjnych pracowników instytucji kultury podległych Marszałkowi województwa mazowieckiego oraz wolontariuszy; programowe przygotowanie study-tour po Mazowszu dla dziennikarzy zagranicznych przybyłych na EURO 2012; uruchomienie przez Warszawski Oddział Przewodnicki PTTK i jego biuro Trakt w porozumieniu z Mazowiecką Regionalną Organizacją Turystyczną oficjalnego Biura Przewodnickiego dla uczestników i kibiców EURO 2012.

6 1. Organizacja szkoleń. Dla kogo? pracowników i współpracowników punktów informacji turystycznej z terenu województwa mazowieckiego; pracowników wydelegowanych przez kierownictwa instytucji kultury podległych marszałkowie województwa odpowiedzialnymi za promocję i informację; wolontariuszy współpracujących z Mazowiecką Regionalną Organizacją Turystyczną w organizacji EURO 2012.

7 1. Organizacja szkoleń. Cele szkolenia: praktyczne przygotowanie do udzielania informacji krajoznawczych i turystycznych i turystycznych o Mazowszu; przygotowanie wykorzystywania map województwa oraz planów miast; zapoznanie wolontariuszy z metodyką prowadzenia i udzielania informacji turystycznych;

8 zapoznanie z opracowywanym przez PTTK Kanonem krajoznawczym województwa mazowieckiego w wersji elektronicznej i nabycie umiejętności z niego korzystania; zapoznanie z najciekawszymi szlakami turystycznymi na Mazowszu i odznakami krajoznawczymi i turystycznymi. 1. Organizacja szkoleń.

9 Na czym polega sens przygotowania i przedstawienia Kanonu Krajoznawczego Województwa Mazowieckiego? - na prezentacji /tekst, zdjęcie, plan/ około 400 najciekawszych, historycznych, przyrodniczych i kulturowych obiektów na Mazowszu; - uwidocznieniu w prezentacji obiektów adresów internetowych /celem pogłębieni wiedzy i uzyskania dodatkowych danych np. o do udostępniania/.

10 1. Organizacja szkoleń. Pragniemy, aby Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna współfinansowała wydanie w postaci elektronicznej zestawu CD-romów /lub pendriwe/ zawierającego: - część mazowiecka Kanonu Krajoznawstwa Polski; - Kanon Krajoznawczy Województwa Mazowieckiego; - mapę /mapy województwa mazowieckiego/, - komunikacyjną mapę województwa, - plany Warszawy i wszystkich miast powiatowych.

11 1. Organizacja szkoleń. Przewiduje się organizację czterech takich szkoleń. Czas – kwiecień - maj 2012 r. Miejsce – obiekty PTTK. Rekrutacja: MROT /pracownicy punktów informacyjnych i wolontariusze/ Urząd Marszałkowski / instytucje kultury/.

12 2. Study-tour dla dziennikarzy. W oparciu: - o doświadczenia Warszawskiego Oddziału Przewodnickiego PTTK i jego biura Trakt, - prace Zespołu instruktorów Krajoznawstwa PTTK z terenu województwa mazowieckiego, przygotowaliśmy konkretne propozycje programu.

13 2. Study-tour dla dziennikarzy. W PTTK przygotowano: - koncepcję 10 tras dla dziennikarzy; - udział przewodników zrzeszonych w PTTK w realizacji przedsięwzięć zagranicznych przybyłych na EURO 2012 deklarujemy zapewnienia na zasadach komercyjnych przewodników ze właściwą znajomością języków obcych w okresie EURO.

14 2. Study-tour dla dziennikarzy. Proponowane hasłowo trasy po Mazowszu: 1.Dolina Bzury. 2.Wzdłuż Narwi. 3.Wzdłuż Pilicy. 4.Z biegiem Wisły do Płocka. 5.Szlakiem Fryderyka Chopina.

15 kkkkk

16 2. Study-tour dla dziennikarzy. 6. Szlakiem mazowieckich dworków. 7. Na Podlasie (Siedlce). 8. W drodze do Puszczy Kozienickiej. 9. Na Kurpiach. 10. Po kampinoskiej puszczy oraz dodatkowo jako, że jesteśmy otwarci na inne sugestie.

17 2. Study-tour dla dziennikarzy. W przygotowaniu tras uwzględniamy: -zróżnicowanie czasu trwania wycieczek /od 5 do 10 godzin/, -wyodrębnienie szczególnie ważnych obiektów na trasie, -prezentacja tras /widziane przez szybę/, -spotkania z przedstawicielami odwiedzanych terenów /w tym władz/, -spotkania z kuchnią regionalną.

18 3. Uruchomienie Biura Przewodnickiego dla uczestników i kibiców EURO 2012 Warszawski Oddział Przewodnicki PTTK uruchamia w swojej siedzibie w Warszawie na ul. Kredytowej 6 Biuro Przewodnickie /nazwa robocza/.

19 3. Uruchomienie Biura Przewodnickiego dla uczestników i kibiców EURO 2012 W ramach naszych działań przygotowywane są: - dyżury /wielogodzinne/ w lokalu, - listy zasady i kontakty z przewodnikami ze znajomością języków obcych /kontakty telefoniczne plus ich dyspozycyjność/, - koncepcje wycieczek hobbystycznych, w tym po obiektach związanych ze sportem na Mazowszu.

20 Dziękuję za uwagę.


Pobierz ppt "UDZIAŁ PTTK W ORGANIZACJI NA MAZOWSZU PRZEDSIĘWZIĘĆ ZWIĄZANYCH Z EURO-2012 Andrzej Gordon Andrzej Gordon Wiceprezes ZG PTTK Wiceprezes ZG PTTK."

Podobne prezentacje


Reklamy Google