Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

ŚWIĘTY PIOTR APOSTOŁ.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "ŚWIĘTY PIOTR APOSTOŁ."— Zapis prezentacji:

1 ŚWIĘTY PIOTR APOSTOŁ

2 Był człowiekiem zamożnym, żonatym (Ewangelie mówią o teściowej św
Był człowiekiem zamożnym, żonatym (Ewangelie mówią o teściowej św. Piotra), a tradycja podaje (chociaż to nie jest pewne), że jego córką była św. Petronela.

3 Jezioro Genezerat

4 Losy Piotra opisują Ewangelie oraz Dzieje Apostolskie
Według nich na wezwanie Jezusa Piotr wraz ze swym bratem Andrzejem, oraz synami Zebedeusza Janem i Jakubem porzucił zawód rybaka i został uczniem Jezusa i towarzyszem Jego działalności publicznej .

5 Istnieje legenda, w której Chrystus objawia się Piotrowi uciekającemu z Rzymu. Ukazał się mu Jezus i na pytanie Piotra, dokąd idzie, odpowiedział Jezus: "Do Rzymu, by tam powtórnie Mnie ukrzyżowano"

6 Piotr był jednym z najbardziej zaufanych uczniów Chrystusa
Piotr był jednym z najbardziej zaufanych uczniów Chrystusa. Zmienił mu imię, mówiąc: "Ty jesteś Piotr [czyli Skała], i na tej Skale zbuduję Kościół mój..." (Mt 16, 18-19). Dlatego Szymon od tego czasu nazywany jest Szymonem Piotrem lub po prostu Piotrem.

7 Był świadkiem Przemienienia Pańskiego na górze Tabor i krwawej modlitwy w Getsemani, w czasie Ostatniej Wieczerzy siedział tuż obok Jezusa. Ale i jego zaangażowanie było może większe niż innych apostołów.

8 Śmierć Tradycja głosi, że Piotr zginął w Rzymie na Wzgórzu Watykańsim. Zginął męczeńsko na krzyżu (na własną prośbę) głową w dół, ponieważ mówił, iż nie jest godzien umrzeć jak Chrystus. Senator Marcellus, wierny uczeń Piotra, zdjął go z krzyża i pochował we własnym grobowcu. Później na tym miejscu postawiono kościół. Dziś w tym miejscu stoi Bazylika św. Piotra.

9 Św. Piotr zostawił dwa Listy, które należą do ksiąg Nowego Testamentu
Św. Piotr zostawił dwa Listy, które należą do ksiąg Nowego Testamentu. Napisane zostały w latach 63 i 64.

10 PATRONAT: diecezji: w Rzymie, Berlinie, Lozannie
zawodów: blacharzy, budowniczych mostów, kowali, kamieniarzy, marynarzy, rybaków, zegarmistrzów Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego

11 WYKONAŁ: Sebastian Kappes


Pobierz ppt "ŚWIĘTY PIOTR APOSTOŁ."

Podobne prezentacje


Reklamy Google