Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pan blisko jest Oczekuj Go W Nim serca moc

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Pan blisko jest Oczekuj Go W Nim serca moc"— Zapis prezentacji:

1 Pan blisko jest Oczekuj Go W Nim serca moc

2 KATECHEZA Temat: Droga do Boga (Królestwo Boże i ziarnko gorczycy.)

3 Co mają wspólnego? Co przedstawiają te zdjęcia?

4 Jezus opowiedział im przypowieść: „Królestwo niebieskie podobne jest do ziarnka gorczycy, które ktoś wziął i posiał na swej roli. Jest ono najmniejsze ze wszystkich nasion, lecz gdy wyrośnie, jest większe od innych jarzyn i staje się drzewem, tak że ptaki przylatują z powietrza i gnieżdżą się na jego gałęziach”. (Mt 13, )

5 Mohandas Karamchand Gandhi:
Jeden z najwybitniejszych ludzi XX wieku. Sprawił, że Indie po dwustu latach odzyskały niepodległość w 1947r. Walczył o prawa Hindusów w Afryce Południowej. Zapoczątkował rewolucje bez przemocy. Polegająca na płaceniu dobrem za zło.

6 Podsumowanie: Co symbolizuje ziarenko gorczycy?
Jaka była główna idea Gandhiego? Wiara w moim życiu, co pomaga wierze?

7 Notatka Królestwo Boże rodzi się w duszach przemienianych przez łaskę Bożą. Oznacza to nieustanną współpracę z łaską Bożą. Jest to nieustanne podążanie za Jezusem Chrystusem: Ziarnko gorczycy, które jest jednym z najmniejszych nasion na świecie, gdy wyrośnie staje się ogromnym drzewem. Również nasza wiara, która na początku bardzo mała poprzez pielęgnację staje się źródłem ostoi naszego życia Główną ideą Gandhiego była rewolucja bez przemocy, która polegała na nie stawianiu oporu wobec agresji. Efektem tego było odzyskanie niepodległości i równość Hindusów w Afryce Południowej.

8 Praca Domowa Jak można powiązać historię Gandhiego z przypowieścią o ziarnku gorczycy? W jaki sposób można wypełnić w swoim życiu przypowieść o ziarnku gorczycy? Co tobie pomaga wierzyć w Boga? Znajdź w Internecie życiorys Gandhiego i wklej do zeszytu na


Pobierz ppt "Pan blisko jest Oczekuj Go W Nim serca moc"

Podobne prezentacje


Reklamy Google